Soru Xiaomi Mi Max2 Kullanım Deneyimi

'Mi Max 2' forumunda Conqueror7 tarafından 25 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Xiaomi Mi Max2 Alacaklar için cihaz kullananları artı ve eksilerini belirtsinler

2. Konu onaylandı.

3. Ben cihazı alalı 3 gün oldu. Önceden samsung note3 kullanıyordum. 5.7" ekrana sahipdi. o yüzden bu cok zor gelmedi. Ama gördügüm kullanım denyemilerimi yazmak istedim. Özellikle alacaklara fikir olması için.
    -Evet ekran cok büyük cepte veya araçta her yere sıgmıyor. Tek elle kullanmak cok zor. Mutlaka bir el ile tutup diger elle işlem yapılması gerekiyor. Ama görüntü ve büyüklük programlarda oyunlarda cok büyük artı.
    -parmak izi okuyucu güzel bir artı, yeri de güzel. ulaşılması kolay yerde. Ama bazen parmak okuttugumda bile güvenlik kilidi istiyor.
    -kullanımda kamera çok fazla kullanmayan biri olarak normal kullanımlarım için güzel ve yeterli.
    -samsung lar için fazla kullanılmayan uygulama ikonların uygulamalardan bırakıp ana ekranda fazla kullanılanları bırakıyorduk. Mimax2 de uygulamalar yok hepsi ana ekranda sabitlenmiş. Burada yeni klasor içine gereksizleri doldurabiliriz ve gereksiz bir yan sayfalara atabiliriz. Yeni klasor nasıl acılacagını bulamadım. olan bir klasor içine doldurdum.
    -Samsungda home ve acma kapama tusunu telefon caldıgında cevapla ve görüşme bitince kapat şeklinde ayarlıyabiliyordum. Burada bulamadım. belki 3. programlarla yapılabilir. denemdim.
    -pil kullanımı süper. Samsungda 3g kullandıgımda 12 saatte bil pitiyordu. Mimax2 de yogun kullanımda 1 gün, normal kullanımda 2 gün rahat gidiyor.
    -Yasadığım yerde telefon kılıf ve ekran için kırılmaz ekran alacaktım hiçbir yerde bulamadım. Aliexpressden sipraiş verdim. Acil ise n11 veya gittgidiyordan sipraiş verilebilir.
    -Şarj soketi klasik usb soketi değil. yeni nesil type-c soketi. Eski veya baska cihaz sarjlarını her yerden buluyorduk şimdi bunu bulamayıp devamlı yanımızda taşımamız gerekecek. Artısı yeni nesil sokete geçmesi iyi bundan sonra bu yogunlukla kullanılacaksa güzel.
    -Samsungda olmayan siyah ekrana çift tıklama ile ekran açılması güzel
    -Home tuşu fiziksel değil, dokunmatik. (artı eksi kişiden kişiye göre değişir.
    -Bidirim ışıgı cok ince ve küçük tek renk beyaz. biraz daha buyuk olup farklı renkler olabilirdi.
    -Mi hesap kurmayın cok işe yarayan bir şey değil. gmail hesap yeterli zaten.

Benim aklıma gelenler bunlar ilave etmek isteyen ler veya aklına takılanlar sorabilir.

4. Bir Uygulamayı diğer uygulamanın üstüne sürüklediğinizde, Klasör oluşuyor....bu arada Cihazınız hayırlı olsun...güle güle kullanın

VSM bunu beğendi.
  5. mrh arkadaşlar
    bende mi max 2 almak istiyorum eklemek istediğiniz artısıyla eksisiyle bir şey varmı kullanan arkadaşlar tavsiye edernisiniz saygılar

6. hocam merhaba mi max 2 bende almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz saygılar

7. Merhaba, eğer büyük ekran seviyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim

hidalgo58 bunu beğendi.
  8. p
    peki hocam internet baglantı hızı nasıl
    batarya 1 günü çıkarıyormu yoğun kullanımda
    ve sizin gördüğünüz eksileri varmı

9. birde 4G de
    türkcell hat kullanıyorum bir sıkıntı varmı

10. Bağlantı hızı kullandığınız hat ve WiFi ye bağlı, bendeki gayet güzel....Pil bende 2-2.5 gün gidiyor ve ekran süresi de 8-12 saat arası değişiyor...kullanıma göre tabiki

11. Turkcell'in Türk Telekoma göre daha iyi olduğu kesin..Siz aldığınızda, hız bakımından, uçarsınız

hidalgo58 bunu beğendi.
  12. teşekkür ederim yarın hayırlısıyla siparişini verelim salı elimizde olur herhalde saygılar

Skorpi bunu beğendi.
  13. Cihazın eksilerinden;
    - Çekim/Sinyal kalitesinin düşük olduğu alanlarda 3g/2g geçişlerinde bazen kısa süreli şebeke yok/acil çağrılar yazısı görüyorum. (durum baz istasyonuna bağlı olabilir)
    - Cihaz wireless modem/ac seçiyor yada modem/ac bu cihazı seçiyor. (evde kullandığım huawei modem ile bazen kopmalar yaşıyorum, diğer denediğim tp-link,tenda,airties ile herhangi bir sorun yaşamadım)

hidalgo58 ve Skorpi bunu beğendi.
  14. Bende de turkcell 4g ile ilgili veya wifi ile ilgili sıkıntı yok. ikisinide aktif olarak kullanıyorum. Pil normal kullanımda cok rahat 2 günü cıkarıyor.

Skorpi bunu beğendi.
  15. Mi max 2 ile redmi 3s gps ve wifi bağlantısını yönünden karşılaştırdığımda mi max 2 geride kalıyor malesef. Romdan kaynaklı olabilirmi bilmiyorum ama wifide mi max ile -89 dbm sinyal alırken aynı yerden redmi 3s te -78 dbm daha iyi bir sinyal sağlıyor kılıf felan yok. Gps denerkende aynı şekilde gps uydu mi max 2- 14 uydu bulup bunu kullanırken , redmi 3s 20 uydu bulup 17 sini kullanıyor. Amatorce test ettim + - 'si olabilir.Tabi kötüdür anlamında söylemiyom. Onun haricinde bozulmadığı müddetçe 5-6 yıl beni götürecegini tahmin ediyorum ALLAH 'ın izni ile.dar kot pantolonunuz varsa biraz sorun yaratabilir , oyun ,video ,kitap ,navigasyon için mütiş bir telefon. Her guruba hitap etmeyebilir büyüklüğüyle ama fiyatına göre güzel telefon.Arkadaşlar diyor tabletlemi konuşuyon yeme bizi diyorlar, telefon olduğunu gören şaşırıyor :)

Codered ve Skorpi bunu beğendi.
  16. mi max 1 de bildirim ışığı renk değiştirebilir ama mi max2 de tek renk (beyaz)

17. merhaba,

uzun bir süredir Lenovo Vibe P1 kullanıyorum, batarya performansı gayet başarılı zaten tercih etme sebebim de buydu. bir ara Sony z5 premium kullandım, batarya performansı (lenovo'ya göre) eh işte tam günü kurtarıyor fakat ısınma problemi çok fazla idi. bu nedenle kullanamadım ve lenovo'ya geri döndüm.

şimdi mi max 2'yi uzun zamandır inceliyorum 5.5 inç'ten sonra 6.4 inç büyük olacaktır alışmak biraz zaman alır diye düşünüyorum.
    telefonda çok nadir oyun oynarım hatta şuan kullandığım telefonda yüklü oyun yok. genellikle sosyal medyayı, youtube ve spotify çok fazla kullanıyorum.
    kullanan arkadaşlara sorularım şunlar; 1- Batarya konusunda Vibe p1 kadar performans alabilirmiyim? 2-kulaklık ses çıkışları benim için önemli yüksek seste müzik dinliyorum spotify ile Sony Z5 bu konuda başarılı değildi, Vibe P1'den memnunum. MiMax2'de ses çıkışları nasıl?
    3- telefonların yazılımları konusunda bilgi sahibi değilim Global/stabil ROM nedir pek bilmiyorum bu telefonu aldıktan sonra sürekli güncelleme yapmam gerekirmi? (uygulama güncellemesi değil)
    4- şebeke çekimi ve Wifi çekimi konusunda yukarıda sorunlar olduğu belirtilmiş bu konuda durum nedir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

18. Merhaba...büyüklüğüne hemencecik alışıyorsunuz ve daha sonra size kücük bile gelecektir....

1.Ben yaklaşık 2.5-3 günde bir şarj ediyorum ve SOT olarak 9-12 Saat arası alıyorum.
    2.İstanbuldaysanız buluşup, kulaklık ses çıkışlarını bizzat kontrol edebilirsiniz benim cihazımda....ben LG kulaklığı kullanıyorum ve çok memnunum....
    3.Bu konuda Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... bakabilirsiniz
    4.Bulunduğunuz bölgeye vede ayarlarınıza göre değişmekle birlikte, herhangi bir şebeke ve WIFI sorunu ben bugüne kadar gözlemlemedim....

Umarım yardımcı olabilmişimdir....

19. bilgi için teşekkürler, peki ısınması nasıl aşırı yüklenen biri değilim.
    bir diğer önemli konu telefonu nasıl muhafaza ediyorsunuz. malum büyük ekran olduğu için ekranda çatlama riski biraz fazla.
    arka kapak metal mi? günlük kullanımda cebe pek sığmaz sanırım

20. Rica ederim...bu sıcak havalarda 35 dereceleri görüyorum....şarj esnasında ise 42 lere kadar çıkıyor
    Kılıf olarak bunu kullanıyorum, AliExpressten sipariş verdim...
    Max 2kılıf.jpeg
    Ekran koruma olarakta kutudan çıkmış olanı kullanıyorum.
    Benim ceplerim oldukça büyük olması nedeniyle, bir sıkıntı yaşamıyorum...

21. genel olarak - gördüğünüz yanları nelerdir? yada iyiki bunu tercih etmişim dedirten + ları.
    ayrıca belirttiğiniz Rom güncellemelerini sürekli yapmak zorundamıyız?
    önceki kullandığım akıllı telefonlarda bu türlü şeylerle uğraşmıyordum. dediğim gibi bu türlü konularda acemiyim hiç bilgim yok

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...