Yardım Mi6 Ahize ses problemi

ozanşahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mi6
Konular
8
Güncelleme sonrasi ahizenin ses performansi yariya düstü ,bununla ilgili ne yapabilirim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

borabey06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
3
Hocam biraz daha detaylandırırmısız
hocam cihazım bir sabah ahizeden ses gelmedi çözüm olarak resimdeki parça ile bastırarak sivri tarafı ile temizledim düzeldi parça esnek bir malzeme (ahize hoparlörünü değiştirdim düzelmemişti fırçada fayda etmiyor gözenekleri çok küçük)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ercment45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercüment
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
2
Ben de aynı sorun nedeniyle delta servis istanbul'a telefonumu gönderdim bugün kargoya vereceklerdi. Geldiğinde yazarım burdan ama işin entresanı arıza takip raporuna şikayetim olmamasına rağmen şarj soketi deforme ve telefonda sıfır kozmetik hata olmasına rağmen ekranda lens atması var yazmışlar. Umarım telefonumu daha kötü bozmadılar. Eğer öyle ise tüketici haklarına gideceğim. Zaten telefonu Delta servise göndermeden önce telefonda herhangi bir darbe, kırık, vuruk, kılcal bile olsa çizik olmadığına dair bir video çekmiştim. Elimde kanıtım da var. Arıza tespit raporu resmini de ekliyorum. Telefon gelince yazacağım arkadaşlar. Malum Delta servisi çok kötü işçilik yapan bir şirket.

Ekli dosyalar

• 2019-10-01_141815.JPG
    2019-10-01_141815.JPG
    127,4 KB · Görüntüleme: 148
Oyla:

malikocazeybek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Herkese selam,
Koli bandı kullanarak bir kaç tekrarla ahize bölgesini temizledim. Ucu köreltilmiş bir kürdanla hafif baskı yaparsanız işiniz kolaylaşır. Çıkan pisliği gördüğümde bu iş tamam dedim(bkz.ek). İşleme başlamadan önce *#*#64663#*#* menüsündeki "receiver" testi yaptım, ahizeyi kulağıma götürdüğumde sesi zor duyuyordum. İşlemi yaptıktan sonra aynı testi yaptığımda ahizeyi kulağıma götürmeden bile sesi duyabiliyordum. Mutlaka denemelisiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

star3453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kerem
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,
Ben de aynı sorunu yaşıyordum. Traş makinesinin fırçasıyla güzelcene sert bi şekilde temizledim sonra da bantla kalan tozları aldım ve sonuç gayet güzel, karşı tarafın sesi artık duyulmaz olmuştu iyice, şuanda ise ciddi oranda düzelme var, deneyebilirsiniz.

Oyla:

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Önceki mesajlarıma bakabilirsiniz bir dünya yöntem denedim hiç biri işe yaramadı. Bazı arkadaşlar demişti çift taraflı bantı deneyin diye ama inanmamıştım geçen ay bi kırtasiye de denk geldim alıyım ne zararı olur dedim ve güzelce ahize kısmını temizledim ilk günkü performansı alıyorum. Mutlaka deneyin!! Daha çok memnun kalacaksınız.

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
Dün telefonu su dolu kaba düşürdüm. 5 saniye olmadan çıkarttım, fazla durmadı yani. İlk dakikalarda sorun yoktu. Sonradan ekran kendi kendine açılıp kapanmaya, telefon kapanıp açılmaya,fastboot moduna girmeye, ben güç düğmesini iki defa basınca fener moduna aldığımdan led yanıp sönmeye başladı. Power tuşu basık kaldı galiba sudan. Seslerde kötü çıkıyordu bu sırada. Bir şekilde tuşun üstteki eylemleri yapmasını engelleyip açmaya karar verdim.
Arka kapak sağ alt tarafından bir tırnak girecek kadar açılmıştı, koruma kabı olmasına rağmen, bir kaç kez düşünce oldu sanırım. Az zorlasam zaten cırt diye kapağın açılacağını tahmin ediyordum. Kalorifer yandığından petekler sıcaktı, arkası dönük kalorifer üstüne koydum kabından çıkarıp. 5 dakika ısınınca daha önceden sahip olduğum telefon tamir kiti ile açtım. Fazla zorluk çıkarmadı.
İçeride hiç su göremedim. Ekrana kadar tüm parçaları çıkardım. Tozları temizledim tuşlardan, hoparlör deliklerinden vs.
Aslında kronik sorun olan ahize sesinin zamanla kısılması sorunu için telefonu açacaktım. Açmışken ona da bakayım dedim. Ahize hoparlörünü çıkartırken, ön metal parçası, çift taraflı bant ile kasaya yapıştığı zeminde kaldı kırılıp. Sonra o demiri çıkardım, altına baktım, hiç toz yoktu. Bu sorunla karşılaşanlar boşuna temizlemek için işlem yapmasınlar. Anca, üstündeki su, toza karşı koruyan parçaya zarar verirsiniz. Ahize hoparlörünün değişmesi lazım sanırım. Bu arada şarj soketi de, kulaklık dönüştürücüde sorun yapıyordu, kesilmeler yapıyordu müzik dinlerken. İçine baktığımda, bazı pinlerde oksitlenme belirtileri vardı.
Onun bulunduğu board'da anten kablo girişi de var. Telefonu en son kapatırken, board'ı tırnağın altına takmadığım için anten kablo soketine baskı yapıp, anten girişini kırdı. Bu vesile ile şarj soket girişini de değiştirmek zorunda kalacağım.
Soracağım soru, alttaki parçalardan alıp kullanan oldu mu, yorumlarını rica edebilir miyim? Bir de arka kapağı su ve toz almaması için hangi yapıştırıcı ile yapıştırmam lazım?
Bu arada elinden bu işler gelenler ve daha önce izlemeyenler için videoyu izleyip, işlem yapmalarını tavsiye ederim.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

hardnrocker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Mi6 6-64
Konular
8
Arkadaşlar, üstte belirttiğim parçaları, satın almıştım. Tatilden sonra dün ulaştı. Dün akşam taktım. Fakat yan sanayi oldukları için rezaletler. Sakın almayın! Şarj soket boardu hızlı şarj yapıyor fakat, kulaklığı çalıştırmıyor. Üstteki sesi gittikçe azalan ahize yani,iç kulaklık ise sesi bozuk orijinal halinden daha kısık çıkıyor.
Orijinal parçaları nereden temin edebilirim, hala bulamadım?

Oyla:

Frknnbyrktr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
Arkadaşlar çözüm çok basit bant yapıştırıp tozları alın sonra iğneyle ahizeye 3 - 4 delik atın düzelecektir

Oyla:

ahmttck

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
0
Konuyu hortlatıyorum çünkü kesin çözüme ulaştım. Defalarca dışardan diş fırçası vb fırçalarla temizlememe rağmen düzelmeyen ses sorunu için iç kulaklık değişimi yaptım sonuç yine aynı hüsran. Eski sürüme dönmek için araştırırken bir dünya forum okudum ve bir çözüm bulamadım. En son kolonyayla telefonu temizlerken sesin yok denecek kadar az kalması beni bu denemeye yöneltti. Sonuç olarak telefonu söküp anakartı ve iç kulaklığı çıkarıyoruz. Kulaklık altında çok ince siyah bir bez parçası var. O bez içeri giren toz ve vücut yağlarından veya sıvı temasından gözenekleri kapanmış haldeydi. O bez parçayı toplu iğneyle parçalayarak dışardaki ince mazgalın arka yüzüne ulaştım. İçerden de toplu iğneyi sürterek temizledim. Burda temizlik için sıvı kullanmayınız. Ekrana zarar verebilir. Ve sonuç yeni halinin en kısık ayarı eskisinin en yükseğinden daha güçlü. Son ayarda resmen kulağınıza bağırıyor telefon. Umarım faydalı olur.

Oyla:

ercment45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercüment
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
2
Konuyu hortlatıyorum çünkü kesin çözüme ulaştım. Defalarca dışardan diş fırçası vb fırçalarla temizlememe rağmen düzelmeyen ses sorunu için iç kulaklık değişimi yaptım sonuç yine aynı hüsran. Eski sürüme dönmek için araştırırken bir dünya forum okudum ve bir çözüm bulamadım. En son kolonyayla telefonu temizlerken sesin yok denecek kadar az kalması beni bu denemeye yöneltti. Sonuç olarak telefonu söküp anakartı ve iç kulaklığı çıkarıyoruz. Kulaklık altında çok ince siyah bir bez parçası var. O bez içeri giren toz ve vücut yağlarından veya sıvı temasından gözenekleri kapanmış haldeydi. O bez parçayı toplu iğneyle parçalayarak dışardaki ince mazgalın arka yüzüne ulaştım. İçerden de toplu iğneyi sürterek temizledim. Burda temizlik için sıvı kullanmayınız. Ekrana zarar verebilir. Ve sonuç yeni halinin en kısık ayarı eskisinin en yükseğinden daha güçlü. Son ayarda resmen kulağınıza bağırıyor telefon. Umarım faydalı olur.
Elinize sağlık.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt