Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

turka_anatolia

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sedat
Cihazım
mi5
Konular
0
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı.

[font='Open Sans', sans-serif]

Osmanali hocam operatör değiştirdim aynı problemi yaşıyorum , ingilizce yaparak denedim olmuyor sabahtan beri uğraşıyorum kırıcam en sonunda teli . Sim kart aktifleştirilemiyor. aktifleştirmek için mesaj gönderiliyor diyor mi mesaj öyle kalıyor ne mesaj gidiyor nede hattı kullanabiliyorum. ne saçma bi iş bu ya. tamam hırsızlık vs falan da bıraksınlarda onuda alan düşünsün program yüklesin vs.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Rom değiştirmeyi denediniz mi?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
Arkadaşlar aynı problemi bende de oldu sorun miui de, hattı başka operatöre taşıdığın anda bu sorun çıkıyor, repairman Arkadaş sorunu çözdü telefonun seri numarası değişince düzeliyor. Diğer arkadaşlara tavsiyem hesabı telefon no ile değil de mail hesabı ile açsınlar.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Rom yüklemedim üzerinde global 8.1 kararlı (8.1.2.0 MAAMIDI) yüklü, eğer problemin çözümü rom yüklemek ise yükletebilirim.
Temiz bir kurulum yapmayı deneyiniz.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AhmtOzdmr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Telefonan mi hesabını silin sonra giriş yapın. Girişte telefonu bulma özelliğini kapatın ve sim kartı takın.

Oyla:

Berkanokan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bu konuda yazanların hepsini denedim ama olmadı hattı Turkcell den Türk Telekoma taşıdım bu hatayı alıyorum yani your sim card could not activated diye yazıyor sürekli şimdiden 15 TL gibi bir tutar faturaya yansıdı nasıl kurtulcaz bundan ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim .

Oyla:

Su-i Hal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi6
Konular
3
Arkadaşlar ben sorunu şöyle çözdüm. MiuiPro rom kullandığım için dil zaten ingilizce idi. Önce Mi hesabımdan telefondaki verileri kaldırarak çıkış yaptım. Daha sonra laptoptan i.mi.com adresine gidip e-mail ile Mi hesabıma giriş yaptım. Yine e-mail ile bu sefer telefondan giriş yaptım. Sonra Telefonu bul seçeneğini aktifleştirip i.mi.com adresinden Cihazı Bul seçeneğine tıklayıp Sağ üst köşede çıkan pop-up ta Online seçeneğini seçtim. Daha sonra Noise Made seçeneği ile telefonun çalmasını sağladım. Sonra telefonda açılan pop-up'u ok seçeneği ile kapattım. Daha sonra mesaj yedeklemeyi aktifleştirdim ve sorunum çözüldü.

Oyla:

taru

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
taru
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
bende olmadı hepsini denedim sadece 2-3 gün kapatıp birdaha deneyeceğim yada fabrika ayarlarına döndüreceğim bakalım olacak mı.

Oyla:
Üst Alt