Yardım Sim kart aktivasyon sorunu

osmanali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mİ4
Konular
55
[font='Open Sans', sans-serif]Merhaba arkadaşlar gün itibari ile avea olan hattımı vodafone taşıdım ve sonrasında ise mi hesabım senkronize etmeyi kesti senkronize etmeya çalıştığımda ise sim kart aktivasyonu başarısız "sunucudan telefon numarası alınamadı" diye bir uyarı almaktayım. Aynı zamanda mi mesajlaşma da aktif edilmiyor. Hesaptan çıkış yapıp yeniden giriş yapabiliyorum fakat bir türlü aktivasyon başarılı olmuyor. Konu hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

[font='Open Sans', sans-serif]Not : Vodafone ile görüşüp yurt dışı olan tüm servisleri aktif ettirdim cihazı fastboot modunda yeniden kurdum sonuç aynı. Sim kartı defalarca çıkarıp yeniden taktım her açılışta sim kartınız değişmiş gibi görünüyor şimdi aktif etmek ister misiniz doğrulama SMS gönderilecek uyarısını aldım aktif et SMS gönder dedim sonuç hala aynı. 

[font='Open Sans', sans-serif]http://i.hizliresim.com/EYO9P9.png

ahmetikbal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İkbal Adlığ
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
0
Benim de buna benzer bir sorunum var hattımı değiştirdim dili İngilizce yaptım ve sim kart aktiflestirme mesajını tekrar yollamasini istedim ancak mesajınız yollanıyor diyo ve yollamiyor acaba bu sorunu başka türlü çözen var mı

bende aynı sorundan müzdaribim arkadaşlar her açılışta lira gidiyor yk mudur bunu iptal etmenin bir yolu o_O

buldunuz mu bir çözüm ben de ingilizce yaparak dili çözemedim telefon numarası alınamıyor diyor imei yüklemedim daha telefona ondan olabilir mi yükleyince düzelir mi ?

Oyla:

erdalim21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
redmi note3p
Konular
5
Gerçek anlamda bu sorunu çözüp böyle güzel bir şekilde paylaşan arkadaşlardan Allah razı olsun.. çok teşekkür ederim.. sizlerin kıymetini bilmek gerek.. ya olmasaydınız...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mesaj gönderilmesine rağmen telefon numarası alınamıyor/SIM kart etkinleştirilemedi hatası alan arkadaşlar, cihazı bul seçeneğini kapatıp bir kaç gün beklesinler. Daha sonra aktif edip telefonu yeniden başlattıklarında çok büyük ihtimalle sıkıtı kalmayacaktır.

Oyla:

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
bu sorunun bi benzeriyle ben karşılaşdım arkadaşlara tavsiyem miui accountu mail adresi üzerinden alırsanız.bu sıkıntıyı yaşamazsınız eğer telefon numarasına göre alan varsa oturum kapatıp bilgisayar üzerinden mail hesabıyla açıp telefonuda aynı şekilde o accounta göre açın

Oyla:

qartalmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Olcay
Cihazım
Nexus 5
Konular
0
Bende de ayni problem var ve bildirimi de gizledigimden bi daha uyari da vermiyor. Xiaomi sim etkinlestirme servisini kapattim problem olur mu acaba

Oyla:

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Bende ki sorun daha baska.
Bnde operatör degisikligi yaptm ayni sekilde aktivasyon istedi ingilizce olarak da denememe ragmen aktivasyon gerceklesmedi suan aktivasyon istemiyo ama arada bir geliyo gidiyo istek ve cihazimi bul ozelligi calismiyo :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Bende de ayni problem var ve bildirimi de gizledigimden bi daha uyari da vermiyor. Xiaomi sim etkinlestirme servisini kapattim problem olur mu acaba

Olmaz hocam. Mı Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Mı Mesajı ve Cihazı Bulu Kapatırsanız, Bir daha sormayacaktır.

Oyla:

qartalmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Olcay
Cihazım
Nexus 5
Konular
0
Olmaz hocam. Mı Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Mı Mesajı ve Cihazı Bulu Kapatırsanız, Bir daha sormayacaktır.
ben sorunumu çözdüm daha doğrusu aktivasyonu yaptım. nasıl yaptığım konusuna gelince sim 2 yuvasına ilk kartı takmıştım (ilk geldiği heyecanla :)) bu nedenle aktivasyonu yapmıyormuş. sim kart yuvasını değiştirdim ve sorunum çözüldü.

Oyla:

mali43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mali
Cihazım
red mi note2
Konular
0
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 1,5 - 2 yıldır xiamoi red mi note 2 32gb kullanıyorum bu zamana kadar ufak tefek sorunlar hariç çok büyük sorun yaşamadım taa ki düne kadar.Sorunum şu; Telefonum durduk yere çekmemeye başladı hizmet yok yazmaya başladı hattandır dedim hattım avea, başka bir hat taktım yine aynı sonrasında zaten miu 7 kullanıyodum dedim 8 e güncelleyeyim düzelir, miu 8 e rom attım ve düzeldi fakat 7 saat sonra yine aynı sıkıntı çıktı ve bu sefer sim aktive edilmedi edilemiyor, arama geçmişini senkronize edin vs yazmaya başladı. Ufak bir araştırma yaptım ve denediğim yöntemleri yazıyorum: 1- İmei kontrol ettim sıkıntı yok, telefon dilini ingilizce yapıp etkinleştirmeyi denedim olmadı 2-fabrika ayarlarına çevirdim yine aynı, 3- miu hesabından cihazı bul u kapattım iptal ettim yine aynı, 4- miu hesabına telefon numarası yazmaddan email ile denedim başka telefon numarası ekledim yine aynı.
ALLAH RIZASI İÇİN KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM BİRİSİ YARDIM EDEBİLİRSE ÇOOOKK SEVİNİRİM. Başka telefon alıcak durumda yok lütfen yardım edin arkadaşlar.

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 1,5 - 2 yıldır xiamoi red mi note 2 32gb kullanıyorum bu zamana kadar ufak tefek sorunlar hariç çok büyük sorun yaşamadım taa ki düne kadar.Sorunum şu; Telefonum durduk yere çekmemeye başladı hizmet yok yazmaya başladı hattandır dedim hattım avea, başka bir hat taktım yine aynı sonrasında zaten miu 7 kullanıyodum dedim 8 e güncelleyeyim düzelir, miu 8 e rom attım ve düzeldi fakat 7 saat sonra yine aynı sıkıntı çıktı ve bu sefer sim aktive edilmedi edilemiyor, arama geçmişini senkronize edin vs yazmaya başladı. Ufak bir araştırma yaptım ve denediğim yöntemleri yazıyorum: 1- İmei kontrol ettim sıkıntı yok, telefon dilini ingilizce yapıp etkinleştirmeyi denedim olmadı 2-fabrika ayarlarına çevirdim yine aynı, 3- miu hesabından cihazı bul u kapattım iptal ettim yine aynı, 4- miu hesabına telefon numarası yazmaddan email ile denedim başka telefon numarası ekledim yine aynı.
ALLAH RIZASI İÇİN KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM BİRİSİ YARDIM EDEBİLİRSE ÇOOOKK SEVİNİRİM. Başka telefon alıcak durumda yok lütfen yardım edin arkadaşlar.

Modem Dosyası Bozulmuş Olabilir.
Stock Rom İçindeki "NON-HLOS.bin" Dosyasını C Sürücüsüne Atın.
Telefonu Fastboot Moda Alın.
Adb Programı ile Aşağıdaki Komutu Çalıştırın

fastboot flash modem c:\NON-HLOS.bin
fastboot reboot

Telefon Açılınca Tekrar Kontrol Ediniz ;)

Oyla:
Üst Alt