Haber Xiaomi Mi 8 İçin Global Rom Yayınlandı [Android 9][Güncellendi] - [06.11.2018]

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Evet ben de bunu dedim ama burda geçilmez dendi. 8.1 yüklü olan beta ile telefon üzerinden geçiş yapılıp son sürüm betaya tekrar güncellenebilir. Ama kabul görmedi burda maalesef. Ben de zorlamak istemedim.

Peki bu şekilde yaparsam yükleme esnasında ya da yükleme yapıp telefonu açarken tekrar kullanıcı adı ve şifresi istiyor mu? İstiyorsa mevcut şifremizle giriş yapabilir miyiz? Malum cihaz unlock olarak ithalatçıdan alındı.
Mi hesabı şifresini istiyor. Şifreyi biliyorsanız sorunsuz yükleme işlemini yaparsınız

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Mi hesabı şifresini istiyor. Şifreyi biliyorsanız sorunsuz yükleme işlemini yaparsınız

Şu an kullandığımız mevcut mi hesabı yani öyle değil mi?
Bir de betaya geçtik diyelim. Daha sonra global de android 9'a geçtiğinde yine sorunsuz bir şekilde güncelleme üzerinden geri dönüş yapabilir değil mi?

Kısacası bu brick mevzuları sadece fastboot, xiaomitool vs ile oluyor anladığım kadarıyla

efsanae6868

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Mi8
Konular
6
Global stable 10.0.3.0'dan betaya direkt 8.11.15 yükleyerek geçilmiyor ama önce 8.9.7 betasını yüklersen daha sonra 8.11.15 betasına geçebiliyorsun. Kesin bilgi Yes~~
Ustam ben şimdi mi8 10 03 global sürümünü kullanıyorum beta 8 9 7 yıl direk guncelleyici bölümden yukleye bilirmiyim birkaç tane indirdim beta ama güncelleme doğrulamiyor diyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Ustam ben şimdi mi8 10 03 global sürümünü kullanıyorum beta 8 9 7 yıl direk guncelleyici bölümden yukleye bilirmiyim birkaç tane indirdim beta ama güncelleme doğrulamiyor diyor

Evet şu an itibariyle telefon 8.9.7 beta sürümüne güncellemeyi kabul etti. global stable 10.0.3.0 üzerinden telefonun kendi yükleyicisiyle 8.9.7 beta sürümüne geçiş yapabiliyorsunuz. ikisi de android 8.1 olduğu için sıkıntı çıkarmıyor.

efsanae6868

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Mi8
Konular
6
Evet şu an itibariyle telefon 8.9.7 beta sürümüne güncellemeyi kabul etti. global stable 10.0.3.0 üzerinden telefonun kendi yükleyicisiyle 8.9.7 beta sürümüne geçiş yapabiliyorsunuz. ikisi de android 8.1 olduğu için sıkıntı çıkarmıyor.
Link ata bilirmisiniz ustalarim tel mi8 global

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Link ata bilirmisiniz ustalarim tel mi8 global

Buyrun hocam.

telefonun içinde downloaded_rom adlı klasör açın ve içine kopyalayın. daha sonra güncelleyici üzerinden yükleyebilirsiniz. bu beta sürüm 8.1 olduğu için sıkıntı çıkarmadan yükledi. Fakat defalarca yüklenebiliyormuş diye sormama rağmen kesinlikle yüklenemez dendi burada ve şu an beta kurmuş bulunmaktayım telefona. birazdan da otadan son beta sürümüne geçiş yapacağım.

efsanae6868

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Mi8
Konular
6
Teşekkürler ustam bende şimdi indiriyorum bilgilerim gidermi mi cloud yedekleme sini yaptım

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Teşekkürler ustam bende şimdi indiriyorum bilgilerim gidermi mi cloud yedekleme sini yaptım

Evet tüm bilgiler sıfırlanıyor. yedek almanızda fayda var. Şu an 8.11.15 güncellemesini de yaptı. inşallah bluetooth sorunu da çözülmüştür android 9 ile. birazdan sonuçları bildiririm.

8.11.15 güncellemesi de bitti. Tek kelimeyle görüntü çok hoş. şunca zamandır stable'da boş yere sıkıntı çekmişim.

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Şu an kullandığımız mevcut mi hesabı yani öyle değil mi?
Bir de betaya geçtik diyelim. Daha sonra global de android 9'a geçtiğinde yine sorunsuz bir şekilde güncelleme üzerinden geri dönüş yapabilir değil mi?

Kısacası bu brick mevzuları sadece fastboot, xiaomitool vs ile oluyor anladığım kadarıyla
Cihazda en son hangi MI hesabı var ise onun şifresi gerekiyor. Evet tekrar stable sürüme geçebilirsiniz. Rom yükleme işlemi cihazın kendi kurtarma menüsünden yapıldığı için herhangi bir sorun olacağını sanmam.
Evet 8.9.7 sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

efsanae6868

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Mi8
Konular
6
Sonunda beta sürümü ne geçtim ustaların çok teşekkürler ve şuan son sürüm betayı yüklüyorum

Üst Alt