Soru Redmi note 9s Arayüz pişmanlığı

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Mi 8 lite kullanıcısıydım. Batarya performansından dolayı 9s ye geçtim ancak arayüzü rezillik. Yarım MIUI arayüz mü olur. MIUI mesajlar , takvim , arama ( telefon çevirici) ve kişiler yok. Google in uygulamaları var. Google in kendi kişiler ve çevirici uygulaması 1 kişiden 3-4 tane gösteriyor. Whatsapp , sim ve diger hesaplar varsa aynı kişiden 3-5 tane dolduruyor. MIUI nin kendi uygulamasında bu sorun yoktu. Google in kişiler uygulamasında hesapları gösterimden kaldırarak 1 den fazla göstermesini düzelttim ama çevirici uygulamasında hala sorun aynı . Simgeleri bile sinir bozucu uyumsuz bu cihaza. Takvim uygulamasının simgesinin bile sürekli 31 i gösterişi ayrı sinir bozucu.

MIUI mesajlar takvim arama çeviriciyi yükledim APK olarak ancak çalışmayı durdurdu diyor. Googlenin lanet uygulamalarını kaldırmayı bırak devre dışı da yapamıyorum rootsuz.

Xiaomi kaç paraya uygulamaları yerine googlenin kileri tercih etti yada bu uygulamaları sadece mi serisine özel mi yapıyor artık. Her iki durumda da 50 cent dolar fazla almak için değer mi . Yavaştan MIUI arayüz premium mi oluyor.

İnanın bu küçük ayrıntılar aldığıma pişman etti.

Edit : daha da gıcık tarafı saf android de (Mia1 mia2 lite) bile bu uygulamalar devre dışı bırakılıyor. Başka alternatif uyguluma kullanabiliyorsunuz. Ancak MIUI de rom atmadan bu Google uygulamalarından kurtulamıyorsunuz

Son düzenleme:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Aynen Sandıklılıyım ben . Şuan bekliyorum elimden gelen bu zaten . Çok degil arama ve kişileri istiyorum sadece ya. Xiaomi bize bunu çok görmüş ya alacagı olsun
İlk önce bootloader kilidi açılması lazım. Sonrası basit. O da uzun bir süreç. Baştan söyleyeyim.

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Oyla:

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Arkadaş pişmanlığını paylaşmış,bizlerin birşey demeye hakkı yok bence :) Alternatifler de söylenmiş zaten.
Aslında doğru da söylemiş hak veriyorum yani.Ama bu bildiğim kadarıyla Huawei modellerinde de var yani nedeni nedir bilmiyorum,sanırım Google kaynaklı sorunlardır.
Ama bunun için de markaya saydırmak biraz abartı olmuş kanaatimce.
Gel gelelim,Hayırlı olsun hocam.

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Arkadaş pişmanlığını paylaşmış,bizlerin birşey demeye hakkı yok bence :) Alternatifler de söylenmiş zaten.
Aslında doğru da söylemiş hak veriyorum yani.Ama bu bildiğim kadarıyla Huawei modellerinde de var yani nedeni nedir bilmiyorum,sanırım Google kaynaklı sorunlardır.
Ama bunun için de markaya saydırmak biraz abartı olmuş kanaatimce.
Gel gelelim,Hayırlı olsun hocam.
Eyvallah teşekkür ederim . Saydırmak degil ama saydırdıgım yer varsa aslında o da Google , saf android de bile devre dışı bırakabiliyorsun program ile rootsuz. Burada o hakkın olmaması sinir bozucu. MIUI uygulamalarını yükleyince çalışmaması daha sinir bozucu.

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkadaşlar bu sorunun sebebi avrupa bölgesinde ses kaydı gibi ve bazı kişisel hakların korunması kanunları yüzünden, xiaomi kendi bazı uygulamalarını kullanamıyor ya bu uygulamaları avrupaya göre uyarlayacak ki yapması gereken aslında budur yasak olan şeyleri kaldırıp avrupanın istediği şekile getirecek yada kolaya kaçıp google uygulamalarını yükleyerek piyasaya sürecek durum bundan ibaret.

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
arkadaşlar bu sorunun sebebi avrupa bölgesinde ses kaydı gibi ve bazı kişisel hakların korunması kanunları yüzünden, xiaomi kendi bazı uygulamalarını kullanamıyor ya bu uygulamaları avrupaya göre uyarlayacak ki yapması gereken aslında budur yasak olan şeyleri kaldırıp avrupanın istediği şekile getirecek yada kolaya kaçıp google uygulamalarını yükleyerek piyasaya sürecek durum bundan ibaret.
Bilgi için sagolun . Peki bunu kullanıcı insiyatifine bıraksa makul olmaz mı. Ses kaydı uygulamaları da var markette aslında. Cihaz Google uygulamaları ile gelebilir sorun yok , ama bunları devre dışı bırakma ve MIUI leri yükleme hakkını verse kullanıcıya daha makul olurdu. Kolaya kaçması memnuniyeti azaltıyor bence

Oyla:

nedim001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nedim
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
Hocam merhabalar , ısınma yok . Batarya performansı çok iyi . Oyunlarda drop vs yok. Yazılımsal sorunlar var 9s de şuan. konuşma sırasında ses kaydı da yok . Googlenin uygulaması var. İrite oldum bunu fark ettiğimde. Ben daha çok ailem ile sesli konuşan biriyim ses kaydını da anı olsan diye yapıyordum . Tabi başkası ile konuşmada da işe yarayabilir di.

Netten MIUI nin arama yani telefon çevirici ve kişiler uygulamasını yükledim ama lanet google uygulmaları oldugu için MIUI ninkiler çalışmayı durduruyor . İşe yaramıyor. Google'ın programları da devre dışı bırakılmıyor hangi uygulamayı denediysem olmadı.

Rom atma şanşım inan yok . Pc yok. 1 kişide bile olmaz mi inan yok. İnternet kafeler de USB taktırmıyorlar burada. Rica minnet etmen lazım.
Bilgilendirme için teşekkürler ses kaydı önemli bir telefonda acil kaydetmen gereken önemli şeyler olur xiamoi yanlış yapmış bunu kaldırmakla redmi 8 serisini bu sebeple almadım 9 serisinde de aynı hata yapılmış telefonu beğenmiştim ama ses kaydı yoksa almam bu telefonu

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Bilgilendirme için teşekkürler ses kaydı önemli bir telefonda acil kaydetmen gereken önemli şeyler olur xiamoi yanlış yapmış bunu kaldırmakla redmi 8 serisini bu sebeple almadım 9 serisinde de aynı hata yapılmış telefonu beğenmiştim ama ses kaydı yoksa almam bu telefonu
Aynen katılıyorum.. Telefon kötü mü hayır iyi asla çamur atamam Yalan olur çünkü art niyet olur. Ama bu arayüz işi bozdu. Yeni cihazlarında durum bu şekilde maalesef. Mi note 10 da bile . . Magazada ses kaydı uygulmaları var ancak stabil degil.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Aynen katılıyorum.. Telefon kötü mü hayır iyi asla çamur atamam Yalan olur çünkü art niyet olur. Ama bu arayüz işi bozdu. Yeni cihazlarında durum bu şekilde maalesef. Mi note 10 da bile . . Magazada ses kaydı uygulmaları var ancak stabil degil.
Mi 9T Proda da aynı Google ile geliyordu

Oyla:

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
62
Selam baskan bende senin gibi 8 lite kullanicisiyim 9tmi geceyim 9s mi?

Oyla:
Üst Alt