Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Sorunu Hallettim.
Benimle aynı sorunu yaşayanlar izlediğim adımları uygulasınlar.
64 bitte olay bitiyor.
Cihaz zaten hiç açılmıyordu ama bilgisayar görüyordu.
mi flashın 64bit sürümünü indirdim.
Rom klasörünü silip tekrar çıkardım. ( gemini_global_images_V7.5.2.0.MAAMIDE_20160523.0000.23_6.0_global_ea644be421 )
images olan bölümü mi flash üzerinden seçtim.
ONdan sonra mi flash programı üzerindeki en önemli nokta flash all seçili olacak. Sol taraftaki.. Program otomatik olarak ortadaki sekmeyi işaretliyor. O yüzden benim cihazım açılmadı.
En sonunda flash yapıp romun yüklenmesini bekledim.
yaklaşık 5 dakika içinde yüklendi ve cihazım açıldı..
çok şükür..

Yardımlarını esirgemeyen
browneyes45
Zenex
Arkadaşlarıma teşekkür ederim.

bu paylaşım 1. sayfaya konursa iyi olur. açılmayan telefonumu ben de bu yöntemle telefonu açabildim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
bu paylaşım 1. sayfaya konursa iyi olur. açılmayan telefonumu ben de bu yöntemle telefonu açabildim.
Bu konuda anlatılan şey rom yüklemek değil. Belirtmiş olduğunuz Mi Flash ile rom yükleme konusunun videolu anlatımı da forumda mevcut.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alimmm78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Alimmm78
Cihazım
mi
Konular
4
tamam hocam sağolun

Hocam şifre sorunu oldu mu?
Bende global 7.5.2.0 yüklü bootloader açık twrp yüklemem gerekiyor nasıl yapacağım? Adb vb pcden uğraşmadan updaterden zip flashlasam oluyor mu? Şifre soeunu için cihazı sıfırlamam gerekiyor mu? Bilgilendirebilirseniz sevinirim
Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

beytom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Konular
0
Altta android ve 3 nokta dönüyorsa sorun wipe yapılarak çözülür.
1) Twrp tekrar açın. (Format datayı yaptığınızı varsayarak onu atlıyorum.)
2) Wipe girin oradan advanced wipe seçin.
3) System haricindekileri işaretleyin ve alttaki imleci kaydırın. (Aslında burada sadece cache ve dalvik cache yetiyor ama zaten format datadan ötürü sıfırlandı telefon, o yüzden temiz olsun.)
4) Wipe tamamlanınca reboot system deyin ve bekleyin. 10 dakikaya en geç açılır telefon.

üç nokta yok hocam, benimde mi logo ekrnın da kaldı... fastboot recovery mod açılıyor . mi flash ile kuryım dedim onda da unlock diyor yeniden mi şifre almamız gerekiyor miflash ile fastboot da rom yüklemek için?

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7

judge45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
eser
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
merhaba,
fastboot boot recovery.img komutunu kullandığımda birtürlü TWRP moda gaçmedi cihaz, bendeki MI5 pro, cihaz Fastboot ekranında kalıp sonra ekran kararıyor, ne yapmalıyım? bu arada hem videonuzda hemde burda yapılanların aynısını yaptım...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
merhaba,
fastboot boot recovery.img komutunu kullandığımda birtürlü TWRP moda gaçmedi cihaz, bendeki MI5 pro, cihaz Fastboot ekranında kalıp sonra ekran kararıyor, ne yapmalıyım? bu arada hem videonuzda hemde burda yapılanların aynısını yaptım...
Diğer dosyayı denediniz mi?

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
Hocam şifre sorunu oldu mu?
Bende global 7.5.2.0 yüklü bootloader açık twrp yüklemem gerekiyor nasıl yapacağım? Adb vb pcden uğraşmadan updaterden zip flashlasam oluyor mu? Şifre soeunu için cihazı sıfırlamam gerekiyor mu? Bilgilendirebilirseniz sevinirim
Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam ben daha telefonu almadım zaten,ama hazırlıklı olmak için gereken şeyleri öğrendim :)
Twrp Xiaomi.eu sitesinde miui8 romunda Twrp paylaşmış adamlar ve orda yazdığına göre updaterden yüklenebiliyor
İlk olarak siteden twrpyi indirin sonra updaterden yükleyin, twrp ye girin şifre isteyecektir, wipeden format yapın sonra birdaha şifre istemez (tabi format yapınca herşeyiniz siliniyormuş hatırlatim :) )

zulu1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MEhmet
Cihazım
mi5pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
0
Dün gelen izin mesajı ile telefonu unlock yaptım global rom yükledim aşırı ısınma vardı telefonda forum dan aldığım tavsiyeler üzerine twrp yükledim ve wipe yaptım telefon mi logosunda yaklaşık 20 dakika bekledi ama açılmadı bunun üzerine tekrar twrp de açıp telefona full wipe çektim ve global romu twrp aracılığı ile tekrar yükledim bu sefer de reboot edince No Os installed are you sure gibi bi uyar verdi twrpde devam ettim telefon miui logosuna geldi yine açılmıyor işletim sistemi yüklü olmasa miui logosuna gelmemesi lazım ama ne yanlış var çözemedim yardımlarınızı bekliyorum ustalar :)

zulu1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MEhmet
Cihazım
mi5pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
0
telefona miflash ile gloval yazilimi tekrar yükledim yine ayni mi logosu geliyor altta 3 nokta hareket ediyor ama telefon ayniyerde takildi hala acilmiyor yarım saatten fazla oldu durum ayni telefonu kapatamiyorumda sarz bitene kadar boyle devam edecek sanirim.. :(

Üst Alt