Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Op3ukk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
grafik designer
Konular
8
İthalatçı cihazi almissin demekki hocam cihazi aldiniz yerle iletisime geciniz

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Hocam aldığım yer ile iletişime geçtim. Oradaki yetkililer de telefonun türkiye garantili olması gerektiğini söylediler. Xiaomi'nin sitesi üzerinden İBAN numarasını yazarak Türkiye garantili olup olmadığını öğrenebilir miyim?

Oyla:

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Hocam iade edin bence, bir telefonun iki servisle anlaşmalı olduğunu ilk kez duydum. İthalat garantili almışsınız belli ki, onun yerine garantisiz alın en azından telefon bozulduğunda kanser etmezler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Genpa garantili cihazları online sorgulayamıyorsunuz. Telefonla ulaşarak veya Genpa bayii üzerinden IMEI numaranızla sorgulayabilirsiniz. Cihazlar SIM kart takılıp aktif edildikten bir kaç gün sonra Genpa sisteminde görünüyor.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Genpa garantili cihazları online sorgulayamıyorsunuz. Telefonla ulaşarak veya Genpa bayii üzerinden IMEI numaranızla sorgulayabilirsiniz. Cihazlar SIM kart takılıp aktif edildikten bir kaç gün sonra Genpa sisteminde görünüyor.
O zaman yarın Genpa'yı arayarak durumu öğreneyim. Satıcı telefonun kesinlikle Xiaomi Türkiye garantili olduğunu söyledi.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
O zaman yarın Genpa'yı arayarak durumu öğreneyim. Satıcı telefonun kesinlikle Xiaomi Türkiye garantili olduğunu söyledi.
Evet, en sağlıklısı Genpa ile görüşmeniz fakat SIM kart takıp aktifleştirmediğiniz sürece Genpa sisteminde de görünmeyecektir. Telefon ettiğinizde size kartınızı takıp kullanmanızı bir kaç gün sonra tekrar aramanızı söyleyeceklerdir.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Hocam iade edin bence, bir telefonun iki servisle anlaşmalı olduğunu ilk kez duydum. İthalat garantili almışsınız belli ki, onun yerine garantisiz alın en azından telefon bozulduğunda kanser etmezler.
Hocam ithalatçı telefonlarda aşağıdaki gibi bir türkçe kulanım kılavuzu çıkıyor mu? Bende sadece fotoğraftaki türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve kılavuzda "cihazın kullanım ömrü 5 yıldır garanti süresi de 2 yıldır" yazıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet, en sağlıklısı Genpa ile görüşmeniz fakat SIM kart takıp aktifleştirmediğiniz sürece Genpa sisteminde de görünmeyecektir. Telefon ettiğinizde size kartınızı takıp kullanmanızı bir kaç gün sonra tekrar aramanızı söyleyeceklerdir.
Hocam eğer aktifleştirirsem cihaz resmi distribütör garantili değil diye gönderemiyorum. N11 üzerinden aldığımdan dolayı sim kartı takıp aktifleştirme yaparsam geri iade hakkım olmuyormuş.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam ithalatçı telefonlarda aşağıdaki gibi bir türkçe kulanım kılavuzu çıkıyor mu? Bende sadece fotoğraftaki türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve kılavuzda "cihazın kullanım ömrü 5 yıldır garanti süresi de 2 yıldır" yazıyor.

Hocam eğer aktifleştirirsem cihaz resmi distribütör garantili değil diye gönderemiyorum. N11 üzerinden aldığımdan dolayı sim kartı takıp aktifleştirme yaparsam geri iade hakkım olmuyormuş.
İçiniz rahat etmeyecekse kartınızı takmadan iade edin hocam. Normalde Genpa prosedürü yazdığım şekilde işliyor ancak kart taktıktan sonra garantili görünmezse mağdur olabilirsiniz. Sizin için en mantıklısı iade etmek gibi görünüyor.

Oyla:

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Yanılıyorsunuz,bizzat telefonumda aldığım gün denedim garantisi var gözüküyordu Genpa sitesinde.

Türkiye Garantili cihazlara Genpa ve KVK bakıyor zaten,sorun yok yani.Mesela Samsung Türkiye garantili cihazlarda da KVK ve Brisghstar etiketi görmek mümkündür...Evofone teknik servis için bu firmalar ile anlasti diye biliyorum ben.

Oyla:
Üst Alt