Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
arkadaşlar oreo güncellemesinden sonra telefon uygulamasında kişiler çift gözüküyor. tek tek siliyorum telefonu yeniden başlatınca tekrar geliyolar. aynı sorunla karşılaşan oldu mu?
sorununuzun çözümü bu başlıkta var,Soru - Telefon numaralarin çift gözükmesi

telefon genel anlamda parasının telefonu, tutupta ikinci el yerli otomobil fiyatına aldığınız telefonlarla kıyaslamayın, orta seviye bir cihaz sonuçta,
fakat piyasadaki bir çok cihaza göre de güzel cihaz, cihaz almadan iyi araştırmak, beklentiye göre bütçe ayırmak en önemlisi ;)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar herkes sorun yaşamış fakat bende mi yok anlamadım. Cevaplamaya çalışayım:

Kamerası çok kötü çekiyor?
Google Camera yüklemeyi deneyin ve magisk 12.6MP module yükleyin. Ciddi oranda performans artışı olacaktır.

Kişilerde herkesden 2 tane var?
Sorun telefondan değil whatsapp ile ilgili ayarlardan whatsapp hesap kaldırın sorun çözülecektir.

Radyo çalışmıyor?
Magisk Radio Module yükleyin uygulama olarak çalışan radyo gelecektir.

Telefondaki çağrılarda ses çok fazla geliyor?
Magisk volume increase yükleyin. Daha kısık ses ile konuşma yapabilirsiniz.

Emojileri çok kötü nasıl değiştirem?
Magisk IOS 11 module ile İOS emojilerini kullanabilirsiniz.

VoLTE çalışmıyor?
Magisk VoLTE enabler module yükleyin açılacaktır. (Türk Telekom'dan kaynaklı sorunlar var, VoLTE açmaya izin vermiyor
)
bunlarla ilgili bir konu alabiliriz, ben dahil bunları yapmayı daha önce denemeyen arkadaşlar vardır :)

Merhaba aynı sorun bende de var,rehberimdeki herkes çift kayıtlı,bayağı kurcaladım ama bir çözüm bulamadım.
sizde konuya bir göz atabilirseniz çözüm olur inşallah Soru - Telefon numaralarin çift gözükmesi

Son düzenleme:
Oyla:

thsndrn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
td
Cihazım
gm 5 plus
Konular
0
sorununuzun çözümü bu başlıkta var,Soru - Telefon numaralarin çift gözükmesi

telefon genel anlamda parasının telefonu, tutupta ikinci el yerli otomobil fiyatına aldığınız telefonlarla kıyaslamayın, orta seviye bir cihaz sonuçta,
fakat piyasadaki bir çok cihaza göre de güzel cihaz, cihaz almadan iyi araştırmak, beklentiye göre bütçe ayırmak en önemlisi ;)

bunlarla ilgili bir konu alabiliriz, ben dahil bunları yapmayı daha önce denemeyen arkadaşlar vardır :)

sizde konuya bir göz atabilirseniz çözüm olur inşallah Soru - Telefon numaralarin çift gözükmesi

telefonu yeniden başlatınca yine çift gözükmeye başlıyor. oreoya geçtikten sonra başladı bu sorun. çözümler sadece geçici.

Oyla:

bralakir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUSTAFARÜŞTÜ
Cihazım
Mİ A1
Konular
13
telefonu yeniden başlatınca yine çift gözükmeye başlıyor. oreoya geçtikten sonra başladı bu sorun. çözümler sadece geçici.
konuda linki verilen programla deneyin, bazen geri çiftleme yapar, o zaman tekrar yapın işlemi, bazen 2 yada 3 denemede başarılı oluyor.
düzelmiyor ise google ve whatsapp hesabınızı kontrol edin, inşallah düzelir

Oyla:

Buse surgün

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Buse
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Parmak izini gec okuması ve sensör sorunlari
Bunun için bi servise yada başka bi şeye gönderdin mi telefonu aynı sorun bende de var

Merhaba Aralık ayından beri bu telefonu kullanıyorum çok memnunum f/p olarak düşünülürse efsane cihaz. Ancak son 3 gündür cihazın power tuşu sorunsuz olmasına rağmen ekran açılmıyor veya kapanmıyor. Parmak izi ile alabiliyorum bir kasma var bazen hiç sorun çıkarmıyor bazen ise hiç işlemiyor. Sorunu yaşayan başka biri olabilir mi?
Bende aynı sorunu yaşıyorum benimde 3 gün oldu servise falan gönderdin mi yoksa hala aynı sorun devam mı ediyor

Son düzenleme:
Oyla:

musa_oruc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa Oruç
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Herhalde en şanslı benim bu sorunları yaşamadım yaşadıysam da takmadım herhalde. Gerçekten bir aydır kullanıyorum ve bence dünyanın en güzel telefonu. Kişilerin çift görünmesi bir hata değil sim karttaki kişilerin yedeği telefona geliyor o yüzden çift oluyorlar. Tamam kamera konusuna katılıyorum azıcık karanlıkta kötüleşmeye başlıyor google kamera denemedim. Onun dışında diğer sorunları yaşamadım.

Oyla:

LordBeach

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Joker
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.
2 ay önce babamla beraber 2 telefon aldık. Mi A1 ucuz ve kaliteli geldi. Fakat dün gece aniden kapandı telefon ve hiç açılmıyor. Güç+ses açma vs. olmuyor. Herhangi bir bilgin var mı reis 2 aylık telefon neden yapar?

Oyla:

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Facebookta bayram kaya isimli bir arkadaş var. Onu takip edin. İşin uzmanı. Sorabilir, sorununuzu hallettirebilirsiniz. Geçmiş olsun.

2 ay önce babamla beraber 2 telefon aldık. Mi A1 ucuz ve kaliteli geldi. Fakat dün gece aniden kapandı telefon ve hiç açılmıyor. Güç+ses açma vs. olmuyor. Herhangi bir bilgin var mı reis 2 aylık telefon neden yapar?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cemmmmmmmmm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cem
Cihazım
mia1
Konular
0
Şimdi bir müşteriden geri dönüş aldım 15dk telefonla konuşunca ses karşıya gitmiyormuş 15 dakikadan sonra. Telefon açıldığında rahatsız etme modu sembolü yukarıda çıkıyor ve telefonu kapatınca kayboluyor. Bununla alakası olabilir mi acaba? Kullanan arkadaşlar test edebilirler mi?
mia1 kullanıcısıyım iç kulaklık arızalandı ve ben hiç bir yerde bulamıyorum acba uyumlu olan modelini biliyor musunuz

Oyla:

tct123_gs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
Tissot & Tulip
Meslek
Öğrenci
Konular
24
dk gbi bir süre bastırın yine açılmıyorsa şarja takın ve dakika bekledikten sonra aynı işlemi uygulayın

Oyla:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
mia1 kullanıcısıyım iç kulaklık arızalandı ve ben hiç bir yerde bulamıyorum acba uyumlu olan modelini biliyor musunuz

İsterseniz Cepport ile irtibata geçin. Ben uzun bir süredir cep telefonu mağazasında çalışmıyorum. Bayram öncesi de olsa gerekli yönlendirmeleri yaparak size yardımcı olacaklardır.

Oyla:
Üst Alt