Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
İşte bende o yok hocam. O yüzden bu durumdayım :) Siz o belgeyi kutunun neresinde bulmuştunuz?
içinde diyecem dalga geçmiş gibi olacam :D sen içinden cıkan bütün belglerin arasına bak ince bi kağıt zaten belki bişeyin içinde olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bana fatıranın fotosunu atabilir misin yada ımeı kodunun ilk 5 - 6 hanesinide yazabilirsin

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
içinde diyecem dalga geçmiş gibi olacam :D sen içinden cıkan bütün belglerin arasına bak ince bi kağıt zaten belki bişeyin içinde olabilir
Hocam ben kutuyu açtığımda en üstte beni KVK'nın kağıdı karşıladı. Altlara doğru indiğim zamanda türkçe kullanım kılavuzu, bi altına indiğim zamantelefon kabı ve ingilizce yazılı 2 adet kitapçık, bi altında da şarj aleti. İki sefer baktım ama yine sonuç aynı. Bu arada "faturanız garanti yerine geçmektedir" diye de yazmışlar.

Oyla:

Arawn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
24
garanti belgemde "XİAOMİ TÜRKİYE GARANTİ BELGESİ" yazıyor
Bende de böyle bir kağıt çıkmadı sen ner een aldın telefonu? Valla ben de rahatlayacaktkm da bu belgeyi görünce üzüldüm. Yok çıkmadı bundan

Hocam ben kutuyu açtığımda en üstte beni KVK'nın kağıdı karşıladı. Altlara doğru indiğim zamanda türkçe kullanım kılavuzu, bi altına indiğim zamantelefon kabı ve ingilizce yazılı 2 adet kitapçık, bi altında da şarj aleti. İki sefer baktım ama yine sonuç aynı. Bu arada "faturanız garanti yerine geçmektedir" diye de yazmışlar.
Aynen tam olarak aynısı

Oyla:

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2

kvk garantisi yazan kağıdın fotosunu atabilir misin buraya

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
kvk garantisi yazan kağıdın fotosunu atabilir misin buraya
Buyrun hocam:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bende de böyle bir kağıt çıkmadı sen ner een aldın telefonu? Valla ben de rahatlayacaktkm da bu belgeyi görünce üzüldüm. Yok çıkmadı bundan

Aynen tam olarak aynısı
Hocam o zaman sizinle dert ortağıyız.

Oyla:

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2

Aynen tam olarak aynısı
ya ben böyle konularda hassas biriyim internette araştırıdm ithal ile türkiye garantili telefon arasında n11 indirim kuponuyla 60 tl fark vardı ve direk mesaj atıp sordum satıcıya türkiye garantili dedi galiba kutunun dış yüzünde alt tarafında bandrolü belirin bi şekildeydi bide faturadada zaten belirtilmiş dist.grantili note 7 vs diye imei numarsıda zaten türkiye barkodlu 869 ile başlıyor herhangi bi şüphem kalmadı tek derdim acaba türkiye garantisi beni kvk yönlendirimi diye bi şüphe vardı ama adaptör bozulunca direk müşteri hizmetlerine sordum benden satıcı ile irtibata geçmemi istedi bende satıcıya sordum dediki türkiye garantili dist.tisine gönderebilirsiniz diye yolladım

Buyrun hocam:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam o zaman sizinle dert ortağıyız.
kafan rahat olsun bu garantili bu belge cıkmışsa hiçbir şekilde ithalatcı garabtisine girmez buda xaomi türkiye garantisyle aynı

bu jelatinin üzerine yapıştırılmış olsaydı adamlar ithal ürünü sana kvk garantisi diye yedirirlerdi
ama jelatinin altında olduğu için bu türkiyeye özel üretilmiş ve bu belgeyide fabrika çıkışlı koymuşlar faturanda ne olarak belirtiliyor bak mesela benimkini sana gösterecem dist.garantili yazıyor

Ekli dosyalar

• sdd.jpg
    sdd.jpg
    2,4 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
ya ben böyle konularda hassas biriyim internette araştırıdm ithal ile türkiye garantili telefon arasında n11 indirim kuponuyla 60 tl fark vardı ve direk mesaj atıp sordum satıcıya türkiye garantili dedi galiba kutunun dış yüzünde alt tarafında bandrolü belirin bi şekildeydi bide faturadada zaten belirtilmiş dist.grantili note 7 vs diye imei numarsıda zaten türkiye barkodlu 869 ile başlıyor herhangi bi şüphem kalmadı tek derdim acaba türkiye garantisi beni kvk yönlendirimi diye bi şüphe vardı ama adaptör bozulunca direk müşteri hizmetlerine sordum benden satıcı ile irtibata geçmemi istedi bende satıcıya sordum dediki türkiye garantili dist.tisine gönderebilirsiniz diye yolladım

kafan rahat olsun bu garantili bu belge cıkmışsa hiçbir şekilde ithalatcı garabtisine girmez buda xaomi türkiye garantisyle aynı
Hocam bana da distribütör garantili dedi. Ancak bende dış kapakta bandrol yoktu ve İMEİ numaram da 865 ile başlıyor. O halde sadece telefonumuz ile ilgilenen teknik servis mi farklı?

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8

bu jelatinin üzerine yapıştırılmış olsaydı adamlar ithal ürünü sana kvk garantisi diye yedirirlerdi
ama jelatinin altında olduğu için bu türkiyeye özel üretilmiş ve bu belgeyide fabrika çıkışlı koymuşlar faturanda ne olarak belirtiliyor bak mesela benimkini sana gösterecem dist.garantili yazıyor
Hocam e arşiv faturanın içeriğinde türkiye garantili ya da distribütör garantili diye belirtmemişler. Onun dışında sadece faturnaın özetini içeren bir kağıdın üstüne Xiaomi Türkiye garantili diye belirtmişler.

aynen öyle olmalı :)
Hocam ama evofone da sadece Genpa ile çalışıyoruz demişler. KVK ile ilgili bi şey yazmıyor.

Oyla:
Üst Alt