Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
adb driver nedit trp yapamadım telefunumu blgisayara a mi pc suit ile bağlayamadım yardım
Sıkça Sorulan Sorular konusuna bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bol bol da okumanızı. Özellikle forumun videolu, resimli yada diğer rehberlerini. Google da bu konuda size yardımcı olacaktır. Daha sonra takıldığınız konularda yardımcı oluruz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

casss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mİ5
Konular
0
Merhabalar twrp root yaptim cok tesekkur ederim fakat telefonu kapatip yeniden recovery'ye girmek istedigimde ses acma ve guc tusu ile pcsuit yaziyor ve tablet gibi but cihaz goruntusu cikiyor ekranda neden tekrar twrpye ulasamiyorum

Haytaayhan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi 5 dual
Konular
0
hocam kusura bakmayın. ama 1 haftadır tellefonu 2 telefoncuya götürdüm hala açamadılar. Telefonumu özledim. lütfen detaylı anlatımlarla yardım edin

tahayusuf23

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha Yusuf
Cihazım
Mİ5
Konular
25
Şu Twrp yükleme cok karışık anlatılmış hiç anlamayan biri bence anlamaz ben anlamadım :D Yani mi flash ile twrp yükleyemez miyiz ben bl kilidini açtım global stable flashladım bunun twrp yükleme yok mu ?

fuckerluffy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Lütfullah
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Global Devollopper Rom'a root atmak için TWRP yüklemek istedim fakat cihaz açılış ekranında kalıyor sorun nedir ?

nozang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
1
arkadaşlar fastboot moda giriyorum fakat sorun var cmd de fastboot flash recovery recovery.img yazınca error: cannot load recovery.img yazıyor ne yapmam gerekiyor bu durumda?

nozang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
1
arkadaşlar sorunu hallettim fakat şimdi daha büyük bir sorun var karşımda :)

twrpye giriyorum 54 gb görüyorum ama telefon içinde zip uzantılı hiç birşey yok :) ve daha kötüsü sistem diyince direk formatlıyor herşey gidiyor endycryption phone bilmem ne yazıyor robot çıkıyor bir zaman aralığı yazıyor telefonda :(8.0.1.0.0)GLOBAL 8.0 var kafayı yiyeceğim root yapıp reklamları yok etmem lazım yardımcı olabilecek varmı :) yahu LGG2' ile chatin_62 sayesinde uzman oldum başka bir forumda burdada yardım bekliyorum sizlerden teşekkür ederim.

son bir soru : bootloader açılmadan imei ve twrp yüklenebilir mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arkadaşlar sorunu hallettim fakat şimdi daha büyük bir sorun var karşımda :)

twrpye giriyorum 54 gb görüyorum ama telefon içinde zip uzantılı hiç birşey yok :) ve daha kötüsü sistem diyince direk formatlıyor herşey gidiyor endycryption phone bilmem ne yazıyor robot çıkıyor bir zaman aralığı yazıyor telefonda :(8.0.1.0.0)GLOBAL 8.0 var kafayı yiyeceğim root yapıp reklamları yok etmem lazım yardımcı olabilecek varmı :) yahu LGG2' ile chatin_62 sayesinde uzman oldum başka bir forumda burdada yardım bekliyorum sizlerden teşekkür ederim.

son bir soru : bootloader açılmadan imei ve twrp yüklenebilir mi?
Şifreleme için sadece wipe data yapıyorsunuz. Daha sonra telefonu açıp dosyalarınızı tekrar telefona yüklüyorsunuz. Tekrar twrp'yi açtığınızda install menüsünden dosyalarınızı görebiliyor ve yükleyebiliyorsunuz.
Mi Flash Tool sadece romu yükler, twrp için Fastboot komutlarını kullanıyorsunuz. Unlock durumdayken yükleme yapamazsınız. Unlock yapmak zorundasınız.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
Redmi 3 telefonuma konudaki anlatımla twrp yükledim ama şu ekranı geçemedim. Ne yapmalıyım?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

nozang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
1
Şifreleme için sadece wipe data yapıyorsunuz. Daha sonra telefonu açıp dosyalarınızı tekrar telefona yüklüyorsunuz. Tekrar twrp'yi açtığınızda install menüsünden dosyalarınızı görebiliyor ve yükleyebiliyorsunuz.
Mi Flash Tool sadece romu yükler, twrp için Fastboot komutlarını kullanıyorsunuz. Unlock durumdayken yükleme yapamazsınız. Unlock yapmak zorundasınız.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇOK teşekkür ederim üstad çok saol süper oldu tuhafta olsa rootlayabildim çok sağol :)

Üst Alt