Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Şarj sorunu yaşayan var mı? Bende şöyle bir sorun var. Telefonu şarja takıyorum şarj olmuyor ama usb ile bilgisayara bağlandığında şarj oluyor. Şimdi diyeceksiniz o zaman şarj adaptöründe sıkıntı var. Usb'den çıkarıp tekrar şarj adaptörüne takınca da şarj oluyor. Ama aradan zaman geçince yine aynı problem. Ya ben hayatımda bu kadar saçma sapan sorunları olan bir telefon daha kullanmadım. Her gün bir yenisi ekleniyor. headbang~~ Garantiye gönderemiyorum başka telefon yok, başka alamıyorum piyasa malum ee durumum da yok. off şiştim forumdaşlar smoking~~
Aynı sikintiyi powerbankta yaşıyorum herhalde adoptorde sıkıntı var bazen şarj ediyor bazen etmiyor ama bu olay sadece powerbankta geçerli bende telefonda böyle birşey yaşamadım

Oyla:

Hafif mağdur kullanıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Mobil veriyi açtığım zaman sembolün sağ altında x işareti çıkıyor ve internet çalışmıyor çözümünü bilen ver mı acaba ?

Oyla:

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11
Oyla:

Hafif mağdur kullanıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Mobil internet ayarlarınız yapılı mı?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Default gelen şekilde kullanıyorum. Bu sorundan sonra telefonu yeniden başlattım. 1 gündür düzgün çalışıyor acayip bir problem gerçekten. eğer sorun tekrarlarsa buraya yazarım. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Oyla:

Mi kullanicisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi kullanici
Cihazım
Mi 5x
Konular
2
Arkadaşlar gelen çağrılarda telefon çalıyor ancak ekranda çağrı görünmüyor arayan kişi aramayı bitirdiğinde cevapsız çağrı olarak düşüyor ne yapmam gerekiyor şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Arkadaşlar gelen çağrılarda telefon çalıyor ancak ekranda çağrı görünmüyor arayan kişi aramayı bitirdiğinde cevapsız çağrı olarak düşüyor ne yapmam gerekiyor şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu
Yeni konu olarak açarsanız daha çabuk yanıt bulursunuz

Oyla:

Bulerdin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bülent
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Oreo güncellemesi sonrası radyo uygulaması yüklendi sorunsuz çalışıyor. Ama kamera 90 derece sola döndü ve video konumuna geçmez oldu. Yeni güncelleme de yok. Problemi nasıl çözeriz? Üstelik fener uygulaması da çalışmaz oldu.

Oyla:

Doganay.mevlut.m

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlut
Cihazım
Vodafone
Konular
1
Yanlis yere yazdiysam simdilik kusura bakmayin...

Benim sorunum mi a1 de arka kamera sikintisiz calisiyor fakat ön kamera ya cevirdigimde bekleyip bekleyip siyah ekranda kamera baglantisi kurulamadi hatasi veriyor. Telefoncuya sordum kamera kolay kolay bozulacak birsey degil yazilimsaldir dedi. Mi nin sitesinde programi var falan dedi ne yapmam lazim bilgisi olan ?

Oyla:

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
hocam bi sıfırlayın, çözülmezse garantiye gönderin, yazılım yüklenir, çözülmezse bakarlar nedir ne değildir

Oyla:
Üst Alt