Yardım Redmi note 12 Pro 5G MIUI güncelleme gelmiyor mu?

Einherjar38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akooo
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba yakın zamanda Redmi note 12 Pro 5G aldım cihaz MIUI 14.0.3.1 olarak geldi (yurt dışı cihaz direnç kayıtlı) ama shortslarda global versiyonların 14.0.6.x olarak kutudan çıktığını görüyorum.
1: Cihaz global mı (ben model numarasından falan anlamıyorum pek)
2: Güncelleme olarak 14.0.6.x ve android 13 gelir mi ?
3: şu an baktığımda güncelleme yok görünüyor nedendir bu
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    238,8 KB · Görüntüleme: 145
  • IMG_20230720_112533.jpg
    IMG_20230720_112533.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 140

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Müzik - ayarlar - gelişmiş ayarlar - çevrimiçi içeriği kapatın bu adımları uygulayın sorun çözülür, evet o rom öyle

Oyla:

yusuf4323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
M20
Konular
0
Güncelleme alabildiniz mi? Aynı sorunu yaşıyorum.

Oyla:

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Bu telefonda, Note 12 pro 5G ve Pro Plus 5G'de (ruby ve ruby pro kodlu cihazlarda) çin cihazları olmalarından dolayı bizim gibi ülkelerde kolayca satılabilmeleri için üzerine sahte yazılım atılıyor. Her iki telefonda aynı olduğundan dolayı tek rom dosyası kullanılabiliyor. Cihazı ilk aldığınızda kontrol edeceğiniz tek nokta MIUI sürümünü kontrol etmeniz.

Cihazınızda SMOIMIXN romu var, bu da fake romdur. Bir kaç kişi daha performanslı olduğundan bahsediyor fakat ben fark göremedim. Cihazınızda fake rom var, yani cihazınıza sonradan bu yazılım yüklenip satılmış çünkü cihazın orijinal yazılımında (China ) play store vs. sıkıntılı.

Bu telefonlara orijinal recovery ROM indirip güncelleyici ile vs. yedirmeye çalışmayın çünkü o yol işe yaramıyor. Tek doğru yol orijinal ROM dosyasını Fastboot olarak indirip bilgisayar üzerinden mi flash ile yazdırmanız. Bu cihaza uyumlu global, eea, endonezya gibi bir sürü orijinal rom mevcut.

Orijinal romların sonu atıyorum SMOMIXM ile biter, sonunda M harfi olur. Fake yazılımda bu N harfidir. Şu anda son sürümde TMOMIXM olarak geçiyor çünkü android 13 var. Bootloader açıp pc üzerinden mi flash ile yazdırmadığınız sürece orijinal rom yükleyemez ve OTA ile güncelleme alamazsınız.

linkten tablodan type kısmına basarak fastboot olanı getirin ve dilediğiniz bölge romunu indirip mi flash ile kurun. Kolay gelsin. Forumumuzda zaten tonla kaynak mevcut bu konu hakkında.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu telefonda, Note 12 pro 5G ve Pro Plus 5G'de (ruby ve ruby pro kodlu cihazlarda) çin cihazları olmalarından dolayı bizim gibi ülkelerde kolayca satılabilmeleri için üzerine sahte yazılım atılıyor. Her iki telefonda aynı olduğundan dolayı tek rom dosyası kullanılabiliyor. Cihazı ilk aldığınızda kontrol edeceğiniz tek nokta MIUI sürümünü kontrol etmeniz.

Cihazınızda SMOIMIXN romu var, bu da fake romdur. Bir kaç kişi daha performanslı olduğundan bahsediyor fakat ben fark göremedim. Cihazınızda fake rom var, yani cihazınıza sonradan bu yazılım yüklenip satılmış çünkü cihazın orijinal yazılımında (China ) play store vs. sıkıntılı.

Bu telefonlara orijinal recovery ROM indirip güncelleyici ile vs. yedirmeye çalışmayın çünkü o yol işe yaramıyor. Tek doğru yol orijinal ROM dosyasını Fastboot olarak indirip bilgisayar üzerinden mi flash ile yazdırmanız. Bu cihaza uyumlu global, eea, endonezya gibi bir sürü orijinal rom mevcut.

Orijinal romların sonu atıyorum SMOMIXM ile biter, sonunda M harfi olur. Fake yazılımda bu N harfidir. Şu anda son sürümde TMOMIXM olarak geçiyor çünkü android 13 var. Bootloader açıp pc üzerinden mi flash ile yazdırmadığınız sürece orijinal rom yükleyemez ve OTA ile güncelleme alamazsınız.

linkten tablodan type kısmına basarak fastboot olanı getirin ve dilediğiniz bölge romunu indirip mi flash ile kurun. Kolay gelsin. Forumumuzda zaten tonla kaynak mevcut bu konu hakkında.
Not; bu işlem eğer cihaz imei repairli ise imeiyi uçurur. Dirençli cihaz hakkında bir fikrim yok. Repairli cihaz üzerinde denemenizi tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12

Not; bu işlem eğer cihaz imei repairli ise imeiyi uçurur. Dirençli cihaz hakkında bir fikrim yok. Repairli cihaz üzerinde denemenizi tavsiye etmiyorum.

Hocam bu rom hangisidir SMO(CN)XM

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-08-14-57-17-119_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-09-08-14-57-17-119_com.android.settings.jpg
    276,3 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Oyla:

yusuf4323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
M20
Konular
0
Bu rom fake yani doğrumu hocam? Neden fake rom yüklenmiş olabilir? Düzeltmek sorun oluşturur mu? Güncelleme almıyor dediğiniz gibi.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6

Hocam bu rom hangisidir SMO(CN)XM
Hocam bu çin stabil rom. CN - China

Bu rom fake yani doğrumu hocam? Neden fake rom yüklenmiş olabilir? Düzeltmek sorun oluşturur mu? Güncelleme almıyor dediğiniz gibi.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam fake rom için birden fazla sebep sonuç ilişkisi var. Cihazın global gözükmesine katkıda bulunmak için olabilir, imei repair gözetilerek güncelleme almaması adına yapılabilir. Her şey mümkündür.

Oyla:

yusuf4323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
M20
Konular
0
Hocam bu çin stabil rom. CN - China

Hocam fake rom için birden fazla sebep sonuç ilişkisi var. Cihazın global gözükmesine katkıda bulunmak için olabilir, imei repair gözetilerek güncelleme almaması adına yapılabilir. Her şey mümkündür.
IMEI reapir için olduğunu düşünüyorum fakat A12 stabil mi yeterli mi emin değilim. Bl kilidi süresini bekliyorum olmadı dolunca global rom kurarım.

Oyla:

huseyincapar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
General Mobile
Konular
1
Merhaba yakın zamanda Redmi note 12 Pro 5G aldım cihaz MIUI 14.0.3.1 olarak geldi (yurt dışı cihaz direnç kayıtlı) ama shortslarda global versiyonların 14.0.6.x olarak kutudan çıktığını görüyorum.
1: Cihaz global mı (ben model numarasından falan anlamıyorum pek)
2: Güncelleme olarak 14.0.6.x ve android 13 gelir mi ?
3: şu an baktığımda güncelleme yok görünüyor nedendir bu
Şimdiden teşekkür ederim
Hocam çözdünüz mü sorunu aynısını yaşıyorum

Oyla:
Üst Alt