Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

rezn0v

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
5
Arkadaşlar Twrp flashı sonrası siyah ekran sorunu yaşıyorsanız "mi flash tool" ile yazılımı(romu) tekrar yükleyin, ardından Zenex hocamın vermiş olduğu yeni Twrp'i flashlayın. Komut penceresini kapatmadan "fastboot boot recovery.img" komutu verin Twrp'inizin sorunsuz şekilde açıldığına şahit olacaksınız. Sorun uzun uğraş sonucu çözülmüştür. Sorunun nedeni önceden flashlanan her rom ile uyumlu olmayan Twrp.

Ysa1992

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
mi5
Konular
2
bende biraz önce bootloader kilidini açtım daha sonra twrp yükledim. Buraya kadar herşey sorunsuz ancak twrp den rom yüklediğimde telefon mi yazısında kalıyor altta 3 nokta dönüyor ama telefon açılmıyor 30 dakika bekledim. fastboot modunda miflash ile flash all seçili durumda rom atınca telefon açılıyor. Ayrıca twrp ye girince dokunmatik çalışmıyor bazen çalışıyor. verilen iki twrp yide denedim ikiside aynı. Sorun ne acaba nerede yanlış yaptım ?
edit: ayrıca twrp yi kaldırmak için ne yapmam gerek li ?
edit2: Son durum şu şekilde; Twrp den 3 rom denedim yükleyerek 3 ünde de açılmadı açılması için tek yapmam gereken miflash ile fastboot modunda flash all seçeneğini seçerek yükleme yapmak yaptıktan sonra telefon açılıyor ama twrp de gitmiş oluyor onuda öğrenmiş oldum. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan için kaldım ustalardan yardım bekliyorum.

Son düzenleme:

kenan386

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kenan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Arkadaşlar.Telefona kurdum.
(MIUI VERSİYON 8.6.6.30 BETA)
(Android Versiyon 6.0.1 MXB48T) (Baseband Versiyon TH20c1.9-00024)
(Kernel Version 3.18.20-perf-g69b9fb5)

Rom'u Kurduktan sonra fabrika ayarlarına döndürdüm.Temiz bir şekilde TWRP kurdum.
Ama ne yaptıysam TWRP' açamadım.Adb'den kuruyorum kurulum bitiyor.Sorun görünmüyor ama TWRP'ye Geçmiyor.MI Yazısında takılıp kalıyor. Forumda Bulunan tüm TWRP dosyalarını denedim.Sizce Ne Olabilir.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
bende biraz önce bootloader kilidini açtım daha sonra twrp yükledim. Buraya kadar herşey sorunsuz ancak twrp den rom yüklediğimde telefon mi yazısında kalıyor altta 3 nokta dönüyor ama telefon açılmıyor 30 dakika bekledim. fastboot modunda miflash ile flash all seçili durumda rom atınca telefon açılıyor. Ayrıca twrp ye girince dokunmatik çalışmıyor bazen çalışıyor. verilen iki twrp yide denedim ikiside aynı. Sorun ne acaba nerede yanlış yaptım ?
edit: ayrıca twrp yi kaldırmak için ne yapmam gerek li ?
edit2: Son durum şu şekilde; Twrp den 3 rom denedim yükleyerek 3 ünde de açılmadı açılması için tek yapmam gereken miflash ile fastboot modunda flash all seçeneğini seçerek yükleme yapmak yaptıktan sonra telefon açılıyor ama twrp de gitmiş oluyor onuda öğrenmiş oldum. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan için kaldım ustalardan yardım bekliyorum.
Hocam temiz kurulum yapip telefonu acin gelistirici modundan usb hata ayiklamayi etkin hale getirin sonra twrp yukleyin twrp yi acip wipe menusunden advenced wipe yi secin butun bolumleri isaretleyip alttaki oku saga cekin sonra reboot a girip recovery i resetleyin sonra mount bolumunden mtp yi etkin hale getirin ve romu telefona kopyalayip yukleme islemini yapin yukleme bitince alttaki wipe dalvik cache yi uygulayin ve telefonu acin once mi logosu cikacak biraz bekleyin sonra altta 3 nokta belirecek 5 10 dk icinde telefonunuz acilacaktir

hamakamaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ALİ
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
7
Arkadaşlar.Telefona kurdum.
(MIUI VERSİYON 8.6.6.30 BETA)
(Android Versiyon 6.0.1 MXB48T) (Baseband Versiyon TH20c1.9-00024)
(Kernel Version 3.18.20-perf-g69b9fb5)

Rom'u Kurduktan sonra fabrika ayarlarına döndürdüm.Temiz bir şekilde TWRP kurdum.
Ama ne yaptıysam TWRP' açamadım.Adb'den kuruyorum kurulum bitiyor.Sorun görünmüyor ama TWRP'ye Geçmiyor.MI Yazısında takılıp kalıyor. Forumda Bulunan tüm TWRP dosyalarını denedim.Sizce Ne Olabilir.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
aynı sorun bende de var malesef uygun recovery kurdum twrp açılıyo şifreli olarak sonra sıfırlamak gerekiyo açılırken telefon mi yazısında takılıp kalıyo kaç defa üzerine rom kurdum bi daha denedim sonuç aynı

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
aynı sorun bende de var malesef uygun recovery kurdum twrp açılıyo şifreli olarak sonra sıfırlamak gerekiyo açılırken telefon mi yazısında takılıp kalıyo kaç defa üzerine rom kurdum bi daha denedim sonuç aynı
Benim linkini verdiğim twrp yi temiz bir kurulumdan sonra flashlayın. İçinde boot.img olmayan zip konu da da mevcut.

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
selamun aleykum hayırlı geceler arkadaşlar.

mi 5 32gb telefonum var.

unlock işlemini yaptım.
twrp yükledim.
wipe işlemini yaptım.
install yapıp, miui_MI5Global_V7.5.2.0.MAAMIDE_390d9057ae_6.0
sürümü yükledim.
wipe dalvick işlemini de yaptım. ( hatta geri gelip wiep işlemlerinde systemi seçmeden öteki üç seçeceği de seçerek wipe yaptım)
sonra reboot system yapıp bekleye koyuldum
ve mi logosunda bekliyorum.
cihazım açılmadı.

yanlış sürümü mü indirip yükledim.
Ne yapmam gerekir ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
selamun aleykum hayırlı geceler arkadaşlar.

mi 5 32gb telefonum var.

unlock işlemini yaptım.
twrp yükledim.
wipe işlemini yaptım.
install yapıp, miui_MI5Global_V7.5.2.0.MAAMIDE_390d9057ae_6.0
sürümü yükledim.
wipe dalvick işlemini de yaptım. ( hatta geri gelip wiep işlemlerinde systemi seçmeden öteki üç seçeceği de seçerek wipe yaptım)
sonra reboot system yapıp bekleye koyuldum
ve mi logosunda bekliyorum.
cihazım açılmadı.

yanlış sürümü mü indirip yükledim.
Ne yapmam gerekir ?
Orjinal romlar twrp ile yüklenmez. Twrp Custom Rom yüklemek için gerekiyor. Eskiden global sürüm yoktu ve Türkçe için Xiaomi.eu'nun romunu yüklemek gerekiyordu. Global resmi sürümü yüklemek için niye twrp yüklüyorsunuz ki? Mi Flash ile Fastboot romunu yükleyin.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Orjinal romlar twrp ile yüklenmez. Twrp Custom Rom yüklemek için gerekiyor. Eskiden global sürüm yoktu ve Türkçe için Xiaomi.eu'nun romunu yüklemek gerekiyordu. Global resmi sürümü yüklemek için niye twrp yüklüyorsunuz ki? Mi Flash ile Fastboot romunu yükleyin.

Mi flash ile rom yükledim %100 yükleme işlemide gerçekleşti.
Yine mi logosunda kaldı..

Yarın sakin kafayla tekrar deneyeyim.
Kafam karıştı iyice.

Twrp ile de yükleniyor yazısını okudum demek ki yanlış anlamışım.

Bilgilendirmeiçinteşekkürederim.yarıntekrardener sonucu yazarım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi flash ile rom yükledim %100 yükleme işlemide gerçekleşti.
Yine mi logosunda kaldı..

Yarın sakin kafayla tekrar deneyeyim.
Kafam karıştı iyice.

Twrp ile de yükleniyor yazısını okudum demek ki yanlış anlamışım.

Bilgilendirmeiçinteşekkürederim.yarıntekrardener sonucu yazarım.
64bit windows ve 64bit MiFlash ile Flash All wipe seçeneğini seçerek yaparsanız sorun çıkmaması gerekir. Ayrıca ilk açılış bazen 10dk'yı bulabiliyor.

Üst Alt