Soru Xiaomi Mi Max2 Kullanım Deneyimi

Conqueror7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
Xiaomi Mi Max2 Alacaklar için cihaz kullananları artı ve eksilerini belirtsinler

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Cihazın eksilerinden;
- Çekim/Sinyal kalitesinin düşük olduğu alanlarda 3g/2g geçişlerinde bazen kısa süreli şebeke yok/acil çağrılar yazısı görüyorum. (durum baz istasyonuna bağlı olabilir)
- Cihaz wireless modem/ac seçiyor yada modem/ac bu cihazı seçiyor. (evde kullandığım huawei modem ile bazen kopmalar yaşıyorum, diğer denediğim tp-link,tenda,airties ile herhangi bir sorun yaşamadım)

Oyla:

Conqueror7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
Bende de turkcell 4g ile ilgili veya wifi ile ilgili sıkıntı yok. ikisinide aktif olarak kullanıyorum. Pil normal kullanımda cok rahat 2 günü cıkarıyor.

Oyla:

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
1
Mi max 2 ile redmi 3s gps ve wifi bağlantısını yönünden karşılaştırdığımda mi max 2 geride kalıyor malesef. Romdan kaynaklı olabilirmi bilmiyorum ama wifide mi max ile -89 dbm sinyal alırken aynı yerden redmi 3s te -78 dbm daha iyi bir sinyal sağlıyor kılıf felan yok. Gps denerkende aynı şekilde gps uydu mi max 2- 14 uydu bulup bunu kullanırken , redmi 3s 20 uydu bulup 17 sini kullanıyor. Amatorce test ettim + - 'si olabilir.Tabi kötüdür anlamında söylemiyom. Onun haricinde bozulmadığı müddetçe 5-6 yıl beni götürecegini tahmin ediyorum ALLAH 'ın izni ile.dar kot pantolonunuz varsa biraz sorun yaratabilir , oyun ,video ,kitap ,navigasyon için mütiş bir telefon. Her guruba hitap etmeyebilir büyüklüğüyle ama fiyatına göre güzel telefon.Arkadaşlar diyor tabletlemi konuşuyon yeme bizi diyorlar, telefon olduğunu gören şaşırıyor :)

Oyla:

Conqueror7

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
mi max 1 de bildirim ışığı renk değiştirebilir ama mi max2 de tek renk (beyaz)

Oyla:

Erkki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
merhaba,

uzun bir süredir Lenovo Vibe P1 kullanıyorum, batarya performansı gayet başarılı zaten tercih etme sebebim de buydu. bir ara Sony z5 premium kullandım, batarya performansı (lenovo'ya göre) eh işte tam günü kurtarıyor fakat ısınma problemi çok fazla idi. bu nedenle kullanamadım ve lenovo'ya geri döndüm.

şimdi mi max 2'yi uzun zamandır inceliyorum 5.5 inç'ten sonra 6.4 inç büyük olacaktır alışmak biraz zaman alır diye düşünüyorum.
telefonda çok nadir oyun oynarım hatta şuan kullandığım telefonda yüklü oyun yok. genellikle sosyal medyayı, youtube ve spotify çok fazla kullanıyorum.
kullanan arkadaşlara sorularım şunlar; 1- Batarya konusunda Vibe p1 kadar performans alabilirmiyim? 2-kulaklık ses çıkışları benim için önemli yüksek seste müzik dinliyorum spotify ile Sony Z5 bu konuda başarılı değildi, Vibe P1'den memnunum. MiMax2'de ses çıkışları nasıl?
3- telefonların yazılımları konusunda bilgi sahibi değilim Global/stabil ROM nedir pek bilmiyorum bu telefonu aldıktan sonra sürekli güncelleme yapmam gerekirmi? (uygulama güncellemesi değil)
4- şebeke çekimi ve Wifi çekimi konusunda yukarıda sorunlar olduğu belirtilmiş bu konuda durum nedir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
merhaba,

uzun bir süredir Lenovo Vibe P1 kullanıyorum, batarya performansı gayet başarılı zaten tercih etme sebebim de buydu. bir ara Sony z5 premium kullandım, batarya performansı (lenovo'ya göre) eh işte tam günü kurtarıyor fakat ısınma problemi çok fazla idi. bu nedenle kullanamadım ve lenovo'ya geri döndüm.

şimdi mi max 2'yi uzun zamandır inceliyorum 5.5 inç'ten sonra 6.4 inç büyük olacaktır alışmak biraz zaman alır diye düşünüyorum.
telefonda çok nadir oyun oynarım hatta şuan kullandığım telefonda yüklü oyun yok. genellikle sosyal medyayı, youtube ve spotify çok fazla kullanıyorum.
kullanan arkadaşlara sorularım şunlar; 1- Batarya konusunda Vibe p1 kadar performans alabilirmiyim? 2-kulaklık ses çıkışları benim için önemli yüksek seste müzik dinliyorum spotify ile Sony Z5 bu konuda başarılı değildi, Vibe P1'den memnunum. MiMax2'de ses çıkışları nasıl?
3- telefonların yazılımları konusunda bilgi sahibi değilim Global/stabil ROM nedir pek bilmiyorum bu telefonu aldıktan sonra sürekli güncelleme yapmam gerekirmi? (uygulama güncellemesi değil)
4- şebeke çekimi ve Wifi çekimi konusunda yukarıda sorunlar olduğu belirtilmiş bu konuda durum nedir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba...büyüklüğüne hemencecik alışıyorsunuz ve daha sonra size kücük bile gelecektir....

1.Ben yaklaşık 2.5-3 günde bir şarj ediyorum ve SOT olarak 9-12 Saat arası alıyorum.
2.İstanbuldaysanız buluşup, kulaklık ses çıkışlarını bizzat kontrol edebilirsiniz benim cihazımda....ben LG kulaklığı kullanıyorum ve çok memnunum....
3.Bu konuda buraya bakabilirsiniz
4.Bulunduğunuz bölgeye vede ayarlarınıza göre değişmekle birlikte, herhangi bir şebeke ve WIFI sorunu ben bugüne kadar gözlemlemedim....

Umarım yardımcı olabilmişimdir....

Oyla:

Erkki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
bilgi için teşekkürler, peki ısınması nasıl aşırı yüklenen biri değilim.
bir diğer önemli konu telefonu nasıl muhafaza ediyorsunuz. malum büyük ekran olduğu için ekranda çatlama riski biraz fazla.
arka kapak metal mi? günlük kullanımda cebe pek sığmaz sanırım

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
bilgi için teşekkürler, peki ısınması nasıl aşırı yüklenen biri değilim.
bir diğer önemli konu telefonu nasıl muhafaza ediyorsunuz. malum büyük ekran olduğu için ekranda çatlama riski biraz fazla.
arka kapak metal mi? günlük kullanımda cebe pek sığmaz sanırım
Rica ederim...bu sıcak havalarda 35 dereceleri görüyorum....şarj esnasında ise 42 lere kadar çıkıyor
Kılıf olarak bunu kullanıyorum, AliExpressten sipariş verdim...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekran koruma olarakta kutudan çıkmış olanı kullanıyorum.
Benim ceplerim oldukça büyük olması nedeniyle, bir sıkıntı yaşamıyorum...

Oyla:

Erkki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi Max 2
Konular
1
Rica ederim...bu sıcak havalarda 35 dereceleri görüyorum....şarj esnasında ise 42 lere kadar çıkıyor
Kılıf olarak bunu kullanıyorum, AliExpressten sipariş verdim...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekran koruma olarakta kutudan çıkmış olanı kullanıyorum.
Benim ceplerim oldukça büyük olması nedeniyle, bir sıkıntı yaşamıyorum...

genel olarak - gördüğünüz yanları nelerdir? yada iyiki bunu tercih etmişim dedirten + ları.
ayrıca belirttiğiniz Rom güncellemelerini sürekli yapmak zorundamıyız?
önceki kullandığım akıllı telefonlarda bu türlü şeylerle uğraşmıyordum. dediğim gibi bu türlü konularda acemiyim hiç bilgim yok

Oyla:
Üst Alt