Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

beelink

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Faber
Cihazım
mi5x
Konular
0
Ben bi kaç yerde mi6 ile aynı kamerayı kullandığını okumuştum ama baktığımızda diyafram aralıkları 2.2 e 2.6 dolayısıyla ışık azalınca gerçekten üzer insanı.
Ses yankılanması yazılımsal gibi gözüküyor.mi5s ime android oreo(lineage) yükleyince de aynı sorun vardı.yakında çözülür diye düşünüyorum.
Umarım sorununuz yakında çözülür

Oyla:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
Şimdi bir müşteriden geri dönüş aldım 15dk telefonla konuşunca ses karşıya gitmiyormuş 15 dakikadan sonra. Telefon açıldığında rahatsız etme modu sembolü yukarıda çıkıyor ve telefonu kapatınca kayboluyor. Bununla alakası olabilir mi acaba? Kullanan arkadaşlar test edebilirler mi?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Şimdi bir müşteriden geri dönüş aldım 15dk telefonla konuşunca ses karşıya gitmiyormuş 15 dakikadan sonra. Telefon açıldığında rahatsız etme modu sembolü yukarıda çıkıyor ve telefonu kapatınca kayboluyor. Bununla alakası olabilir mi acaba? Kullanan arkadaşlar test edebilirler mi?
Ses gitmeme problemini bilmiyorum ama görüşme esnasında rahatsız etme moduna geçmesinin sebebi bildirim falan geldiğinde telefon titremesin diye. Bunu kapatabiliyorsunuz aslında ama şuan aklımda değil nasıl olduğu hocam.

Oyla:

Pochemuchka

Deneyimsiz Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
pochemuchka
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
8
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
.
Hocam bu her yerde yazılıp çizilen bir şey zaten keşke buna hazırlıklı olarak satın alsaydınız cihazı

Oyla:

grl1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gürol
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Merhaba bidirim sesi seviyesi, zil sesi ile aynı yerden açılıp kapanıyor, ayrı olarak başka bir yerden ayarı var mı?
[doublepost=1512998219,1512998085][/doublepost]telefonum Mi A1 androidone

Oyla:

Turguttasdemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turgut
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar
1- Kamera sorunları
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.
Hocam sorun diilde anlam veremedigim eksik uygulamalar var mesela play music disinda harici bi muzikplayer ses kayit cihazi dosya yoneticisi vs

Oyla:

tersfilozof

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
1
Hocam aynı sorun bende de var bir çözüm buldunuz mu

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
Hocam aynı sorun bende de var bir çözüm buldunuz mu

Valla güncelleme gelmişti cihaza yapmalarını söyledim. Daha sonra da bir geri dönüş almadım. Başka bir cihazda denediğimde problem yoktu ama rahatsız etme sembolü de denediğim cihazda arama sırasında çıkmıyordu.

Oyla:

tersfilozof

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
1
Valla güncelleme gelmişti cihaza yapmalarını söyledim. Daha sonra da bir geri dönüş almadım. Başka bir cihazda denediğimde problem yoktu ama rahatsız etme sembolü de denediğim cihazda arama sırasında çıkmıyordu.
Anladım. Ben kurcalayarak deneme yanılmayla birşeyler yapıcam artık. Teşekkür ederim geri dönüş için

Oyla:
Üst Alt