Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

eskizaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
umut aslan
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
3
aynı sorun bende de mevcut. hatıımı taşıdım kartı yanlışlıkla 2.sim yerine taktım sonra sorun vermeye başladı.
[doublepost=1516695417,1516695052][/doublepost]50 tane mesaj attım bu arada :) faturaya sevgiler!

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
her kafadan ayrı ayrı sesler çıkmış, resmi desteğe bağlanıp bu işi halledeceğim. burada yazanların hiçbiri gerçek çözüm değil

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Gerçekten çok iyi olur

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çoğu yazılanlar da yabancı forumdan alıntılanmış özgün bir çözüm yok ortada. pazartesi canlı bağlantı yapıcam artık.

Oyla:

engineerhk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
4
8-|Daha önceden dili İngilizce yaparak aktif ettiğim hattımı 3G den 4G ye geçirdim yedek hat verdiler sim aktif olmadı türlü yollar sonucu en iyi sonuç telefonu kapatıp açınca gelen bildirimin üstüne basılı tutup Xiaomi sim kart etkinleştirme bildirimlerini kapatmak oldu bu arada faturaya bakana kadar umrumda değildi her mesaj 0,52 Tl yansımış kendi rekor faturamı ödeyeceğim facepalm~~

Oyla:
Üst Alt