Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

inatcisevdalim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
android
Konular
7
Twrp yüklü cihaza orijinal global rom yükleme yapabilir miyiz? Twrp ile.

andromedar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akn
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
BT
Konular
3
Kolay gelsin adb komut satırında cihazı görüyorum fakat recovery yükleme komutunu girip entere bastığımda waiting for devices da kalıyor cihaz

Son düzenleme:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Kolay gelsin adb komut satırında cihazı görüyorum fakat recovery yükleme komutunu girip entere bastığımda waiting for devices da kalıyor cihaz

Tüm konuyu alıntı yapmak yasaktır. Mesajınızı düzeltin, yoksa uyarı Verilecektir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cevap için teşekkürler. Sormak istediğim son sorular şunlar.
1-sadece twrp yükleme ve root yaparsam orjinal rom silinmez ve güncelleme almaya devam eder mi?
2-cihazın unlock edilmesi gerekiyor mu?

Çok sağolun

Twrp yüklü cihaza orijinal global rom yükleme yapabilir miyiz? Twrp ile.
Daha önce defalarca yazdığımız üzere Root yapılmış yada Recovery değişmiş cihazlarda güncelleme OTA ile yapılmaz. Unlock edilmesi de gerekiyor. Her iki konunun da nedenini, diğer mesajlardan okuyabilirsiniz. Neredeyse her konuda yazıldığı için ararken zorluk çekmezsiniz.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ne yaptığınıza emin olun lütfen. Adb ayrı şey, Fastboot ayrı. Lütfen açıklamaları yeniden dikkatli bir şekilde okuyun, videoyu biraz daha dikkatli olarak izleyin.

inatcisevdalim

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
android
Konular
7
Daha önce defalarca yazdığımız üzere Root yapılmış yada Recovery değişmiş cihazlarda güncelleme OTA ile yapılmaz. Unlock edilmesi de gerekiyor. Her iki konunun da nedenini, diğer mesajlardan okuyabilirsiniz. Neredeyse her konuda yazıldığı için ararken zorluk çekmezsiniz.

TWRP yüklü cihaza orjinal global rom YÜKLENEBİLİYOR. EU romda takılı kalmak istemeyen arkadaşlara rehber olsun. TWRP modda iken romu seçip yükleyebilirsiniz. OTA filan bilmem. romu indirip telefona kopyalar. twrp den yüklerim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
TWRP yüklü cihaza orjinal global rom YÜKLENEBİLİYOR. EU romda takılı kalmak istemeyen arkadaşlara rehber olsun. TWRP modda iken romu seçip yükleyebilirsiniz. OTA filan bilmem. romu indirip telefona kopyalar. twrp den yüklerim.
Yazdığımı anlamamışsınız. OTA falan bilmiyorsanız, forumda oldukça fazla konuda açıklama bulabilirsiniz.

fatkar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Şu anda xiaomi.eu Miui 8.1 stable rom kullanıyorum, mi-globe sitesinde yayınlanan globeROM_v8_gemini_V8.1.1.0.MAACNDI_SFKNSL romu kursam, Türkçe Dil Seçeneği varmıdır? Avantajları ve dezavantajları varmıdır?

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Mi 5 pro var elimde satan arkadaş unlock yapılmış olduğunu söylemişti TWRP deyüklü root da var ben wipe işlemlerini yaptım full romu yükledim 8,0,2 yi sonra dalvik cache yaptım ardından root dasyasını flaslayınca mi yazsı geldi açılış ekranında kaldı ne yapabilirim bayadır bu ekranda ne yapabilirim

Edit: Forumdaki yarıda kesilme sorununa çözümü denemekiçin pcye bağlarken TWRP ekranı açıldı oradan aldığım yedeği yükledim şimdi bir problem yok çok şükür ama neden böyle oldu yada bir daha bunla karşılaşmamak için ne yapabilirim ?

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Şu anda xiaomi.eu Miui 8.1 stable rom kullanıyorum, mi-globe sitesinde yayınlanan globeROM_v8_gemini_V8.1.1.0.MAACNDI_SFKNSL romu kursam, Türkçe Dil Seçeneği varmıdır? Avantajları ve dezavantajları varmıdır?
Mi5 için resmi Global forumda (en.miui.com) zaten Global Türkçe rom varken, üstelik te bilmediğiniz konularda (yanlış anlama olmasın bunu kötü birşey gibi yorumlamayın) farklı arayışlara girmek neden?

Üst Alt