Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

Hafif mağdur kullanıcı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Merhabalar, ben telefonu ilk aldığım zaman telefonun içinde 1 adet dosyalar ve 1 adet de dosyalarım vardı. Telefonu 1 gün problemsiz kullandıktan sonra birdenbire internet kullanılamayacak kadar yavaşladı. Telefonumun internetini kapattığım zaman ise internet normale dönüyordu. Format attım ve dosyalarım isimli uygulama yok oldu. Şüphelenip araştırma yaptım ve kimsede dosyalarım isimli bir uygulama olmadığını gördüm. Niçin böyle bir şey oldu anlamış değilim ancak sizde de böyle bir sorun varsa benim önerim telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanız.

Oyla:

CnrSngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Yeni güncellemeden sonra bendeki yavaş internet sorunu çözüldü ama bu sefer de yeni sorunlar ortaya çıktı. telefonun zil sesi ve bildirim sesi kafasına göre takılıyor. Başlarda telefon eski zil sesiyle çalıyordu sonra düzeldi bildirim sesi değişmeye başladı şimdi de bildirimlerde sadece titriyor. çok saçma değil mi yahu? facepalm~~
Bir de parmak izi sensörü iyice sapıttı. cebimdeki telefonu çıkartıyorum bir bakıyorum durduk yere çok fazla deneme yapıldı uyarısı alıyorum. hadi onu geçtim parmak izi ile açma normalde şifrelemede kolaylık olması açısından konulmuş bir şey ama bu telefonu parmak izimle açmak için üstad olmak lazım. (:|
Telefon görüşmesi yaparken durduk yere hoparlör açmalar flash açmalar falan da cabası.. :^)
Daha saçma sapan bir ton şeyi var da hem alıştım artık hemde bu devirde yeni telefon almak delirmektir bence, bir şekilde idare etmek lazım..

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Yeni güncellemeden sonra bendeki yavaş internet sorunu çözüldü ama bu sefer de yeni sorunlar ortaya çıktı. telefonun zil sesi ve bildirim sesi kafasına göre takılıyor. Başlarda telefon eski zil sesiyle çalıyordu sonra düzeldi bildirim sesi değişmeye başladı şimdi de bildirimlerde sadece titriyor. çok saçma değil mi yahu? facepalm~~
Bir de parmak izi sensörü iyice sapıttı. cebimdeki telefonu çıkartıyorum bir bakıyorum durduk yere çok fazla deneme yapıldı uyarısı alıyorum. hadi onu geçtim parmak izi ile açma normalde şifrelemede kolaylık olması açısından konulmuş bir şey ama bu telefonu parmak izimle açmak için üstad olmak lazım. (:|
Telefon görüşmesi yaparken durduk yere hoparlör açmalar flash açmalar falan da cabası.. :^)
Daha saçma sapan bir ton şeyi var da hem alıştım artık hemde bu devirde yeni telefon almak delirmektir bence, bir şekilde idare etmek lazım..
Kılıf veya ekran koruyucu kullanıyor musunuz?

Oyla:

CasperBey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kadir
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Hayalet ekran sorunu yaşıyorum. Rahatsız edici olmayıp nadir gelip hızlı gidiyor.

Oyla:

Olcay kızılışık

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Olcay kızılı
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
6
Wifi simgesi ? Ve bazen arama geldiğinde açıyorum ama açmıyor takılıyor red edemiyorsun arama bitiyor sorun da geçiyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Wifi simgesi ? Ve bazen arama geldiğinde açıyorum ama açmıyor takılıyor red edemiyorsun arama bitiyor sorun da geçiyor.

Wifi sorunu güncelleme ile düzeltildi

Oyla:

Olcay kızılışık

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Olcay kızılı
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
6
5 Eylül güncellemesi ile kullanıyorum.

Oyla:

CnrSngl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Şarj sorunu yaşayan var mı? Bende şöyle bir sorun var. Telefonu şarja takıyorum şarj olmuyor ama usb ile bilgisayara bağlandığında şarj oluyor. Şimdi diyeceksiniz o zaman şarj adaptöründe sıkıntı var. Usb'den çıkarıp tekrar şarj adaptörüne takınca da şarj oluyor. Ama aradan zaman geçince yine aynı problem. Ya ben hayatımda bu kadar saçma sapan sorunları olan bir telefon daha kullanmadım. Her gün bir yenisi ekleniyor. headbang~~ Garantiye gönderemiyorum başka telefon yok, başka alamıyorum piyasa malum ee durumum da yok. off şiştim forumdaşlar smoking~~

Oyla:
Üst Alt