Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Mmt-Zyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
5
Hocam KVK ile görüştüm. Telefonum iki yıl KVK garantili görünüyor. İki kere sordum ve 2 yıl olduğunu onayladılar.
O zaman sorun çözülmüştür. Güle güle kullan hocam

Oyla:

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Mi 9T aldığım esnada bende bu soruyla çok fazla cebelleştim. Xiaomi Türkiye garantili diye banka puanıyla vs. 2750'ye aldığım telefon elime geldiğinde KVK garantili çıktı. Hemen distribütörü(Evofone) aradım. İMEİ numarasıyla sorgulama yaptığımda ürün bizden çıkışlı değil dedi. Sonrasında Xiaomi Türkiye instagram sayfasına yazarak Xiaomi Türkiye garantili bir telefonu hangi yetkili servise götürmem gerektiğini sorduğumda Evofone, Genpa ve Ouno ile anlaşmamız bulunmaktadır cevabını aldım. Piyasada Xiaomi Türkiye garantili diye satış yapan 10 satıcıdan 8'iyle temasa geçtim ve hepsi KVK garantili dedi. Hal böyle olunca bende iade ettim ve kupon kullanarak 3075 TL'ye N11-Mistore mağazasından gerçek distribütör garantili Mi 9T aldım. İade ettiğim mağazaya 'Neden böyle bir başlıkta satış yapıyorsunuz, bu yaptığınız dolandırıcılık' dediğimde 'Ürün Türkiye garantili, KVK kapsamında bir cihazdır' cevabını aldım. Laf cambazlığı yapıyorlar yani anlayacağınız. Ben ithalatçı garantili alacak olsam 2700'e Delta alırım KVK diye 200 TL fazla bayılmam. Diyeceksiniz ki Xiaomi'de servise kendi bakmıyor, taşeronlara vermiş, onlar ithalatçı değil mi? En azından insan Xiaomi Türkiye'yi görünce bir dayanak görüyor. Halen kullandığım Mi 5S'im Delta garantiliydi, başına bir şey gelecek diye ödüm kopuyordu. İleride sıkıntı olursa Xiaomi Türkiye isminden yasal yollarla hesap sorması daha kolay geleceğini düşündüğüm için bu sefer fazla verip distribütör aldım.

Buradan kontrol edebilirsiniz.

Oyla:

Rasit03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RAŞİT
Cihazım
POCO X5 PRO 5 G
Meslek
emekli teknisyen
Konular
5
bizide zamanında kvk diye fazladan sevdiler.bundan sonra mi türkiye garantili cihaz alıcagımYes~~Yes~~

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Mi 9T aldığım esnada bende bu soruyla çok fazla cebelleştim. Xiaomi Türkiye garantili diye banka puanıyla vs. 2750'ye aldığım telefon elime geldiğinde KVK garantili çıktı. Hemen distribütörü(Evofone) aradım. İMEİ numarasıyla sorgulama yaptığımda ürün bizden çıkışlı değil dedi. Sonrasında Xiaomi Türkiye instagram sayfasına yazarak Xiaomi Türkiye garantili bir telefonu hangi yetkili servise götürmem gerektiğini sorduğumda Evofone, Genpa ve Ouno ile anlaşmamız bulunmaktadır cevabını aldım. Piyasada Xiaomi Türkiye garantili diye satış yapan 10 satıcıdan 8'iyle temasa geçtim ve hepsi KVK garantili dedi. Hal böyle olunca bende iade ettim ve kupon kullanarak 3075 TL'ye N11-Mistore mağazasından gerçek distribütör garantili Mi 9T aldım. İade ettiğim mağazaya 'Neden böyle bir başlıkta satış yapıyorsunuz, bu yaptığınız dolandırıcılık' dediğimde 'Ürün Türkiye garantili, KVK kapsamında bir cihazdır' cevabını aldım. Laf cambazlığı yapıyorlar yani anlayacağınız. Ben ithalatçı garantili alacak olsam 2700'e Delta alırım KVK diye 200 TL fazla bayılmam. Diyeceksiniz ki Xiaomi'de servise kendi bakmıyor, taşeronlara vermiş, onlar ithalatçı değil mi? En azından insan Xiaomi Türkiye'yi görünce bir dayanak görüyor. Halen kullandığım Mi 5S'im Delta garantiliydi, başına bir şey gelecek diye ödüm kopuyordu. İleride sıkıntı olursa Xiaomi Türkiye isminden yasal yollarla hesap sorması daha kolay geleceğini düşündüğüm için bu sefer fazla verip distribütör aldım.

Hocam size en azından ürün KVK garantili demişler. Bana da illede yukarıda 3 servis ile berbar KVK garantili dediler. Ama satıcıdan alan kullanıcıların hiç biri bir sıkıntı yaşamamış. Hatta satıcıyı internette şikayet eden birini de bulamadım. Bu arada bende telefonu açmaya karar verdim. Telefonu babam almıştı. Herşeyi anlattım ona da. O da bi şey olmaz aç kullan dedi. Bende bunu üzerine açmaya karar verdim. Şu an için bi sıkıntı görünmüyor. Ayrıca güncellemeleri kapadım. Forumda güncellemeden dolayı telefonun da yazılımsal sorunlar oluşan kullanıcıları gördüm. O yüzden şimdilik böyle kullanacam. Sorunsuz bir güncelleme gelirse onu indiririm

Oyla:
Üst Alt