Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
KVK garantisi Genpadan daha iyi olabilir fakat cihaz Xiaomi Türkiye garantili olarak satılmış. Bunun da bilinçsiz yapıldığını sanmıyorum. Biz de paralel ithalat getirip KVK ile anlaşıp Türkiye garantili olarak satalım o halde :)
Genel olarak öyle yapılıyor zaten... Kendini distribütör olarak tanıtan Evo da, bu yöntemle garanti hizmeti yürütüyor tabi gerçek garanti ile hepsinin ilgisi yok maalesef.

Kamu spotumu da bırakayım şuraya... :D

Xiaomi'de garanti hikaye, güncelleme pişmanlıktır.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Evofone ile genpayı aradım ve bana telefonun türkiye garantili olmadığını söylediler. KVK’yı da defalarca aramama rağmen açan olmadı. Bu şirlet ile uğraşmak yerine telefonu geri iade etmeye karar verdim. Şindilik biraz bekleyecem eğer telefonu uygun diyata bulamazsam buraya yeni bir öneri konusu açacağım. Yardım eden herkese teşekkürler. :)

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Evofone ile genpayı aradım ve bana telefonun türkiye garantili olmadığını söylediler. KVK’yı da defalarca aramama rağmen açan olmadı. Bu şirlet ile uğraşmak yerine telefonu geri iade etmeye karar verdim. Şindilik biraz bekleyecem eğer telefonu uygun diyata bulamazsam buraya yeni bir öneri konusu açacağım. Yardım eden herkese teşekkürler. :)
Önerimi peşinen yapayım... Güvenilir satıcı garantisiz telefon al derim.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Önerimi peşinen yapayım... Güvenilir satıcı garantisiz telefon al derim.
Hocam bu satıcıdan da herkes memnundu ancak hem yalan söylemeleri hem de bunu üstelemeleri hoş değildi. Şu an için önerilerinize açığım.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Garantisiz telefon için görüşeceğin kişi...
Anladım hocam. İletişime geçerim. Bu arada bugün kararım hakkında kesin konuşmuştum ama Evofone a şikayetvar üzerinden baktım. Evofone da pek masum görünmüyor. Aşağıdaki iki şikayeti de okuyunca biraz kafam karıştı:

Oyla:

Mmt-Zyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
5
İade etmeyi deneyin. Nedeni şu. KVK ve GENPA Distribütör firmalarda hata olmaz. İmei yazınca bütün herşeyi çıkar. Telefonu açınca aktivasyon yapar demiş satan kişi ama ben öyle durumu ilk defa duydum. Zaten o emei garantilik yapan distribütör firmalarda kayıtlı oluyor.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İade etmeyi deneyin. Nedeni şu. KVK ve GENPA Distribütör firmalarda hata olmaz. İmei yazınca bütün herşeyi çıkar. Telefonu açınca aktivasyon yapar demiş satan kişi ama ben öyle durumu ilk defa duydum. Zaten o emei garantilik yapan distribütör firmalarda kayıtlı oluyor.
Hocam KVK ile görüştüm. Telefonum iki yıl KVK garantili görünüyor. İki kere sordum ve 2 yıl olduğunu onayladılar.

Oyla:
Üst Alt