Soru Türk Telekom'mu Türknet'mi (İnternet)

yunuslar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 4
Konular
0
Hat değerleriniz iyi görünüyor
Burada yapılması gereken işlemler türknet tarafından değil türk telekom tarafından.

Şöyle örnekleyim sizi hocam

Türknet veri akışı için sinyal gönderiyor size fakat altyapı türktelekom olduğu için bağlı bulunduğunuz santril kısmından yeni verilerin stabil duruma gelmesi için iyileştirme yapılması gerekiyor(bu iyileştirme bazı durumlarda hat çalışmaları sırasındada yapılır) iyileştirme yapılması gereken durumlar arasında hat yenileme ve taşıma veya yeni inşaat olan binaya hat çekilmesi gibi durumlarda var.

Yapılması gereken türknetten bir şikayet formu oluşturun ve iyileştirme talep edin onlar sizin adınıza bu durumu ileteceklerdir.

Bir diğer yöntem ise bağlı bulunduğunuz santrile ulaşmak arayın söyleyin imkanınız varsa santrali basın kesin çözüm ve inanın santral çalışanları profesyoneldir.

Santrali bulamıyorsanız il ilçe ve mahalle bilgisi verin bilgilerini paylaşırım
İstanbul / bahçelievler / kocasınan

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
İstanbul / bahçelievler / kocasınan

Telefon bilgisi paylaşılmamış ama bizzat gidin derim güzel bir dille sorunu anlatın hatta türknet talep etmiş ama isterseniz sizde gidebilirsiniz dediler diye bir söylemde bulunun mutlaka birisi size yardımcı olacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yunuslar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 4
Konular
0
Teşekkürler üstad denerim ins

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Teşekkürler üstad denerim ins

Rica ederim Sizin hattınızda bir problem olsa bağlantı hiç gelmezdi. Bu durumda bir iyileştirme gerekiyor santral sizin sorununuzu çözecektir.

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Altyapım 82 mbite kadar desteklerkeb türktelekom bana 90 tlye 50 mbit verebileceğini söyledi. bende türknet ile konuştum 75mbitlik paket size uygun dediler aylik 85 tl veriyorum upload da 10 mbit civarlarinda seneye zam gelecek o haliyle bile yine bana göre türktelekomdan iyi tek sıkıntı çekeceğiniz nokta müşteri hizmetleri olacaktır.

yunuslar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 4
Konular
0
Rica ederim Sizin hattınızda bir problem olsa bağlantı hiç gelmezdi. Bu durumda bir iyileştirme gerekiyor santral sizin sorununuzu çözecektir.
Telekomdan Böyle birşey demişler üstad
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Telekomdan Böyle birşey demişler üstad
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Santral ve ankastre arası hat durumunu kontrol etmişler sorun yok diyorlar.
Bundan sonraki işlemlerde önceden dediğim gibi daire içi tesisata kalıyor önceki hizmet sağlayıcıda çalışan tesisatınız farklı bir sağlayıcıda çalışmayabilir.

1. Daire içi tesisatı kontrol ettirmek gerekiyorda yenilemek
2. Modemi kontrol etmek eski ise yenilemek varsa farklı bir modemde test etmek

Bunları kontrol edip tekrar deneyin gerekirse özelden ulaşın bana yardımcı olmaya çalışırım.

Not: en sağlıklı daire içi tesisarı cat6 kablo ile olur

Sorun tamamen kablodanda olabilir

Örneğin vodafone size 24mb internet veriyordur ve tesisatınız bunu aktarmada sorun çıkartmayabilir en eski binalarda bile 24mb'e kadar gelen hızlarda sorun olmaz
Ama 24mb üzerine çıktığınızda kablolar bu hızı aktaramaz ve internete. Bağlanamazsınız
Şuandada türknetten 35mb paketi aldınız sanıyorun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende ilk geçişte daire içi tesisatımı yenilemek zorunda kalmıştık kabloları duvarların içinden tekrar geçirmek oldukça zor ve maddi olarakta ustanın emiği pahalı olabilir ben bu sorunu bir çevirici ile cat6 kablo alıp daire içi uğraşmadan apart içerisinde uygun yerlerden gezdirerek daireme kadar getirmiştim
Bkz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
Turknet'te kayıttan sonra muhatap yoktu, destek çok kısıtlıydı bir dönem, sorun çıkmazsa iyi ama bi sorun cikarsa büyük sıkıntıydı, bir araştırın bu durumu.

Netspeed'i de araştırmanı öneririm, destek, müşteri hizmetleri çok iyi, fiyatta çok makul bir araştır bence.

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Eğer bölgenizde kablonet altyapısı varsa şuanda türkiyede en iyi tercih kablonettir bir araştırın isterseniz.

Eaegs20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cavit
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Valla kardeşim ben 3/4 yıldır kullanıyorum turkneti yapa altyapısını kullanarak alıyorum interneti 35mb alıyorum sorunsuz görüyorum download hızını upload da 5.68 gibi şuan fiyat yeni zamlanacak temmuzda 85e zamlanmasına rağmen en iyisi bence turknet
Diğer insanlardan belki duyuyosunudr müşteri hizmetleri sıkıntılı değil uyg dan teknik destek bölümünden başvurduğun zaman en az 5 en çok 10 günde çözüldü benim problemlerim.

Üst Alt