Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi 5 pro var elimde satan arkadaş unlock yapılmış olduğunu söylemişti TWRP deyüklü root da var ben wipe işlemlerini yaptım full romu yükledim 8,0,2 yi sonra dalvik cache yaptım ardından root dasyasını flaslayınca mi yazsı geldi açılış ekranında kaldı ne yapabilirim bayadır bu ekranda ne yapabilirim

Edit: Forumdaki yarıda kesilme sorununa çözümü denemekiçin pcye bağlarken TWRP ekranı açıldı oradan aldığım yedeği yükledim şimdi bir problem yok çok şükür ama neden böyle oldu yada bir daha bunla karşılaşmamak için ne yapabilirim ?

Hocam muhtemelen yüklemeye çalıştığınız root dosyasında bir sıkıntı var.

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Hocam muhtemelen yüklemeye çalıştığınız root dosyasında bir sıkıntı var.
Cevap için teşekkür ederim TWRP de sıkıntı yoktur demi o zaman çünkü forumda bazı kişilerde bazı reccoveryler sıkıntı çıkarıyormuş ya birde sağlam root dosyasını nereden bulabilirim ve yaptığım işlemler doğru demi yani yanlış işlemden kaynaklanmamıştır

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cevap için teşekkür ederim TWRP de sıkıntı yoktur demi o zaman çünkü forumda bazı kişilerde bazı reccoveryler sıkıntı çıkarıyormuş ya birde sağlam root dosyasını nereden bulabilirim ve yaptığım işlemler doğru demi yani yanlış işlemden kaynaklanmamıştır

TWRP'de sorun olsaydı wipe işlemlerini yapmanıza da izin vermezdi hocam. Dolayısıyla TWRP sağlamdır tahmin ediyorum. Root soyasını ise forumumuzda sizin cihazınızdan kullanan ve aynı sürüme sahip olan bir arkadaştan temin etmeniz daha uygun olur. Bende sizin cihazınızdan bulunmadığı için dosyayı test etme şansım maalesef yok...

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
TWRP'de sorun olsaydı wipe işlemlerini yapmanıza da izin vermezdi hocam. Dolayısıyla TWRP sağlamdır tahmin ediyorum. Root soyasını ise forumumuzda sizin cihazınızdan kullanan ve aynı sürüme sahip olan bir arkadaştan temin etmeniz daha uygun olur. Bende sizin cihazınızdan bulunmadığı için dosyayı test etme şansım maalesef yok...
Tekrar teşekkürler bir forumu arayayım bulamazsam konu açar root dosyası isterim arkadaşlardan

aaron1987

Muhammad: The Messenger of God
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
google pixel
Meslek
developer android
Konular
21
ne yaptıysam mi5 de twrp calıstıramadım anlamadım valla ya

Tautar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tautar
Cihazım
Redmi Pro
Konular
4
Arkadaşlar birde bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Redmi Pro bir cihazım var. İçinde TWRP olduğunu düşünüyorum. Cihaz bana geldiğinde Türkçe eu rom yüklüydü. Ben Mi Flash Tool ile China rom kurdum. Şimdi tekrar Türkçe eu rom yüklemek istiyorum. Rom u indirdim. Fakat flash bellek yok. Eu rom u nasıl kurabilirim ? Daha önce TWRP den hiç rom kurmadım. Şimdiden herkese teşekkürler.

aaron1987

Muhammad: The Messenger of God
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
google pixel
Meslek
developer android
Konular
21
evet çozdum olayı arkadaslar mi5 cıhazlarda fırma farklı paneller kullanmıs

burda 3 farklı panel var deneyın bendekı cıhaza test 2 uydu sorunsuz

oguzhan7659

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
haydar
Cihazım
mi5
Konular
0
selamun aleykum hocam mi5 128 gb var bende guncelleme yaptım cihaz kilitli cihazı etkinleştir penceresi geliyor bi numara yıldızlı yazıyor bnm numara değil bunu acabilme imkanımız varmı yardımınız olursa cok sevinirim turkce yuklu telefona

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar birde bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Redmi Pro bir cihazım var. İçinde TWRP olduğunu düşünüyorum. Cihaz bana geldiğinde Türkçe eu rom yüklüydü. Ben Mi Flash Tool ile China rom kurdum. Şimdi tekrar Türkçe eu rom yüklemek istiyorum. Rom u indirdim. Fakat flash bellek yok. Eu rom u nasıl kurabilirim ? Daha önce TWRP den hiç rom kurmadım. Şimdiden herkese teşekkürler.
Flash Tools ile rom yüklediğinizde orjinal recovery yüklenmiştir. Yeniden twrp recovery yüklemeniz gerekiyor. Ardından multirom yükleyebilirsiniz. Forumda birçok rehber var. Mi4, Mi5, MiPad bölümlerinde videolu rehberlere de ulaşabilirsiniz.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt