Yardım Redmi note 12 Pro 5G MIUI güncelleme gelmiyor mu?

Einherjar38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akooo
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba yakın zamanda Redmi note 12 Pro 5G aldım cihaz MIUI 14.0.3.1 olarak geldi (yurt dışı cihaz direnç kayıtlı) ama shortslarda global versiyonların 14.0.6.x olarak kutudan çıktığını görüyorum.
1: Cihaz global mı (ben model numarasından falan anlamıyorum pek)
2: Güncelleme olarak 14.0.6.x ve android 13 gelir mi ?
3: şu an baktığımda güncelleme yok görünüyor nedendir bu
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    238,8 KB · Görüntüleme: 140
  • IMG_20230720_112533.jpg
    IMG_20230720_112533.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 140

Braxtor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kezo
Cihazım
Xiaomi Note 10s
Konular
0
İmei bilgisinden bahsediyor.
Hocam konu başlığı altında yukarıda da bahsettim herhangi bir dönüş olmadı cihazım Xiaomi Redmi Note 12 pro 5g ve MIUI 14.0.3.0 (SMOMIXX) yüklü bu da mı fake rom oluyor acaba? Birde başka bir sorum daha olacak cihazı orijinal 67w şarjı ile şarj edince Max 55w yazıyor ekranda, normalde Max 67w yazması gerekmez mi? Bu da fake rom ile mi alakalı acaba yada başka bir sorundan mı kaynaklı? Konu hakkında herhangi bir bilginiz varsa dönüş yaparsanız sevinirim, kolay gelsin.

Not: Benim cihaz da herhangi bir güncelleme alamıyor güncellemeleri kontrol ettiğimde mevcut güncelleme yok diye uyarı alıyorum.

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Hocam konu başlığı altında yukarıda da bahsettim herhangi bir dönüş olmadı cihazım Xiaomi Redmi Note 12 pro 5g ve MIUI 14.0.3.0 (SMOMIXX) yüklü bu da mı fake rom oluyor acaba? Birde başka bir sorum daha olacak cihazı orijinal 67w şarjı ile şarj edince Max 55w yazıyor ekranda, normalde Max 67w yazması gerekmez mi? Bu da fake rom ile mi alakalı acaba yada başka bir sorundan mı kaynaklı? Konu hakkında herhangi bir bilginiz varsa dönüş yaparsanız sevinirim, kolay gelsin.

Not: Benim cihaz da herhangi bir güncelleme alamıyor güncellemeleri kontrol ettiğimde mevcut güncelleme yok diye uyarı alıyorum.
Hocam orjinal rom olduğu şurdan anlaşılabilir. Mesela ornek veriyorum smo(cn)xm parantez icinde olan china romdur. Bölgeye göre o kod değişir. Xx ile biten rom hakkinda bilgim yok. Şarj konusuna gelince şarj aleti yan sanayi oldugundan olabilir. Orijinal şarj alerinde 67w ibaresi telefonda cıkar. Düsük wolt göstergesi aletin orijinal olmadığı kanaatindeyim.

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Şuan için memnunum zaten son sürüm yüklü daha alalı da bir hafta oldu ama yarın ne getirir bilemem.Direnç işlemi de bildiğim kadarıyla sıkıntılı bir olay sağlam yapılması falan gerekiyor yoksa sorun oluyor hemde anakarta işlem yapılıyor baştan sıkıntı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok hakim değilim konulara ama twrp ile manuel mi güncelleme yapıyorsunuz ben öyle anladım:) yada farklı bir işlem mi

Sağlam, bilgili yer yapar ise sıkıntı olmuyor ama diğer türlğ direnç işlemi yapacağım diye hasar verenlerde var tabiki.

Oyla:

CoderZ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CoderZ
Cihazım
note 12 pro 5g
Konular
1

hocam kablon yan sanayi yada cakmadır . orjinal 67 destelekyen 6amper desteklı kablo 67w sarj yapmanı saglar aynısı basıma geldi rom yada cıhazla alakası yok kablo almaya gıdıncede adaptorunu gotur test edersın satanların cogu orjınal dıyor hepsı cakma cıkıyor

Oyla:

Minastirith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Hocam inşallah sim kartı 2 hatta da takıp deneme yapmadınız. Zira öyle yaptıysanız, sim 2 için de süreyi başlatmış oldunuz. Normalde 4+4 8 ay kullanım süreniz var. Taiwan ve endo sürümlerinde play store var. Bu iki rom daha çok tercih ediliyor. Taiwan sürümde bellek 16 gb oluyor. 8+8

İmei atıldıysa güncellemede gider. Ama içiniz rahat olsun fake rom olduğu için güncelleme alamayacaksınız zaten.
Yok hocam onun farkındayım sadece sim 1 kullanıyorum, yılbaşında sıfırlanır zaten baştan 4+4 olarak kullanırım, zaten 2 nci telefon olarak kullanıyorum bunu, Bu arada geçen gün bootloader kilidi açmak için başvuru yaptım 168 gün süre çıktı perşembe günü açılaacak inşallah kilit, ondan sonra taiwan rom denemeyi düşünüyorum, telefonu pc ye yedek alıcam backup dosyasını pc ye kopyalasam yeterli olur sanırım, google hesabınada yedekledim senkronize ettim,
Şimdi kafama takılan konu, Taıwan Rom yüklemeyi Ayarlar MIUI 14 bölümünde güncelleme paketini secin diyor oradan taıwan rom seçip yükleme yapsam olurmu veya Mi flash tools ilemi yüklemem gerekiyor ve nelere dikkat etmem gerekiyor? hata yapmak istemiyorum teşekkürler şimdiden.

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Yok hocam onun farkındayım sadece sim 1 kullanıyorum, yılbaşında sıfırlanır zaten baştan 4+4 olarak kullanırım, zaten 2 nci telefon olarak kullanıyorum bunu, Bu arada geçen gün bootloader kilidi açmak için başvuru yaptım 168 gün süre çıktı perşembe günü açılaacak inşallah kilit, ondan sonra taiwan rom denemeyi düşünüyorum, telefonu pc ye yedek alıcam backup dosyasını pc ye kopyalasam yeterli olur sanırım, google hesabınada yedekledim senkronize ettim,
Şimdi kafama takılan konu, Taıwan Rom yüklemeyi Ayarlar MIUI 14 bölümünde güncelleme paketini secin diyor oradan taıwan rom seçip yükleme yapsam olurmu veya Mi flash tools ilemi yüklemem gerekiyor ve nelere dikkat etmem gerekiyor? hata yapmak istemiyorum teşekkürler şimdiden.
Hocam en temizi mi flas tool ile fastboot rom atmak.

Oyla:

Minastirith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
imei atılmamış ve herhangi bir işlem yapılmamış kapalı kutu note 12 pro 5g bu işlemleri yaparken, imei silinme gibi ihtimali varmıdır acaba? bootloder kilidi açınca sıfırlanıyor sanırım, birde rom atınca riski varmıdır?
Yoksa sadece işlem görmüş veya imei atılmış cihazlar içinmi gecerli imei silinme durumu?

Hocam en temizi mi flas tool ile fastboot rom atmak.
Teşekkürler hocam, süre dolsun kilidi acınca deneyeceğim. inşallah sorun olmaz, pişman olmam rom attığıma.

Oyla:
Üst Alt