Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
osmanali' Alıntı:
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

Bende çok uğraştım bu sorunla ilgili.
Sistem dilini ingilizce yap. Aktivasyonu tekrar dene,  tamamlanınca tekrar Türkçe'ye geç. 

Oyla:

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
emin tahir' Alıntı:
osmanali' Alıntı:
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı.

[font='Open Sans', sans-serif]

Sistem dilini ingilizce yap. Aktivasyonu tekrar dene, tamamlanınca tekrar Türkçe'ye geç.

Emir hocam Allah senden razı olsun kafayı yemek üzereydim ki imdadıma yetiştiniz. Benim gibi bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da ışık tutmuş olduğunuz sağolun.

Son düzenleme:
Oyla:

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
vay be aynı sorun bende de vardı ben sim kart sıyırdı diye düşünüyordum...hatta bunun için sanırım 15 tl gitti mesaj gönderip gönderip karşılık alamadı aktivasyon yapılamadı:)

Oyla:

ahmet.bozkurtr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
2
Bende bu sorunu yaşadım şuan çözdüm, bu aktivasyon ne isi yarıyor ?

MI 4LTE cihazımdan gönderildi

Oyla:

tlp gnys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
talip
Konular
0
osmanali' Alıntı:
emin tahir' Alıntı:
osmanali' Alıntı:

Sistem dilini ingilizce yap. Aktivasyonu tekrar dene,  tamamlanınca tekrar Türkçe'ye geç. 

Emir hocam Allah senden razı olsun kafayı yemek üzereydim ki imdadıma yetiştiniz. Benim gibi bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da ışık tutmuş olduğunuz sağolun.

Sorun çözülmüştür arkadaşlar konu kilit.

Oyla:

tlp gnys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
talip
Konular
0
ya arkadaşlar bende zp980+ var bende önce sim kartı göruyor imei yedekten yukledikten sonra sim kartı görmuyor bana da yardımcı olurmusunuz...........

Oyla:

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Uzun süre konuyu takip etmedim ne çok arkadaşa yardımcı olmuşuz :) Hepinize ben teşekkür ederim

Oyla:

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Benim de buna benzer bir sorunum var hattımı değiştirdim dili İngilizce yaptım ve sim kart aktiflestirme mesajını tekrar yollamasini istedim ancak mesajınız yollanıyor diyo ve yollamiyor acaba bu sorunu başka türlü çözen var mı

Oyla:

maniaq42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Esat
Cihazım
S3-i9300
Konular
0
bende aynı sorundan müzdaribim arkadaşlar her açılışta lira gidiyor yk mudur bunu iptal etmenin bir yolu o_O

Oyla:
Üst Alt