Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
Garanti, hangi firmaya ait önemli değil, çünkü işin düştüğünde vatandaşı rezil etmekte bir biri ile yarışıyorlar... ;)
sende hklısın :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu xa
Hocam e arşiv faturanın içeriğinde türkiye garantili ya da distribütör garantili diye belirtmemişler. Onun dışında sadece faturnaın özetini içeren bir kağıdın üstüne Xiaomi Türkiye garantili diye belirtmişler.

Hocam ama evofone da sadece Genpa ile çalışıyoruz demişler. KVK ile ilgili bi şey yazmıyor.
xaomi türkiyede iyi tutuldu şuan için bişey diyemem ama iyi bi araştırma yapmak lazım yeni yeni ithal garantili firmalar cıktı onu iyice araştıracaksın yda iade edeceksin telefonu :)

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
sende hklısın :)

bu xa

xaomi türkiyede iyi tutuldu şuan için bişey diyemem ama iyi bi araştırma yapmak lazım yeni yeni ithal garantili firmalar cıktı onu iyice araştıracaksın yda iade edeceksin telefonu :)
Hocam yarın müşteri hizmetleri ne derse onu yapacağım. Yani onlar ne derse ona göre hareket edeceğim.

Garanti, hangi firmaya ait önemli değil, çünkü işin düştüğünde vatandaşı rezil etmekte bir biri ile yarışıyorlar... ;)
Aynen hocam öyle bi sıkıntı da var ama KVK hem sıkıntılı hemde benim telefona 1 yıl garanti vermiş.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam yarın müşteri hizmetleri ne derse onu yapacağım. Yani onlar ne derse ona göre hareket edeceğim.

Aynen hocam öyle bi sıkıntı da var ama KVK hem sıkıntılı hemde benim telefona 1 yıl garanti vermiş.
Garanti senin için önemliyse, iade et ve Xiaomi alma derim.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Xiaomi'de, garanti hizmeti olması gereken standartlarda değil maalesef. :(
Yani Genpa teknik servis hizmeti iyi değil mi hocam? Ben şikayetvar üzerinden baktım ama az şikayet vardı. Tabi sorun yaşayıpta oraya yazmayanlar da olabilir.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oyla:

Ozanuyr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
K20 pro
Konular
20
kvk garantili olması herangi bir sorun teşkil etmez ve xiomi evo garantiisinden daha iyi bence kvk garantili olması yada genpa

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
KVK garantisi Genpadan daha iyi olabilir fakat cihaz Xiaomi Türkiye garantili olarak satılmış. Bunun da bilinçsiz yapıldığını sanmıyorum. Biz de paralel ithalat getirip KVK ile anlaşıp Türkiye garantili olarak satalım o halde :)

Oyla:
Üst Alt