Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hattim acik denedim samsung s4 da denedim calisio yeni telefonuma gecirdim calismiyo aama dedigim gibi sebeke aliyorum biri beni aradiginda aradiginiz kisitye ulasilamiyor uyarisi geliyor
Tercih edilen ağ tipini 3g yapın.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hocam cihazınızda zaten herşey çalışıyor ise şebeke hariç düzelme ihtimali çok az ama denemekten zarar gelmez rootlayin rom yukleyin olmaz ise orjinale dönersiniz zaten

Oyla:

yedekmeyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozi
Cihazım
Mi5
Konular
2
MERhaba bende mi4 aldim yurtdisindayim. Polonya hattim calisiyor turk hattim sebeke aldigi halde ne aranabiliyor ne mesaj geliyor aradiginiz kisiye ulasilamiyor diyor kapali gosteriyor biri beni aradiginda ama sebeke var telefonun ust kosesinde bu sorunu nasil cozerim?
Bölge ayarlarında Türkiye'yi, bulunduğunuz bölge ile değiştirmeyi deneyin.

Oyla:
Üst Alt