Yardım Mi6 Ahize ses problemi

ozanşahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mi6
Konular
8
Güncelleme sonrasi ahizenin ses performansi yariya düstü ,bununla ilgili ne yapabilirim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akmoy92

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mess
Cihazım
mi6
Konular
3
Merhaba arkadaşlar, 2 haftadır bu konuyla ilgili bende mücadele veriyorum. Sizlerinde desteği ile denemediğim şey kalmadı. Biraz önce çok ince bir diş fırçası ile temizlik yaptım, sonuç muhteşem. İnanın öyle sevindim ki, ilk defa böyle bir platformda yorum yapıyorum. Çekirdek sürümü kısmından test ettiğinizde farkı çok net anlayacaksınız.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha önce de diş fırçası ile temizlemiştim ama sonuç alamamıştım. Bu diş fırçasının uçları kıl gibi ince. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.. Sağlıcakla kalın, esenlikler diliyorum..
Kardes bende çok uğraştım sonunda açtım cok ince ahize delikleri diş fırçasının uçlarını kestim sertleştirdim ancak açtım.

Oyla:

borukan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
berkant
Cihazım
mi 6
Konular
2
Aynı sorun bende de vardı bluetooht kulaklılar aldım ömürleri 2 ay 3 ay yada bana yarım gün yettiği için kenara atıp yenisini alıyordum devamlı normal kulaklık aldım mi nin orjinal kulaklıgını belki bir mi 6 kadar para harcamışımdır 2 gun önce karar verdim telefonu sökücem kendim temizlicem diye böyle bir hata yapmayın yapıştırma oldugu için zor sökülüyor artı hiç gerek yok açtıktan sonra ahize tarafına kadar söktüm iç taraftan kirlenme yok dış taraftan tras makinesinin temizle fırçasını kestim 3 mm kadar boyu kaldı onunla sert bir şekilde fırçaladım gözle görünür bir pislik yada tabaka çıkmadı ne hikmetse telefonun sesi düzeldi hatta şimdi son ses değil biraz kısıyorum konuşmalarda

Saçma ama kesin çözüm :D

Oyla:

Gezman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Arkadaslar hic uğraşmayın yazılımsal bi durum bu 10 a yükseltin sorunun düzeldiğini göreceksiniz

Oyla:

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Bir sürü mesaj var temizledim düzeldi diye hala nasıl yazılımsal diyebiliyorsunuz acaba? Yazılımsal olan da var donanımsal olan da.

Oyla:

devingen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi6
Konular
0
mi6 ahizeden sesi duyamıyorum, bir anda ses çok çok kısık ses gelmeye başladı. temizlemeye çalıştım fırça ve vakum işe yaramadı
yardım lütfen

Oyla:

juventus18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mi6 seramik
Meslek
isletme lisans
Konular
9
mi6 ahizeden sesi duyamıyorum, bir anda ses çok çok kısık ses gelmeye başladı. temizlemeye çalıştım fırça ve vakum işe yaramadı
yardım lütfen
Merhaba Hocam;

Cihazınız garantiliyse servisten destek alın, değilse tamir işlerinden anlayan birisinden destek alabilirsiniz. Ahizenin değişmesi gerekecek yüksek ihtimal patlamış olabilir. İstanbul tahtakale de bu işlerden anlayanlar 30 dk - 1 saat içerisinde işlem yapanlar var ahize de ucuz 20-30 tl bir şey ( 3-5 dolar ) güncelleme sonrasında mı oluştu bu sorun yoksa normal kullanımda mı bu konuda bilgi verirsen daha iyi tahmin yürütebiliriz.

Oyla:

devingen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi6
Konular
0
güncelleme sonrasında oluştu, dört gün önce başladı

Oyla:

s78de

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Bu problemi yaşayan tüm arkadaşlara çözüm; Kaç adet rom demedim burada da konularda bahsettim. hatta düzelir gibi oldu ama gece test yaptığım için, sessiz ortamda düzeldi sandım. sonu hep hüsrandı. En sonunda delta servis garantili olduğu için şansımı deneyip göndermek istedim. yedek bir cihaz buldum gönderdim. tam 10 gün içerisinde çözdüler. 2 haftadır kullanıyorum tertemiz ses.. bakalım umarım tekrar yaşamayız. çare servis.

Cihaz bana geldikten sonra miui global 10.0 yükledim bir problem yaşamadım şu an bu versiyonu kullanmaktayım.

Ekli dosyalar

• IMG_20180928_225716.jpg
    IMG_20180928_225716.jpg
    174,2 KB · Görüntüleme: 95
Oyla:

Furkanbal

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
37
BEYLER GÜNCELLEME FALAN FASA FİSO BENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT GARANTIYE GÖDERİP AHİZE DEĞİŞİMİ YAPTIRDIM ŞİMDİ TELEFONU YATAGIN ÜSTÜNE KOYUYORUM BALKONDAYKEN TELEFON ARAMA SESİNİ VEYA OPERATÖR SESİNİ ÇOK RAHAT DUYUYORUM MAZGALLAR KESİNLİKLE TIKANMIS VEYA AHİZE PATLAMIŞ OLABİLİR

Oyla:

minotefan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
minotefan
Cihazım
Mi note 3
Konular
1
BEYLER GÜNCELLEME FALAN FASA FİSO BENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT GARANTIYE GÖDERİP AHİZE DEĞİŞİMİ YAPTIRDIM ŞİMDİ TELEFONU YATAGIN ÜSTÜNE KOYUYORUM BALKONDAYKEN TELEFON ARAMA SESİNİ VEYA OPERATÖR SESİNİ ÇOK RAHAT DUYUYORUM MAZGALLAR KESİNLİKLE TIKANMIS VEYA AHİZE PATLAMIŞ OLABİLİR
hangi servise yolladınız. ritzy ye yolladım ahize filtresi değişmiş konuşmalarda son seviyesinde sesler patlak geliyor.

Oyla:
Üst Alt