Soru Redmi note 9s Arayüz pişmanlığı

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Mi 8 lite kullanıcısıydım. Batarya performansından dolayı 9s ye geçtim ancak arayüzü rezillik. Yarım MIUI arayüz mü olur. MIUI mesajlar , takvim , arama ( telefon çevirici) ve kişiler yok. Google in uygulamaları var. Google in kendi kişiler ve çevirici uygulaması 1 kişiden 3-4 tane gösteriyor. Whatsapp , sim ve diger hesaplar varsa aynı kişiden 3-5 tane dolduruyor. MIUI nin kendi uygulamasında bu sorun yoktu. Google in kişiler uygulamasında hesapları gösterimden kaldırarak 1 den fazla göstermesini düzelttim ama çevirici uygulamasında hala sorun aynı . Simgeleri bile sinir bozucu uyumsuz bu cihaza. Takvim uygulamasının simgesinin bile sürekli 31 i gösterişi ayrı sinir bozucu.

MIUI mesajlar takvim arama çeviriciyi yükledim APK olarak ancak çalışmayı durdurdu diyor. Googlenin lanet uygulamalarını kaldırmayı bırak devre dışı da yapamıyorum rootsuz.

Xiaomi kaç paraya uygulamaları yerine googlenin kileri tercih etti yada bu uygulamaları sadece mi serisine özel mi yapıyor artık. Her iki durumda da 50 cent dolar fazla almak için değer mi . Yavaştan MIUI arayüz premium mi oluyor.

İnanın bu küçük ayrıntılar aldığıma pişman etti.

Edit : daha da gıcık tarafı saf android de (Mia1 mia2 lite) bile bu uygulamalar devre dışı bırakılıyor. Başka alternatif uyguluma kullanabiliyorsunuz. Ancak MIUI de rom atmadan bu Google uygulamalarından kurtulamıyorsunuz

Son düzenleme:

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Rom yok mu acep?

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Mi 8 lite kullanıcısıydım. Batarya performansından dolayı 9s ye geçtim ancak arayüzü rezillik. Yarım MIUI arayüz mü olur. MIUI mesajlar , takvim , arama ( telefon çevirici) ve kişiler yok. Google in uygulamaları var. Google in kendi kişiler ve çevirici uygulaması 1 kişiden 3-4 tane gösteriyor. Whatsapp , sim ve diger hesaplar varsa aynı kişiden 3-5 tane dolduruyor. MIUI nin kendi uygulamasında bu sorun yoktu. Google in kişiler uygulamasında hesapları gösterimden kaldırarak 1 den fazla göstermesini düzelttim ama çevirici uygulamasında hala sorun aynı . Simgeleri bile sinir bozucu uyumsuz bu cihaza. Takvim uygulamasının simgesinin bile sürekli 31 i gösterişi ayrı sinir bozucu.

MIUI mesajlar takvim arama çeviriciyi yükledim APK olarak ancak çalışmayı durdurdu diyor. Googlenin lanet uygulamalarını kaldırmayı bırak devre dışı da yapamıyorum rootsuz.

Xiaomi kaç paraya uygulamaları yerine googlenin kileri tercih etti yada bu uygulamaları sadece mi serisine özel mi yapıyor artık. Her iki durumda da 50 cent dolar fazla almak için değer mi . Yavaştan MIUI arayüz premium mi oluyor.

Evet Haklısınız Xiaomi Orijinalliğini kaybetti gibi ama bu sorunun en kolay çözümü Hindistan yada Endonezya Rom kurmak yada En iyisi Eu beta kullanmak Cihazın İşlemcisi Mtk olmadığı için Eu Beta rom çıkar diye düşünüyorum çıkarsada Miui 12 arayüzlü Eu beta yükleyin derim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada sistem uygulamalarını bu uygulama ile devre dışı bırakabilirsiniz

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Evet Haklısınız Xiaomi Orijinalliğini kaybetti gibi ama bu sorunun en kolay çözümü Hindistan yada Endonezya Rom kurmak yada En iyisi Eu beta kullanmak Cihazın İşlemcisi Mtk olmadığı için Eu Beta rom çıkar diye düşünüyorum çıkarsada Miui 12 arayüzlü Eu beta yükleyin derim

Bu arada sistem uygulamalarını bu uygulama ile devre dışı bırakabilirsiniz
Maalesef bu uygulama da devre dışı bırakmaya yaramıyor. Bir çok uygulama denedim .
Pc yok rom atabilmem için . Cihazı sıfırlayınca bölgeyi hindistan yapınca MIUI deki uygulamalar gelir mi sizce ?

Kesinlikle orijinalden uzak ve saçma. Ya kendi arayüzünün olur ya googlenin . Bu ikisinin ortası olmaz. Saf android de bile kişiler çevirici vs devre dışı bırakılabiliyor. Mi a2 lite mia1 var evde oradan biliyorum. İnsanlara bunları dayatmak pervasızca. almadıgıma pişmanım

Son düzenleme:
Oyla:

Toprak 58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Lise Öğrencisi
Konular
17
Kardeşim çözümü çok basit git Endonezya ROM at eğer bilgisayarın yoksa bir tanıdığından rica et alırsın kurarsın kökten çözersin sorunu

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Kardeşim çözümü çok basit git Endonezya ROM at eğer bilgisayarın yoksa bir tanıdığından rica et alırsın kurarsın kökten çözersin sorunu
Kardeşim , Çözüm aslında basit değil basit geliyor sadece. Kendinden yüklü gelmesi ile senin atıp ugraşman arasında fark var . Ben saf android de kullandım ama aynı tonda kıl olmadım. Çünkü onda seçim hakkı vardı , devre dışı bırakabiliyordum rahatlıkla. Başka pro yüklenince çalışmayı durdurdu da demiyordu. Çevremde atacak biri de maalesef yok.

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Maalesef bu uygulama da devre dışı bırakmaya yaramıyor. Bir çok uygulama denedim .
Pc yok rom atabilmem için . Cihazı sıfırlayınca bölgeyi hindistan yapınca MIUI deki uygulamalar gelir mi sizce ?

Kesinlikle orijinalden uzak ve saçma. Ya kendi arayüzünün olur ya googlenin . Bu ikisinin ortası olmaz. Saf android de bile kişiler çevirici vs devre dışı bırakılabiliyor. Mi a2 lite mia1 var evde oradan biliyorum. İnsanlara bunları dayatmak pervasızca. Realme almadıgıma pişmanım
Bu Xiaominin suçu değil Google zorunlu kılıyor eğer yapmazsa sonu Huawei gibi olur yaptırım uygular Google bölge değiştirince gelmez Maalesef Rom değiştirmeniz lazım

Oyla:

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23

Xiaomi GLobal romlarda son zamanlarda maalesef bunu kullanmaya başladı. Bunun tek çözümü Custom rom çıktığında rom yüklemek.

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Bu Xiaominin suçu değil Google zorunlu kılıyor eğer yapmazsa sonu Huawei gibi olur yaptırım uygular Google bölge değiştirince gelmez Maalesef Rom değiştirmeniz lazım
Hayır alakası yok bunun onunla. Tamamen Google den para (indirim) almak yada Arayüzünde ki bazı içerikleri zamanla premium yapmakla ilgisi var. Eger Mi serilerinde ( mi 10 ,pro , lite vs ) bu uygulamalar olursa 2. dedigimdir . Google kendi uygulamalarını koyma karşılığı bir takım destekler veriyor. Pc dünyasında da böyle misal Intel pc üreticilerine AMD işlemcili cihaz yapmamaları karşılığı yüklü miktarda indirim yapıyor .Huawei kendisi kendi ayagına sıktı zamanında. Niyetini belli eden açıklamaları var sahibinin. Kaldıki zamanında kuruluşu çin askeriyesine teknoloji saglamak vs . Burada marka saymayacagım ama yine birçok Çinli firma yada başka ülkelerin üreticileri kendi uygulamaları mevcut tamamen arayüzünde.
Xiaomi GLobal romlarda son zamanlarda maalesef bunu kullanmaya başladı. Bunun tek çözümü Custom rom çıktığında rom yüklemek.
Teşekkürler bilgi için.

Oyla:
Üst Alt