Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Vodafone'dan Türk Telekom'a geçtikten sonra bende de aynı durum söz konusu oldu. Geçici bir çözüm olarak, uygulamalardaki "Xiaomi SIM Etkinleştirme Servisi" uygulamısının bildirimlerini ve uygulama izinlerini kapattım. Böylece ne ileti geliyor, ne de SMS atabiliyor. Biraz Türk usulü oldu...

Bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkürler hocam. En güzeli bu şekilde yapmak o zaman.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
konuyu hortlatmış olcam ama böyle salak sistem görmedim.
vodafone dan telekoma geçtim hiçbir şekilde bu salak uyarı gitmiyor.
[doublepost=1512171299,1512170180][/doublepost]
Vodafone'dan Türk Telekom'a geçtikten sonra bende de aynı durum söz konusu oldu. Geçici bir çözüm olarak, uygulamalardaki "Xiaomi SIM Etkinleştirme Servisi" uygulamısının bildirimlerini ve uygulama izinlerini kapattım. Böylece ne ileti geliyor, ne de SMS atabiliyor. Biraz Türk usulü oldu...

kesinlikle en mantıklısı bu.

Oyla:

mstuyr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mstuyr
Cihazım
mi5
Konular
5
Ben etkinşeştirme de problem yaşamıyorum. Ancakcşhaz her kapatılıp açılışta etkinşeştirmeyi istiyor ki bu da para demek, sim etkinleşmişse her kapamada neden ister...

Oyla:

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Sporcu
Konular
35
Bul özelliğini açın ve Mİ hesabınıza mevcut telefon numaranızı koyun..

Oyla:

RadiKaL

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi6
Konular
1
ayar eden bir durum denedim ama olmuyor en iyisi bildirimleri kapatmak

Oyla:

rainroad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
rain
Cihazım
road
Konular
1
Aslında sorunun kaynağını buldum lakin henüz çözüm bulamadım. Genellikle sim değişim işlemlerinden sonra meydana çıkıyor. Çünkü operatörlerin değişim yaptıkları simler yedek yada noname simler, numaralarının sim kart infosuna tanımlı değil. Bunu ayarlar sim kartlar altında görebilirsiniz, şebeke ismi yazıyor telefon numarası otomatik çıkıyorsa bu sim noname sim dediğim işte. Durum böyle olunca da xiaomu sanırım oradaki numara ve SMS gelen numarayla bir algoritma çalıştırıp etkinleştirme yapıyor. Oraya manuel numara eklense de ise yaramıyor. İngilizcesi kuvvetli biri bunu miui developer a iletebilir yada bug etiketi açarsa halledilir.
[doublepost=1515173937,1515173809][/doublepost]
Aslında sorunun kaynağını buldum lakin henüz çözüm bulamadım. Genellikle sim değişim işlemlerinden sonra meydana çıkıyor. Çünkü operatörlerin değişim yaptıkları simler yedek yada noname simler, telefon numaranız bu sim kart infosuna tanımlı değil. Bunu ayarlar sim kartlar altında görebilirsiniz, şebeke ismi yazıyor telefon numarası otomatik çıkmıyorsa bu sim noname sim dediğim işte. Durum böyle olunca da xiaomu sanırım oradaki numara ve SMS gelen numarayla bir algoritma çalıştırıp etkinleştirme yapıyor. Oraya manuel numara eklense de ise yaramıyor. İngilizcesi kuvvetli biri bunu miui developer a iletebilir yada bug etiketi açarsa halledilir.

Edit : Cepten yazıyorum, çıkmıyorsa yerine çıkıyorsa yazılmış.

Oyla:

umutaxoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
12
Garip bi durum iki numaramı da hesaba ekledim bimcell etkinlestiriliyor aynı altyapıyi kullanan türk Telekom etkinlesmiyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

emrahbar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
mi max 2
Konular
0
aynı sorun yani "Sim Kart Etkinleştirilemedi" hatası benimde başıma bela. Sim kartım 3g idi acaba bu sebepten mi? diye gittim bugün Sim kartımı değiştirip 4.5G sim kart ile değiştirdim. Fakat hata düzelmedi. Sürekli "SIM Kart Etkinleştirilemedi" hatası veriyor. 2. sıkıntı ise etkinleştirmek için +447786209730 numaralı telefona sürekli etkinleştirme mesajı gönderiyor. Bu da 136.00TRL fatura sağladı sağolsun.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Bu durumu düzeltmeliyim? Çaresiz kaldım.

Oyla:
Üst Alt