Haber Xiaomi Mi 8 İçin Global Rom Yayınlandı [Android 9][Güncellendi] - [06.11.2018]

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
iPhone 15 Pro M
Konular
498
Bendeki sürüm 10.0.3.0 fotodaki gibi.. burada olan Recovery Android 9 haftalık 8.1.2 versiyonu indirip yükleyebilir miyim?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Denemek lazım hocam

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Bendeki sürüm 10.0.3.0 fotodaki gibi.. burada olan Recovery Android 9 haftalık 8.11.2 versiyonu indirip yükleyebilir miyim?

Merhaba. Cihazınızda benimki gibi 10.0.3.0 global stable yüklü. Bununla ilgili forumda daha önceden bu sürümden global betaya güncelleyici üzerinden geçiş yapıp yapamayacğımı sorduğumda firelife71 kesinlikle geçiş yapamayacağımı belirtti.
Fakat resmi miui forumunda en son android 8.1 sürümüne sahip 8.9.7 beta recoverysini telefona yükleyerek güncelleyici üzerinden betaya geçiş yapılabileceğini ve yine ota üzerinden de 8.11.15'e yükseltilebileceğini, özetle fastboot vs olmadan telefonun kendi güncelleyicisi üzerinden globalin android sürümüne eş betayı yükleyip geçilebileceği ısrarla belirtiliyor.

Fakat yakın zamanda globale de güncelleme geleceği ve android 9 tabanlı olacağını bildiğimden bu riski almayı düşünmüyorum. Malum, cihazlar garip ve ortalıkta bir sürü gerekli gereksiz bilgi mevcut.

Son düzenleme:

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Merhaba. Cihazınızda benimki gibi 10.0.3.0 global stable yüklü. Bununla ilgili forumda daha önceden bu sürümden global betaya güncelleyici üzerinden geçiş yapıp yapamayacğımı sorduğumda firelife71 kesinlikle geçiş yapamayacağımı belirtti.
Fakat resmi miui forumunda en son android 8.1 sürümüne sahip 8.9.7 beta recoverysini telefona yükleyerek güncelleyici üzerinden betaya geçiş yapılabileceğini ve yine ota üzerinden de 8.11.15'e yükseltilebileceğini, özetle fastboot vs olmadan telefonun kendi güncelleyicisi üzerinden globalin android sürümüne eş betayı yükleyip geçilebileceği ısrarla belirtiliyor.

Fakat yakın zamanda globale de güncelleme geleceği ve android 9 tabanlı olacağını bildiğimden bu riski almayı düşünmüyorum. Malum, cihazlar garip ve ortalıkta bir sürü gerekli gereksiz bilgi mevcut.

Merhaba global stabil ve global beta arasında geçişler yaptığım için konuya yazayım dedim. Xiaomitool ile telefonu bilgisayara bağlayarak globalden betaya betadan globale geçişler yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım. Şu anda da 8.11.15 global betadayım ve telefon çalışması anlamında herhangi bir sıkıntı yok tek çalışmayan program ibb cep trafik o da android 9 güncellemesi mevcut olmadığından. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bendeki sürüm 10.0.3.0 fotodaki gibi.. burada olan Recovery Android 9 haftalık 8.11.2 versiyonu indirip yükleyebilir miyim?

Merhaba global stabil ve global beta arasında geçişler yaptığım için konuya yazayım dedim. Xiaomitool ile telefonu bilgisayara bağlayarak globalden betaya betadan globale geçişler yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım. Şu anda da 8.11.15 global betadayım ve telefon çalışması anlamında herhangi bir sıkıntı yok tek çalışmayan program ibb cep trafik o da android 9 güncellemesi mevcut olmadığından. :)

Son düzenleme:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8

Xiaomitool vs ile geçiş yapılabiliyor zaten de telefonun kendi yükleyicisi üzerinden yapılıp yapılamayacağı ile ilgili 2 farklı görüş var. Bizim fprumda firelife71 kesinlikle telefon üzerinden güncelleme ile globalden betaya geçiş yapılamayacağını söylüyor. Fakat diğer tarafta resmi miui forumunda da son android 8.1 yüklü beta recovery (zip'li olan) ile telefon üzerinden güncelleme yapılabileceği söylenmekte.

Ben de ne olur ne olmaz diye yapmıyorum fakat hala global kararlı için android 9 un ne zaman geleceği belirtilmedi. Acilen 9 güncellemesine geçmem gerektiği için kararsızım

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Xiaomitool vs ile geçiş yapılabiliyor zaten de telefonun kendi yükleyicisi üzerinden yapılıp yapılamayacağı ile ilgili 2 farklı görüş var. Bizim fprumda firelife71 kesinlikle telefon üzerinden güncelleme ile globalden betaya geçiş yapılamayacağını söylüyor. Fakat diğer tarafta resmi miui forumunda da son android 8.1 yüklü beta recovery (zip'li olan) ile telefon üzerinden güncelleme yapılabileceği söylenmekte.

Ben de ne olur ne olmaz diye yapmıyorum fakat hala global kararlı için android 9 un ne zaman geleceği belirtilmedi. Acilen 9 güncellemesine geçmem gerektiği için kararsızım
Ben de telefon üzerinden geçiş yapamadım ilk denememde sonra da denemedim açıkçası nasıl olsa tool ile yapıyorum diye.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madprospar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kazım
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
1
Ben de telefon üzerinden geçiş yapamadım ilk denememde sonra da denemedim açıkçası nasıl olsa tool ile yapıyorum diye.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burada yayınlanan stabil değil mi şimdi? Beta olduğuna dair bir yazı görmedim ondan sordum bende buradaki zip ile güncelleyebilir miyim diye.. Beta ise acelem yok biraz daha beklerim.

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Burada yayınlanan stabil değil mi şimdi? Beta olduğuna dair bir yazı görmedim ondan sordum bende buradaki zip ile güncelleyebilir miyim diye.. Beta ise acelem yok biraz daha beklerim.

Android 9 sürümlü olan 8.11.2 global beta rom,
Android 8.1 sürümlü olan 10.0.2.0 global stable,

ki siz zaten global stable 10.0.3.0 dasınız.

rcicek08

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
3
Android 9 da çalışmayan uygulamalar için bir çözüm varmıdır?
Manuel izin veya veya Romu rootlasak çözüm olur mu acaba... Bazı uygulamalar veri bağlantısını kullanamıyor, uygulamalar açılır açılmaz kapanıyor!

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11

Global stable 10.0.3.0'dan betaya direkt 8.11.15 yükleyerek geçilmiyor ama önce 8.9.7 betasını yüklersen daha sonra 8.11.15 betasına geçebiliyorsun. Kesin bilgi Yes~~

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Global stable 10.0.3.0'dan betaya direkt 8.11.15 yükleyerek geçilmiyor ama önce 8.9.7 betasını yüklersen daha sonra 8.11.15 betasına geçebiliyorsun. Kesin bilgi Yes~~

Evet ben de bunu dedim ama burda geçilmez dendi. 8.1 yüklü olan beta ile telefon üzerinden geçiş yapılıp son sürüm betaya tekrar güncellenebilir. Ama kabul görmedi burda maalesef. Ben de zorlamak istemedim.

Peki bu şekilde yaparsam yükleme esnasında ya da yükleme yapıp telefonu açarken tekrar kullanıcı adı ve şifresi istiyor mu? İstiyorsa mevcut şifremizle giriş yapabilir miyiz? Malum cihaz unlock olarak ithalatçıdan alındı.

Üst Alt