Soru Türk Telekom'mu Türknet'mi (İnternet)

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Hocalarım hazır konu varken şuraya yazıyım...
Hocalarım superbox almayı düşünüyorum alt yapı sorunu olduğu için bazı kişiler şikayetçi olmuş sizce alınmalı mi?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Hocalarım hazır konu varken şuraya yazıyım...
Hocalarım superbox almayı düşünüyorum alt yapı sorunu olduğu için bazı kişiler şikayetçi olmuş sizce alınmalı mi?
Superbox bölgeden bölgeye farklılık gösterir. "Ben kullanıyorum, gayet iyi." diye bir şey yok. Kullanan kişi, sizin bölgenizde ikamet etmiyor? Ayrıca, ping konusunda başarısız bir hizmet sunuyor kendisi. Fiyatına göre sunduğu hizmet de çok pahalı. Önermiyorum, alınmaz. Ayrıca, online oyun bile oynayamayabilirsiniz bunun garantisini Turkcell bile test/analiz (baz istasyon ölçüm değerleri) etmeden veremeyebilir.

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Superbox bölgeden bölgeye farklılık gösterir. "Ben kullanıyorum, gayet iyi." diye bir şey yok. Kullanan kişi, sizin bölgenizde ikamet etmiyor? Ayrıca, ping konusunda başarısız bir hizmet sunuyor kendisi. Fiyatına göre sunduğu hizmet de çok pahalı. Önermiyorum, alınmaz. Ayrıca, online oyun bile oynayamayabilirsiniz bunun garantisini Turkcell bile test/analiz (baz istasyon ölçüm değerleri) etmeden veremeyebilir.
Hocam açıkçası cevapları okumadım ama olduğum ilçede şikayet olduğu kadar memnun olanlarda vardı. Dediğinize göre superbox çöp. Teşekkürler hocam birde altyapı olmadan başka bir İnternet sağlayıcısı benim bildiğim kadarıyla yok doğru mudur?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Hocam açıkçası cevapları okumadım ama olduğum ilçede şikayet olduğu kadar memnun olanlarda vardı. Dediğinize göre superbox çöp. Teşekkürler hocam birde altyapı olmadan başka bir İnternet sağlayıcısı benim bildiğim kadarıyla yok doğru mudur?
Var fakat bulunduğunuz bölgeye hizmet veren firmaların sunduğu fiyat nedir bilemeyiz. AirFiber sistemi var yani. Biraz daha pahalı da olabilir, hızı düşük de olabilir. Benim size önerim, imza toplamanız ve bir TurkTelekom genel müdürlüğüne (bildigim kadarıyla) altyapı talebine başvurmanız. Başvuruyu buraya yapabilirsiniz diye hatırlıyorum, müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Twitter üzerinden @krc_ysf 'a bir tweet atarak da şansınızı deneyebilirsiniz.

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Var fakat bulunduğunuz bölgeye hizmet veren firmaların sunduğu fiyat nedir bilemeyiz. AirFiber sistemi var yani. Biraz daha pahalı da olabilir, hızı düşük de olabilir. Benim size önerim, imza toplamanız ve bir TurkTelekom genel müdürlüğüne (bildigim kadarıyla) altyapı talebine başvurmanız. Başvuruyu buraya yapabilirsiniz diye hatırlıyorum, müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, Twitter üzerinden @krc_ysf 'a bir tweet atarak da şansınızı deneyebilirsiniz.
Hocam elinize sağlık güzel yazmışsınız.
O işlemleri yaptık fakat Türk Telekom ilgilenmiyor 6 ay da bağlanır diyip gönderiyorlar açıkçası sinirimi bozdu.
Twitterdan tweet atmayı deneyeceğim teşekkürler hocam

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
mail atabilirsin. Detaylı bir şekilde sorununu belirt. İl/ilçe, internet altyapısı olmadığından dolayı ne kadar ev internet kullanamıyor bunu biliyorsanız çok daha iyi olabilir. Apartmanda oturuyor iseniz, imza toplayarak daha hızlı sonuç alırsınız. Yine aynı şekilde, sakinlerden imza toplandığını da belirtebilirsin. En kötü VDSL2 sistemi getirmeleri gerekir.
Hocam altyapı var lakin boş port yok binada 5 kişi bağlamak istiyor çoğu şeyi yaptık sonuç yok ama mail atmayı deneyeceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Hocam altyapı var lakin boş port yok binada 5 kişi bağlamak istiyor çoğu şeyi yaptık sonuç yok ama mail atmayı deneyeceğim
Aynı süreçleri sıfır binaya geçince bende yaşadım boş port denilen konu biraz karışık hocam ben sorunumu istanbul bölge müdürüne bir şekilde denk geldiğim için bir kaç saat içinde çözdüm.

Boş port yok diyen firma türknet ise konu türktelekomun önceliği kendi müşterine vermesi ve türknet vb dış firmalara müşteri kaybettirmek için yalandan port yok demesidir. Yıldırma politikası

Eğer türktelekom port yok diyorsa evet gerçekten port yoktur çünkü tekel olan alt yapıda müşteri kaybetmek istemez.

Konunun çözümü çok basit bölge müdürüne bizzat fiili olarak ulaşın telefonda falan vakit kaybetmeyi. Eğer buradan sonuç alamazsanız şikayet dilekçesi yazıp apartman sakinlerinin imzaları ile birlikte kaymakamlık makamına başvuru yapın

Atladığım detay varsa belirtin yardımcı olmaya çalışırım

tlg68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tolga
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
turknet alacak arkadaşlar bu kodu kullanın iki tarafta 1 ay bedava kullanalım
NCD18HT28GNE 1 aylık ücretsiz kullanmak için davet kodu

emrebzk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
civil aviation
Konular
5
Türk Telekom altyapısı varsa, hiç düşünmeden türknet tercih edebilirsin..

Üst Alt