Yardım Redmi note 12 Pro 5G MIUI güncelleme gelmiyor mu?

Einherjar38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akooo
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba yakın zamanda Redmi note 12 Pro 5G aldım cihaz MIUI 14.0.3.1 olarak geldi (yurt dışı cihaz direnç kayıtlı) ama shortslarda global versiyonların 14.0.6.x olarak kutudan çıktığını görüyorum.
1: Cihaz global mı (ben model numarasından falan anlamıyorum pek)
2: Güncelleme olarak 14.0.6.x ve android 13 gelir mi ?
3: şu an baktığımda güncelleme yok görünüyor nedendir bu
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    238,8 KB · Görüntüleme: 140
  • IMG_20230720_112533.jpg
    IMG_20230720_112533.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 140

Braxtor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kezo
Cihazım
Xiaomi Note 10s
Konular
0
Bu telefonda, Note 12 pro 5G ve Pro Plus 5G'de (ruby ve ruby pro kodlu cihazlarda) çin cihazları olmalarından dolayı bizim gibi ülkelerde kolayca satılabilmeleri için üzerine sahte yazılım atılıyor. Her iki telefonda aynı olduğundan dolayı tek rom dosyası kullanılabiliyor. Cihazı ilk aldığınızda kontrol edeceğiniz tek nokta MIUI sürümünü kontrol etmeniz.

Cihazınızda SMOIMIXN romu var, bu da fake romdur. Bir kaç kişi daha performanslı olduğundan bahsediyor fakat ben fark göremedim. Cihazınızda fake rom var, yani cihazınıza sonradan bu yazılım yüklenip satılmış çünkü cihazın orijinal yazılımında (China ) play store vs. sıkıntılı.

Bu telefonlara orijinal recovery ROM indirip güncelleyici ile vs. yedirmeye çalışmayın çünkü o yol işe yaramıyor. Tek doğru yol orijinal ROM dosyasını Fastboot olarak indirip bilgisayar üzerinden mi flash ile yazdırmanız. Bu cihaza uyumlu global, eea, endonezya gibi bir sürü orijinal rom mevcut.

Orijinal romların sonu atıyorum SMOMIXM ile biter, sonunda M harfi olur. Fake yazılımda bu N harfidir. Şu anda son sürümde TMOMIXM olarak geçiyor çünkü android 13 var. Bootloader açıp pc üzerinden mi flash ile yazdırmadığınız sürece orijinal rom yükleyemez ve OTA ile güncelleme alamazsınız.

linkten tablodan type kısmına basarak fastboot olanı getirin ve dilediğiniz bölge romunu indirip mi flash ile kurun. Kolay gelsin. Forumumuzda zaten tonla kaynak mevcut bu konu hakkında.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not; bu işlem eğer cihaz imei repairli ise imeiyi uçurur. Dirençli cihaz hakkında bir fikrim yok. Repairli cihaz üzerinde denemenizi tavsiye etmiyorum.
Hocam bende de Xiaomi Redmi Note 12 pro 5g (yurtdışı ama daha IMEI atılmamış) cihaz var ve SMOMIXM veya SMOMIXN değil de SMOMIXX diye bir yazılım yüklü bu da mı fake yazılım oluyor?

Not: Ben de aynı sorunu yaşıyorum herhangi bir MIUI güncellemesi alamıyorum MIUI 14.0.3 ile aldım cihazı hâlâ da öyle.

Oyla:

Minastirith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Bende 9 gün önce sıfır aldım, herhangi bir işlem yaptırmadım orjinal hiçbir işlem yapılmadı , arkasındaki etiketteki yazan imei ile telefondaki imei ler aynı, MIUI 14.0.3.1 (SMOMIXN), çevremdeki kullananların herkeste aynı sürüm var, güncelleme gelmiyor, android 13 ve sornası güncelleme alacak olan rom öneriniz nedir? birde rom atılınca imei gidermi?

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Bende 9 gün önce sıfır aldım, herhangi bir işlem yaptırmadım orjinal hiçbir işlem yapılmadı , arkasındaki etiketteki yazan imei ile telefondaki imei ler aynı, MIUI 14.0.3.1 (SMOMIXN), çevremdeki kullananların herkeste aynı sürüm var, güncelleme gelmiyor, android 13 ve sornası güncelleme alacak olan rom öneriniz nedir? birde rom atılınca imei gidermi?
Taiwan ve endo olabilir. İmei uçar rom işlemlemlerinde imei atıldıysa cihaza.

Oyla:

Minastirith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Bende 9 gün önce sıfır aldım, herhangi bir işlem yaptırmadım orjinal hiçbir işlem yapılmadı , arkasındaki etiketteki yazan imei ile telefondaki imei ler aynı, MIUI 14.0.3.1 (SMOMIXN), çevremdeki kullananların herkeste aynı sürüm var, güncelleme gelmiyor, android 13 ve sornası güncelleme alacak olan rom öneriniz nedir? birde rom atılınca imei giderm

Taiwan ve endo olabilir. İmei uçar rom işlemlemlerinde imei atıldıysa cihaza.
Global romdan farkı nedir? global olanı varmı önereceğiniz ?
Taiwan ile endo romlar türkçe dil ve google play store var dimi hepsinde?

Bu arada kutuyu ben açtım hiçbir imei işlemi yaptırmadım, birkaç gün sonra mesaj geldi 120 gün içinde kapanacak diye, imei 1 kulanıyorum, imei kontrol ettiğimde,

imei 1 Tespit edildiği için , kayıt bulunamadı yazıyordu böyle oldu. kayıt dışı oldugu tespit edilen imei Üretici: Beijing Xiaomi Electronics Co Ltd, Pazar Adı: 22101316C, Marka:Redmi, Model Bilgileri: 22101316C yazıyo (Hat

imei 2 kayıt bulunamadı diyor, Üretici: Beijing Xiaomi Electronics Co Ltd, Pazar Adı: 22101316C, Marka:Redmi, Model Bilgileri: 22101316C yazıyor

Oyla:

KNY46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kenan
Cihazım
Redmi 12 pro 5G
Konular
2
Sa bende bir hafta oldu alalı 12 pro 5G uzun zamandır ilk kez Android'e geçtim çok fazlada bilgim yok ama şuan için sorunda yok kullanıyorum ama forumu okudukça kafam karışıyor global çin güncelleme versiyon :) benim cihazda 14.0.6 sürümü var şuan kod da XN olarak bitiyor benimki global mı çin mı nedir ? Güncelleme alır mıyım? Yoksa hep bu sürümde mı kalıyor yada güncelleme alınca imei gidiyor mu aldığım kişi sıfırlanırsa imei gider harici gitmez dedi ama ?

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Global romdan farkı nedir? global olanı varmı önereceğiniz ?
Taiwan ile endo romlar türkçe dil ve google play store var dimi hepsinde?

Bu arada kutuyu ben açtım hiçbir imei işlemi yaptırmadım, birkaç gün sonra mesaj geldi 120 gün içinde kapanacak diye, imei 1 kulanıyorum, imei kontrol ettiğimde,

imei 1 Tespit edildiği için , kayıt bulunamadı yazıyordu böyle oldu. kayıt dışı oldugu tespit edilen imei Üretici: Beijing Xiaomi Electronics Co Ltd, Pazar Adı: 22101316C, Marka:Redmi, Model Bilgileri: 22101316C yazıyo (Hat

imei 2 kayıt bulunamadı diyor, Üretici: Beijing Xiaomi Electronics Co Ltd, Pazar Adı: 22101316C, Marka:Redmi, Model Bilgileri: 22101316C yazıyor
Hocam inşallah sim kartı 2 hatta da takıp deneme yapmadınız. Zira öyle yaptıysanız, sim 2 için de süreyi başlatmış oldunuz. Normalde 4+4 8 ay kullanım süreniz var. Taiwan ve endo sürümlerinde play store var. Bu iki rom daha çok tercih ediliyor. Taiwan sürümde bellek 16 gb oluyor. 8+8
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sa bende bir hafta oldu alalı 12 pro 5G uzun zamandır ilk kez Android'e geçtim çok fazlada bilgim yok ama şuan için sorunda yok kullanıyorum ama forumu okudukça kafam karışıyor global çin güncelleme versiyon :) benim cihazda 14.0.6 sürümü var şuan kod da XN olarak bitiyor benimki global mı çin mı nedir ? Güncelleme alır mıyım? Yoksa hep bu sürümde mı kalıyor yada güncelleme alınca imei gidiyor mu aldığım kişi sıfırlanırsa imei gider harici gitmez dedi ama ?
İmei atıldıysa güncellemede gider. Ama içiniz rahat olsun fake rom olduğu için güncelleme alamayacaksınız zaten.

Oyla:

KNY46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kenan
Cihazım
Redmi 12 pro 5G
Konular
2
İmei atıldıysa güncellemede gider. Ama içiniz rahat olsun fake rom olduğu için güncelleme alamayacaksınız zaten.
İmei atıldı evet yalnız iyi bişey mi kötü mü onu çözemedim kapanmayacak ama güncelleme alamicaz orjinal romu da galiba yükleyemiyoruz imei den dolayı ?

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
İmei atıldı evet yalnız iyi bişey mi kötü mü onu çözemedim kapanmayacak ama güncelleme alamicaz orjinal romu da galiba yükleyemiyoruz imei den dolayı ?

Dirençsiz tool ile repair yapıldıysa evet güncellemede ve sıfırlamada gidecektir imei, ancak zaten fake rom var cihazda güncelleme alamaz. Direnç ile işlem yapılsa idi güncelleme ve sıfırlamada imei gitmez idi.

Memnun iseniz şuan için kullanın bence, güncelleme aşırı büyük yenilikler getirmiyor çin sürüm dışında globale.

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Ben aldığımda imei repairli olarak almıştım cihazı. İçinde gelen rom 13.9.0 smocnxm miui 13 global rom vardı. Bende telefoncuya götürüp 200 ₺ gibi bir ücret karşılığında miui 14 taiwan romuna geçirdim. Güncellemeleri kapattım. Twrp ile 2-3 ayda fotmat data yapar önüme bakarım :)

Oyla:
Üst Alt