Yardım Mi6 Ahize ses problemi

ozanşahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mi6
Konular
8
Güncelleme sonrasi ahizenin ses performansi yariya düstü ,bununla ilgili ne yapabilirim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Furkanbal

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
37
hangi servise yolladınız. ritzy ye yolladım ahize filtresi değişmiş konuşmalarda son seviyesinde sesler patlak geliyor.

Benim Delta garantiliydi Delta'ya gönderdim hiç bir sorun yaşamadım ama tekrar servise gönderip sorununu belirtmeni tavsiye ederim.

Oyla:

Furkanbal

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
37
ahize değişimini özellikle mi istediniz?

Hayır şikayetimde: Telefon ile görüşme esnasında karşı tarafın sesi kısık geliyor,müzik dinlerken ahizeden çıkan ses cızırtılı geliyor demem yeterli oldu hiçbir ücret ödemeden değişim yapıldı ve çok memnunum.

Oyla:

Furkanbal

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
37
Dostum sürümle falan alakası yok garantiye gönder direk ahize değişimi yapılıyor ben her yolu denedim ama olmadı ahize değişimi oldu şimdi çok memnunum boşa sıkıntı çekmişim

Oyla:

nufal06

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nufal
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bu problemi yaşayan tüm arkadaşlara çözüm; Kaç adet rom demedim burada da konularda bahsettim. hatta düzelir gibi oldu ama gece test yaptığım için, sessiz ortamda düzeldi sandım. sonu hep hüsrandı. En sonunda delta servis garantili olduğu için şansımı deneyip göndermek istedim. yedek bir cihaz buldum gönderdim. tam 10 gün içerisinde çözdüler. 2 haftadır kullanıyorum tertemiz ses.. bakalım umarım tekrar yaşamayız. çare servis.

Cihaz bana geldikten sonra miui global 10.0 yükledim bir problem yaşamadım şu an bu versiyonu kullanmaktayım.
Peki garanti telefondaki ekran koruyucuyu söküyor mu

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
Telefon ahize sesi kısılması için kolonya, pamuklu çubuk, diş fırçası, elektrik süpürgesi ile temizleme yaptım. Biraz açılır gibi oldu. Şimdi yine bayağı kısıldı.
İlk çıktığı aylarda 2017 temmuzda, garantisiz, yurt dışından getiren hasan dan almıştım. Tam iki sene oldu. Ahize sesi dışında bir sorun denk gelmedi. Bu kronik sorun sanırım. Çoğu kişide olmuş okuduğum kadarı ile. Rom olarak eu stable yükledim son olarak. Fakat sorun düzelmiyor.
Sorunla karşılaşanlar, çözüm için ne yapmak lazım? Garantiye gönderip parçayı mı değiştirdiniz?

Oyla:

xreaLy+

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
0
Telefon ahize sesi kısılması için kolonya, pamuklu çubuk, diş fırçası, elektrik süpürgesi ile temizleme yaptım. Biraz açılır gibi oldu. Şimdi yine bayağı kısıldı.
İlk çıktığı aylarda 2017 temmuzda, garantisiz, yurt dışından getiren hasan dan almıştım. Tam iki sene oldu. Ahize sesi dışında bir sorun denk gelmedi. Bu kronik sorun sanırım. Çoğu kişide olmuş okuduğum kadarı ile. Rom olarak eu stable yükledim son olarak. Fakat sorun düzelmiyor.
Sorunla karşılaşanlar, çözüm için ne yapmak lazım? Garantiye gönderip parçayı mı değiştirdiniz?
balata spreyi ile temizleyeceksin. İlk günkü haline dönecek.

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
balata spreyi ile temizleyeceksin. İlk günkü haline dönecek.
Sen öyle yap kardeşim, hatta temizlendikten sonra chain-l yağ uygularsan ses daha akışkan olarak gelebilir.

Arkadaşlar, bu arada ince kıllı diş fırçası kullandıktan sonra, güçlü çift taraflı bant ile o kısmın içine doğru tırnakla hafif bastırıp, sonra bantı kaldırırsanız bayağı temizleme sağlıyor. Bant işlemini 3 defa filan yapın. İlk günkü kadar iyi olmasa da, ses yükseldi. İyice kısılınca ya siz değiştirin parçayı, ya da servise gönderin. Diğer bilmeyen kişilere pek güvenmeyin bence.

Oyla:

ironman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aytek
Cihazım
Mi 6
Konular
3
3-4 gündür bu problemi yaşıyorum. Herhangi bir telefoncuya gidip göstermeyi planlıyorum. Antalya merkezde bulunan telefoncu varsa bi mesaj uzaktayım.

Oyla:
Üst Alt