Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Alexias adında biri çözmüş çözüm için gerekli şeyi upload etmiş bizlere bahsettiği klasörle telefonunuzu flashlayın diyor.Sadece Edl yi flashlıyormuş datanıza birşey olmaz diyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

haritasikayip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan Atila
Cihazım
Xioami A1
Konular
0
arkadaşlar merhaba
bende yaklaşık 2-3 ay önce Mİ A1 32 gb cihaz aldım ancak aldığım dan beri uygulamalardan bildirim geldiğinde uygulamadaki kaç okunmamış bildirim olduğunu göstermiyor bir türlü çözemedim sorunu. mesela whatsapp ta 15 tane okunmamış mesaj varsa tuş kilidini açınca whatsapp uygulamasının üstünde 15 yazması lazım, yazmıyor ancak uygulamayı açınca tek tek okunmamış mesajlar görünüyor yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım

bu bir sorun değil hocam, eksiklik. olmayan bir özellik yani.

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
ciddi mi ya kimsenin telfonunda bildirim sayısı göstermiyomu bunu nasıl çözebilecez peki bu olacak şey değil ki.
Benim bildiğim oreoya ait bi özellik bu.Saf android olunca xiaomi getirmemiş özelliği.Fakat şöyle bi yöntem var. Nova launcher + tesla unread ikilisi ile sayısal veya kimden mesaj geldiyse o kişinin ufak resmi bildirim noktası oluyor.

Oyla:

tevatur78

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hüseyin
Cihazım
xiaomi mi a1
Konular
0
Benim bildiğim oreoya ait bi özellik bu.Saf android olunca xiaomi getirmemiş özelliği.Fakat şöyle bi yöntem var. Nova launcher + tesla unread ikilisi ile sayısal veya kimden mesaj geldiyse o kişinin ufak resmi bildirim noktası oluyor.

teşekkür ederim cevabınız için
ben bu konularda o kadar bilgili değilim anladığım kadarıyla Nova launcher + tesla unread Google play den yükelemem gerekiyor doğrumu anlamışım. oreoya nedir zaten fikrim yok. eee bu telefonun bi yetkisi falan yokmu ulaşalım bi güncellemeyle çözülebilecek kadar kolay bi problem bence bu.

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
teşekkür ederim cevabınız için
ben bu konularda o kadar bilgili değilim anladığım kadarıyla Nova launcher + tesla unread Google play den yükelemem gerekiyor doğrumu anlamışım. oreoya nedir zaten fikrim yok. eee bu telefonun bi yetkisi falan yokmu ulaşalım bi güncellemeyle çözülebilecek kadar kolay bi problem bence bu.
Evet Google play den yükleyeceksiniz.

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Xiaomi Mi A1 3 gün önce elime geçti fakat istemediğim sorunlarla karşılaştım. Öncelikle kulaklık girişi sıkıntılı. Kulaklık tam girmiyor gibi tek çizgisi kalınca tıkanıyor. Emin olmak için 3 kulaklık denedik hiçbiri tam girmiyor yuvaya. Acaba zorlasam üstüme kalır mı diye zorlamak istemedim. Ağır çekim modunda kamerada anlık üst kısımda siyah çizikler meydana geliyor. Video performansı 4K çekmez isen çok iğrenç 4K iş görür yine yoksa Full HD felan Yalan. Bu sorunları yaşayan oldu mu? Yardım edebilirseniz çok sevinirim, yoksa geri yollayacağım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
.
ilk başta bndede öyleydi kulaklık olmuyor sanmıştım ama üzerine sertce bastırınca oturuyor ve 1-2 denemeden sonra kulaklık rahatca giriyor

Oyla:

CnrSngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İlk defa Xiaomi cihaz aldım ama bu Mi A1 cihazını aldığımı oldukça pişman oldum.
Wifi'ye bağlanınca internet durma noktasına geliyor ve telefondan Wifi'yi kapatınca internet düzeliyor,
telefonu bilgisayara bağlayınca telefon şarj oluyor ama bilgisayar telefonu görmüyor,
telefon ile görüşürken ekran açılıyor ve saçma sapan yerlere giriyor,
parmak izi okuyucusu kafasına göre çalışıyor.
Yani, Mi A1 cihazlarında kim ne problem yaşıyorsa sanki hepsi benim telefonda toplanmış.
Sinirlerimi alt üst etti bu telefon headbang~~
Güncelleme gelince düzelir dedim, ee geldi de, ee ama benim telefonda yok facepalm~~

Oyla:

Yalcinkaya040

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Xaomi mi mix
Konular
9
Genelmi bilnem huwai cihazimda ekran sararmasi vardi suan A1 cihaziminda ses acma kısma tuslari hizasinda ekran sarardı

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Merhabalar herkes sorun yaşamış fakat bende mi yok anlamadım. Cevaplamaya çalışayım:

Kamerası çok kötü çekiyor?
Google Camera yüklemeyi deneyin ve magisk 12.6MP module yükleyin. Ciddi oranda performans artışı olacaktır.

Kişilerde herkesden 2 tane var?
Sorun telefondan değil whatsapp ile ilgili ayarlardan whatsapp hesap kaldırın sorun çözülecektir.

Radyo çalışmıyor?
Magisk Radio Module yükleyin uygulama olarak çalışan radyo gelecektir.

Telefondaki çağrılarda ses çok fazla geliyor?
Magisk volume increase yükleyin. Daha kısık ses ile konuşma yapabilirsiniz.

Emojileri çok kötü nasıl değiştirem?
Magisk IOS 11 module ile İOS emojilerini kullanabilirsiniz.

VoLTE çalışmıyor?
Magisk VoLTE enabler module yükleyin açılacaktır. (Türk Telekom'dan kaynaklı sorunlar var, VoLTE açmaya izin vermiyor
)

Oyla:
Üst Alt