Soru Mi A1'de görülen genel hatalar

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde 4/64 Mi A1 satın aldım. Bu başlıkta ürünle ilgili karşılaştığım sorunları sıralayacağım. Varsa çözümlerini yazacağım.
1- Kamera sorunları
Çift kamera, fotoğraf telefonu vs. şeklinde reklamı yapılan bir üründen beklenen fotoğraf kalitesi maalesef yok. Çok yüksek ışıkta güzel fotoğraflar çekerken, hafif düşük ışıkta kalite ciddi anlamda bozuyor.
2- Ses sorunları
Görüntülü aramalarda ses yankılanması yapıyor. Görüşmeyi sonlandırmanıza sebebiyet verecek kadar yüksek bir ses. Oldukça rahatsız edici.
3- FM radyo sorunu
FM radyosu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen buna uygun bi app. maalesef yok.
4- Yurtdışı cihazların malum yöntemlerle kaydedilmesi durumunda telefonun kullanılamaz duruma düşmesi (bu konuda farklı tecrübeler var.)
Sizin de yaşadığınız sorunlar var ise buradan paylaşabilirsiniz.
....

.
.
.

BatuhanE

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xoami A1
Konular
1
Hocam kameraya giriyorum portre modu ikonu çıkmıyor ne yapacağım ya
[doublepost=1524502425,1524502304][/doublepost]
Ses gitmeme problemini bilmiyorum ama görüşme esnasında rahatsız etme moduna geçmesinin sebebi bildirim falan geldiğinde telefon titremesin diye. Bunu kapatabiliyorsunuz aslında ama şuan aklımda değil nasıl olduğu hocam.
Hocam portre modu ikonu çıkmıyor kameraya girdiğimde yani portre modunu kullanamıyorum bir bilgin var mıdır bu konuda

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Hocam ben sadece kameradan bahsetmiyorum internette herhangi bir sitede izlediğimiz video kalitesi asırı düşük.

Mesela Twitter videolarının kalitesini artırdım siteden ama yine yok. Samsung Note3u attı bana bu xhoaim a1
Bende öyle bir sorun yok görüntü kalitesi güzel kamerasida gayet güzel 6s e kafa tutuyor

Oyla:

Wakuol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Merhaba Aralık ayından beri bu telefonu kullanıyorum çok memnunum f/p olarak düşünülürse efsane cihaz. Ancak son 3 gündür cihazın power tuşu sorunsuz olmasına rağmen ekran açılmıyor veya kapanmıyor. Parmak izi ile alabiliyorum bir kasma var bazen hiç sorun çıkarmıyor bazen ise hiç işlemiyor. Sorunu yaşayan başka biri olabilir mi?

Oyla:

cagataypala

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Quatro M1453
Konular
2
Xiaomi Mi A1 3 gün önce elime geçti fakat istemediğim sorunlarla karşılaştım. Öncelikle kulaklık girişi sıkıntılı. Kulaklık tam girmiyor gibi tek çizgisi kalınca tıkanıyor. Emin olmak için 3 kulaklık denedik hiçbiri tam girmiyor yuvaya. Acaba zorlasam üstüme kalır mı diye zorlamak istemedim. Ağır çekim modunda kamerada anlık üst kısımda siyah çizikler meydana geliyor. Video performansı 4K çekmez isen çok iğrenç 4K iş görür yine yoksa Full HD felan Yalan. Bu sorunları yaşayan oldu mu? Yardım edebilirseniz çok sevinirim, yoksa geri yollayacağım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
.

Oyla:

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Mi a1 de wifi bağlanamama veya bağlantının kopması sorununu yaşayan var mı? Bağlantı kopuyor tekrar bağlanıyor. Bir süre sonra tekrar kopuyor. Yabancı bir sitede sorunu çözmüşler ancak o işlemleri yapabilecek bilgiye sahip değilim.
Yardımcı olabilecek var mı?
Aşağıdaki linkte çmzüm var.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Violonist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Feyyaz
Cihazım
Mi NOTE 10 5G
Konular
4
Xiaomi Mi A1 3 gün önce elime geçti fakat istemediğim sorunlarla karşılaştım. Öncelikle kulaklık girişi sıkıntılı. Kulaklık tam girmiyor gibi tek çizgisi kalınca tıkanıyor. Emin olmak için 3 kulaklık denedik hiçbiri tam girmiyor yuvaya. Acaba zorlasam üstüme kalır mı diye zorlamak istemedim. Ağır çekim modunda kamerada anlık üst kısımda siyah çizikler meydana geliyor. Video performansı 4K çekmez isen çok iğrenç 4K iş görür yine yoksa Full HD felan Yalan. Bu sorunları yaşayan oldu mu? Yardım edebilirseniz çok sevinirim, yoksa geri yollayacağım.
.
Sonuna kadar bastırın girecektir sıkıntı olmaz

Oyla:

darkness_102

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
Mİ A1
Konular
4
.

Giriş yerinin içine pamukçuk falan girmiştir iyice kontrol et iç kısmı çünkü daha önce böyle bir olay basima gelmişti

Oyla:

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Mi a1 de wifi bağlanamama veya bağlantının kopması sorununu yaşayan var mı? Bağlantı kopuyor tekrar bağlanıyor. Bir süre sonra tekrar kopuyor. Yabancı bir sitede sorunu çözmüşler ancak o işlemleri yapabilecek bilgiye sahip değilim.
Yardımcı olabilecek var mı?
Aşağıdaki linkte çmzüm var.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mİ A1'de WİFİ Sorunu yaşayanlar için Sorunun Çözümü

Hemen hemen tüm Qualcomm tabanlı Xiaomi için prosedür her zamanki gibi aynıdır. Kısaca anlatacağım. Ancak, flashlama konusunda sıfır deneyiminiz varsa, Qualcomm'ın flashlanması için herhangi bir genişletilmiş kılavuzu aramaya çalışın.

1. Telefonunuzu kapatın

2. Tavşan görene kadar Ses Seviyesi ve Güç tuşuna basılı tutun, ardından iki düğmeyi de bırakın

3. Telefonu PC'ye bağlayın, fastboot sürücüleri* yükleyin ayrıca bu arşivi C: \ 'ye çıkarın

4. cmd.exe'yi Yönetici olarak çalıştırın, etkin dizini C: \ Tools'a değiştirin (cmd satırına "cd C: \ Tools" yazın)

5. "fastboot oem unlock" komutunu çalıştırın (tırnak işaretleri olmadan)

6. fastboot oem edl

7. şimdi EDL modundasınız, gerektiğinde aynı klasörden sürücüleri yükleyin

8. XiaoMiFlash'ı açın, paketlenmemiş Wifi Patch ile klasör seçin

9. Yenile'ye basın ve bağlantı noktasının görünmesinden sonra Flash düğmesine basın.

10. Yeşil ışığı gördüğünüzde, telefonu kapatın ve 10 saniye boyunca Güce basılı tutarak açın..

11. Hepsi bu kadar. Kilitli bootloader'a ihtiyacınız varsa, telefonu tekrar fastboot moduna (1nci adımda olduğu gibi) getirin ve "fastboot oem lock" u ve cmdline'da "fastboot reboot" komutunu uygulayın.

* Sürücüler için :

Oyla:
Üst Alt