Soru N11'den Türkiye Garantili Diye Aldığım Telefon da KVK Garantili yazıyor

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
İyi akşamlar arkadaşlar. N11 de "ceptelefonu.online" adlı kullanıcıdan Xiaomi Türkiye garantili Mİ9T aldım. Ancak kapağında sadece KVK garanti etiketi vardı. Daha sonra kutuyu açtım. Ancak, içinden Xiaomi Türkiye garanti bandrolü çıkmadı. Sadece, üzerinde "garanti süresi 2 yıldır" yazan türkçe kullanım kılavuzu çıktı ve KVK teknik servisin şubeleri gösteren bir kağıt çıktı. Bunu üzerine Genpa'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım ve telefonunuz Genpa kayıt dışıdır yazısı çıktı. Daha sonra KVK'nın sitesine girerek İBAN sorgulama yaptım. Ancak, burada da telefonun 1 yıl garantili olduğunu gösteren bir yazı çıktı. Telefonu aldığım satıcı firmasını aradığım zamanda, telefonun hem KVK hemde Genpa garantili olduğunu söylediler. Bende telefonu Genpa üzerinden sorgulattığımda kayıt dışı cihazdır yazısını gördüğümü söyledim. Satıcı ise Genpa'nın cihazınızı görebilmesi için telefonunuzu açıp aktivasyon iişlemini yapmam gerektiğini söyledi. Telefonu şu an için henüz çalıştırmadım, sadece kutuyu açtım. Şu durumda bu telefonun Xiaomi Türkiye garantili olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
iyi akşamlar arkadaşım hayırlı olsun yeni telefonun yazını okudum iki arada bi derede kaldın bana göre yapacağın en mantıklı şey ne biliyor musun telefonun adaptörünü GENPA garanti servsine faturası ile beraber yolla telefonu yeni aldım ama adaptör çalışmıyor diye not yaz kutunun içine koy mutlaka sana genpa garantisi altındaysa veya değilse bi şekilde geri dönüş yapacaklar :) ondan sonra kafan rahat olur

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Xiaomi Türkiye garantili cihazlara zaten kvk bakıyor diye biliyorum. Kvk ya cihaz verildiginde kvk mudahale etmiyor zaten cihazi xiaomi Türkiye'ye gönderiyor demisti bir arkadaşım. Kvk araci gibi bişey demişti.

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
Yanılıyorsunuz,bizzat telefonumda aldığım gün denedim garantisi var gözüküyordu Genpa sitesinde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Türkiye Garantili cihazlara Genpa ve KVK bakıyor zaten,sorun yok yani.Mesela Samsung Türkiye garantili cihazlarda da KVK ve Brisghstar etiketi görmek mümkündür...Evofone teknik servis için bu firmalar ile anlasti diye biliyorum ben.
Hocam telefonu çalıştırdınız mı? Yoksa telefonu açmadan kutusundaki İBAN ile mi sorgulama yaptınız?

iyi akşamlar arkadaşım hayırlı olsun yeni telefonun yazını okudum iki arada bi derede kaldın bana göre yapacağın en mantıklı şey ne biliyor musun telefonun adaptörünü GENPA garanti servsine faturası ile beraber yolla telefonu yeni aldım ama adaptör çalışmıyor diye not yaz kutunun içine koy mutlaka sana genpa garantisi altındaysa veya değilse bi şekilde geri dönüş yapacaklar :) ondan sonra kafan rahat olur
Hocam tam olarak şu an ki durumum anlatmışsınız. Eğer kutudan bandrol çıksaydı böyle şüpheye düşmeyecektim. Ancak bandrol dışında sadece türkiye ürünü olduğunu gösteren kulanım kılavuzu çıktı .Bu arada vermiş olduğunuz fikir fena fikir değil ancak eski telefonum bozulduğundan dolayı en kısa sürede yeni telefona ihtiyacım var. Şu an idareten eski bir telefon kullanıyorum. Daha kısa bir yolu yok mu :)

Oyla:

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
Hocam telefonu çalıştırdınız mı? Yoksa telefonu açmadan kutusundaki İBAN ile mi sorgulama yaptınız?

Hocam tam olarak şu an ki durumum anlatmışsınız. Eğer kutudan bandrol çıksaydı böyle şüpheye düşmeyecektim. Ancak bandrol dışında sadece türkiye ürünü olduğunu gösteren kulanım kılavuzu çıktı .Bu arada vermiş olduğunuz fikir fena fikir değil ancak eski telefonum bozulduğundan dolayı en kısa sürede yeni telefona ihtiyacım var. Şu an idareten eski bir telefon kullanıyorum. Daha kısa bir yolu yok mu :)
valla en kestirme yol bildiğin yoldur :D

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
valla en kestirme yol bildiğin yoldur :D
Hocam bende yolumu bilsem keşke :D. Ancak sizin dediğiniz gibi iki arada bir derede kaldım. Son çare yarın xiaomi müşteri hizmetlerini arayacağım. Onlar ne derse onu yapacağım.

Oyla:

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
ben aldığımda kutuda mi etiketli küçük bi garanti belgesi çıktı TÜRKİYE GARANTİLİ diye yazıyordu arkasında 5 6 tane adres vardı biri karaköy beyoğludu gecenlerde benim adaptör bozuldu en yakını istanbul olduğu için oraya yolladım 2 gün içinde sisteme düştü ve bana yeni adaptör yolladılar toplam 5 gün geçti bende bilmiyordum mesela bu şekilde öğrendim :D

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
ben aldığımda kutuda mi etiketli küçük bi garanti belgesi çıktı TÜRKİYE GARANTİLİ diye yazıyordu arkasında 5 6 tane adres vardı biri karaköy beyoğludu gecenlerde benim adaptör bozuldu en yakını istanbul olduğu için oraya yolladım 2 gün içinde sisteme düştü ve bana yeni adaptör yolladılar toplam 5 gün geçti bende bilmiyordum mesela bu şekilde öğrendim :D
Hocam sizdeki bandrol buradaki gibi miydi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

bayarmuhammed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammed
Cihazım
red mi note 7
Konular
2
Hocam bende yolumu bilsem keşke :D. Ancak sizin dediğiniz gibi iki arada bir derede kaldım. Son çare yarın xiaomi müşteri hizmetlerini arayacağım. Onlar ne derse onu yapacağım.
diyecekeleri şey bu hangi siteden aldınız n11 diyeceksin sonra satıcıyı soracaklar ............ diyeceksin ve sistemde kayıtlı olmadığını söyleyip satıcıyla iletişime gecmeni ordan öğrenebileceğini söyleyecekler :D yaw senle benim yaşantımız aynı :D

Oyla:

AET_95

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Mİ9T
Konular
8
diyecekeleri şey bu hangi siteden aldınız n11 diyeceksin sonra satıcıyı soracaklar ............ diyeceksin ve sistemde kayıtlı olmadığını söyleyip satıcıyla iletişime gecmeni ordan öğrenebileceğini söyleyecekler :D yaw senle benim yaşantımız aynı :D
Hocam sizde mi benim yaşadığımı yaşadınız? :) Bu arada telefonu nereden almıştınız?

Oyla:
Üst Alt