Ana Başlık Xiaomi Cihazlarda Yaşanan IMEI Numaralarının Kayıt Dışı Gözükme Problemi

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Eğer kullandığınız cihazdan memnun değilseniz kayıt için beklemenize gerek yok eğer iletişim için bana özelden yazarsanız cihazınızın iadesini alabiliriz.
Daha önceki mesajlarda da belirtmiştim. IMEI kaydı dışında cihazdan memnunum. Ama makul bir süre içinde sorun hallolmazsa para iadesi için size memnuniyetle yazarım. Şüpheniz olmasın

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eskilerdenbirdost

Hürmet sana , ey şan dolu sancağım.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
İphone 6s
Meslek
Öğrenci
Konular
4
@eskilerdenbirdost ve @doominsert22" bugün bu saatlerde üye olmuş iki kişinin belli aralıklar ile gelip konuyu desteklemesi ve farklı bir firmayı övmesi burada açıkça görünüyor ki farklı durumlar var?
hocam kendi halinde takılan bir öğrenciyim kimseyle bir yakınlığım falan yok bundan emin olabilirsiniz ayrıca foruma yeni üye olmadım daha önceden üyeliğim vardı fakat kullanıcı adımı değiştirmek istediğim için bunu dün açtım yardım kısmındada bu konuyla alakalı bi konu açmıştım kullanıcı adım oylesinebirisiyim bakabilirsiniz ben size kötü bir ithamda bulunmadım ortada bir problem var ve ben fikrimi dile getirdim firma adı dile getirmekteki amacımda aldığım hizmetten memnun olduğum içindi hani her iyi niyetli insanda vardır bu sen birşeyi alırsın hoşuna gider arkadaşlarına tavsiye edersin bu konu hakkında herhangi birşey konuşulduğu zaman sen memnun olduğundan bahsedersin falan aynı şey sizdede olabilir forumun herhangi biyerinde sizden aldığı cihazdan ve hizmetten çok memnun kalan birisi adınızı anıp sizi tavsiye edebilir sizde bundan gurur duyarsınız değil mi sorunlarınız umarım kısa sürede hallolur hayırlı satışlar dilerim.

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Farklı bir firmadan almıştım telefonu, telefon gelmeden mail yoluyla fatura geldi, faturada imei yazılıydı ve BTK dan sorgulattığımda kayıtlı olduğunu gördüm. Telefon geldikten sonra diğer imei yi de sorgulattım ve o da kayıtlıydı. Sanırım konuyu başlatanınkinde bir sorun falan olmuş.

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Müşteri her zaman haklıdır ancak bende cepporttan alışveriş yaptım ve imei sıkıntısı birkaç gün içinde çözüldü. Delta servisten kontrol ettiğimde iki imeinin de kayıtlı olduğunu gördüm. İthalat tarihi 18.01.2017 yazıyordu, telefon elime 20.01.2017 Cuma günü geçti. BTK'da kayıtsız gözüküyordu, pazartesi baktım kayıt edilmişti. Bendeki 3-4 günlük gecikme tolere edilebilir. Çünkü resmi kurumların işleyişi ortada. Ancak arkadaşın sıkıntısı gittikçe sancılı bir hal almış. Cepport benim gözümde iyi bir satıcı. Çünkü olumsuz bir deneyimim olmadı. Bu anlamda arkadaşın da satıcı için olumsuz düşünmesi çok doğal. Gereksiz kaygı yapıyor diyenlere katılmıyorum. Telefon bir kişinin bir aylık emeğinin karşılığı. Ben aldığım telefonu 5 senenin sonunda aldım. Bu yüzden benim için çok değerli, gözüm gibi bakıyorum. Mağdur arkadaşın mağduriyetinin bir an önce giderilmesini diliyorum. Cepporta yakışan da bu bence...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Farklı bir firmadan almıştım telefonu, telefon gelmeden mail yoluyla fatura geldi, faturada imei yazılıydı ve BTK dan sorgulattığımda kayıtlı olduğunu gördüm. Telefon geldikten sonra diğer imei yi de sorgulattım ve o da kayıtlıydı. Sanırım konuyu başlatanınkinde bir sorun falan olmuş.
Evet bir sorun var hâlâ devam etmekte olan. Rica etsem cihazı aldığınız firmayı paylaşır mısınız? Sorunum çözülmez de para iadesi alabilirsem benim için de referans olur. Konuyu görüntüleyen yüzlerce insan için de bir seçenek olur. Faturada ve kutunun üzerinde 2 IMEI de yazıyor muydu yoksa tek IMEI mi vardı acaba?

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Müşteri her zaman haklıdır ancak bende cepporttan alışveriş yaptım ve imei sıkıntısı birkaç gün içinde çözüldü. Delta servisten kontrol ettiğimde iki imeinin de kayıtlı olduğunu gördüm. İthalat tarihi 18.01.2017 yazıyordu, telefon elime 20.01.2017 Cuma günü geçti. BTK'da kayıtsız gözüküyordu, pazartesi baktım kayıt edilmişti. Bendeki 3-4 günlük gecikme tolere edilebilir. Çünkü resmi kurumların işleyişi ortada. Ancak arkadaşın sıkıntısı gittikçe sancılı bir hal almış. Cepport benim gözümde iyi bir satıcı. Çünkü olumsuz bir deneyimim olmadı. Bu anlamda arkadaşın da satıcı için olumsuz düşünmesi çok doğal. Gereksiz kaygı yapıyor diyenlere katılmıyorum. Telefon bir kişinin bir aylık emeğinin karşılığı. Ben aldığım telefonu 5 senenin sonunda aldım. Bu yüzden benim için çok değerli, gözüm gibi bakıyorum. Mağdur arkadaşın mağduriyetinin bir an önce giderilmesini diliyorum. Cepporta yakışan da bu bence...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumunuz için teşekkür ederim. Yarın 1 hafta dolacak benim için.

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4
Evet bir sorun var hâlâ devam etmekte olan. Rica etsem cihazı aldığınız firmayı paylaşır mısınız? Sorunum çözülmez de para iadesi alabilirsem benim için de referans olur. Konuyu görüntüleyen yüzlerce insan için de bir seçenek olur. Faturada ve kutunun üzerinde 2 IMEI de yazıyor muydu yoksa tek IMEI mi vardı acaba?

Faturada 1 tane imei yazıyor, kutuda ve telefonun arkasındaki etikette 2 tane imei yazılı. Aldığım firma ise hepsiburada. Fakat tedarik sürecinde bana çok çektirmişlerdi onu belirteyim. 28 ocakta 64 gb 5s siparişi verdim 4 gün sonra tedarik edilemiyor diye mail attılar, iptal ettik. 15 şubatta gri renk 32 gb ön sipariş verdim, 21 şubatta tedarik edilemediği için gold ile değişim yaptım ve çok şükür sorunsuz şekilde geldi.

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Faturada 1 tane imei yazıyor, kutuda ve telefonun arkasındaki etikette 2 tane imei yazılı. Aldığım firma ise hepsiburada. Fakat tedarik sürecinde bana çok çektirmişlerdi onu belirteyim. 28 ocakta 64 gb 5s siparişi verdim 4 gün sonra tedarik edilemiyor diye mail attılar, iptal ettik. 15 şubatta gri renk 32 gb ön sipariş verdim, 21 şubatta tedarik edilemediği için gold ile değişim yaptım ve çok şükür sorunsuz şekilde geldi.
Anladım. Kimi öteden kimi beriden çektiriyor demek ki
Neyse en azından sorunsuz teslim almışsınız. Benim sorunum da öyle ya da böyle çözülecek inşallah

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Neyse en azından sorunsuz teslim almışsınız. Benim sorunum da öyle ya da böyle çözülecek inşallah

Benim hem fatura hem de kutuda tek IMEI yazılı. Neyse 2. IMEI den geçtim artık. İleride bir diğer sim card alıp kullanırım diyordum ama vazgeçtim doğrusu. Tek IMEI kaydolsun yeter noktasındayım

mkaradag

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5s
Konular
4

Öyle ya da böyle çözülür, ancak bu tür süreçler uzadıkça daha da can sıkıcı hale geliyor. Paranla strese giriyorsun. Sorunlar çözüldüğünde ise telefonun keyfini çıkarmaya başlıyorsun :) Bu arada Mi 5s mükemmel ötesi, alacaklara tavsiye ederim.

Üst Alt