Ana Başlık Xiaomi Cihazlarda Yaşanan IMEI Numaralarının Kayıt Dışı Gözükme Problemi

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Sorun çıkmaz, ben kafama takmazdım hatta sevinirdim. Es kaza 4 ayın sonunda hala kayıt olmamış olsaydı iade ve para iadesi hakkınız olurdu. 4 ay kullan, iade et, parayı aynen geri al, daha güncel modeli satın alırdım. ama olmayacağı aşikar. Firmanın kefili ya da tanıdığı değilim ama bu imei işleri uzun sürüyor ve bu da normal.

Cepport ürünleri getirip tek tek bütün imei'leri BTK 'nın işletmesini bekleyene kadar depoda tutup satıştan kaldıracak hali yok.

korkusu olan gittigidiyor'a anlatır ödemeyi 10 gün kadar durdurma hakkı uzata uzata sağlanır.
Hani bir laf vardır "bekara karı boşamak kolay" diye. Para cepten çıkmayınca atıp tutması kolay. Yalnız atladığınız bir husus var cepport bu ürünleri 4 aya kadar ya da iki hafta içinde ya da bilinmez bir zamanda IMEI kaydı yapılır açıklamasıyla değil IMEI kayıtlıdır açıklamasıyla satıyor. Öte yandan böyle bir sıkıntı yaşayıp akabinde internette biraz cepport hakkında araştırma yapınca hakem heyeti kararına rağmen ödeme yapmayan bir profil görüyorsunuz karşınızda. Yani öyle para garanti durumu falan yok.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Teşekkür ederim. Ben istediğimi aldım.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Hakem heyetin kararına rağmen olan konuyu ben de görmüştüm. Bir an Cepport ile Delta tamamen aynıymış gibi düşündüm yanıldım. Cepport satıcı ya da ithalatçı-satıcı. Ne kadar iyi kötü bilemem haklısınız. N11'deki kuponlarımı değerlendirmek için almayı düşünüyordum açıkcası vazgeçtim. Ben Delta hizmet kalitesi ile karıştırdım. Memnun olmayanlar da varsa da memnun olanlar da çok Delta'dan onunla karıştırdım.

Onayı geciktirme şansınız yoksa iade edin.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Bu arada karı boşamak lafınıza geleyim, garantili ürünlerle artık işim olmuyor açıkcası. Birgün hayırlısı olursa memlekette olur belki. Aldığım ne kadar faturalı elektronik varsa sorunlu oldu ve uğraştım. Zamanım çok uğraştım ama hakkımı aldım. Garantisiz ya da ikinci el mallarda inanın çok daha kafanız rahat oluyor.

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Konuyla alakalı değil ama benim de bir sorum olacak. Eskiden faturalara imei no yazılırdı. Kutu üstünden etiket çıkardı, birini kendine alırdı birini faturaya iliştirirdi satıcı. Hangi telefonu aldığınızı bilirdiniz. Cepporttan aldığım Mi 5S in faturasında bu yazmıyor. Herhangi bir Mi 5S gibi modeli ve ödediğim rakam yazıyor. İleriye yönelik bir sıkıntı doğurur mu?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Konuyla alakalı değil ama benim de bir sorum olacak. Eskiden faturalara imei no yazılırdı. Kutu üstünden etiket çıkardı, birini kendine alırdı birini faturaya iliştirirdi satıcı. Hangi telefonu aldığınızı bilirdiniz. Cepporttan aldığım Mi 5S in faturasında bu yazmıyor. Herhangi bir Mi 5S gibi modeli ve ödediğim rakam yazıyor. İleriye yönelik bir sıkıntı doğurur mu?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olmaz hocam faturanız olması yeterli.

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
benim aldığım mi5 te kayıtsız gözüküyor. ceppporttan.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
xiaomi ve içi açılmayan bütün markaların içinde, söküldüğünde hasar gören imei etiketi,

pil üstünde,
pil altında
pil ile anakartın ikisinin de üstünde
anakartın üstünde,
ekran kasası arkasında pilin altında yazar.

imei'lerin faturada yazmamasının saçma ve kötü sonuçları getirmeyeceği anlamına gelmez.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Üst yorumlarda atoprak0 isimli kullanıcı iki IMEI numarasın da kayıtlı olduğunu söylemişti.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Delta için iki numara kaydının bir manası yok. Tek numara ile işlem yapılır. Zaten biraz mantıklı olarak düşünürseniz böyle olması gerektiğini de göreceksiniz. Siz 2 cihaz almıyorsunuz, tek cihaz alıyorsunuz ve cihazınıza ait herhangi bir seri numarasının (telefonlarda seri numarası imei numarası olarak geçer) garantör firmada kayıtlı olması da cihazın onlara ait olduğunu belirlemeye yeterlidir. Çoklu sim yuvalı cihazlarda İmei numaraları operatörler için önem taşımaktadır yani cihazla ilgili değil şebeke ile ilgilidir.
Siz servise cihazı göndereceksiniz imei numarasını değil. Yani işlem yapılırken "bu arıza 2. Imei'yi ilgilendiriyor, bunun kaydı da yok, garanti geçersizdir" diye söylenmesi Türkiye'de bile mümkün değildir.

Siz yorumu farklı anlamışsınız. 2 numara da kayıtlı diye yazan arkadaş BTK kaydından bahsediyor. Burada Delta'nın yani garantör firmanın kaydı ile ilgisi yok.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ajanblue

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
fvgfd
Cihazım
mi5
Konular
6
Delta için iki numara kaydının bir manası yok. Tek numara ile işlem yapılır. Zaten biraz mantıklı olarak düşünürseniz böyle olması gerektiğini de göreceksiniz. Siz 2 cihaz almıyorsunuz, tek cihaz alıyorsunuz ve cihazınıza ait herhangi bir seri numarasının (telefonlarda seri numarası imei numarası olarak geçer) garantör firmada kayıtlı olması da cihazın onlara ait olduğunu belirlemeye yeterlidir. Çoklu sim yuvalı cihazlarda İmei numaraları operatörler için önem taşımaktadır yani cihazla ilgili değil şebeke ile ilgilidir.
Siz servise cihazı göndereceksiniz imei numarasını değil. Yani işlem yapılırken "bu arıza 2. Imei'yi ilgilendiriyor, bunun kaydı da yok, garanti geçersizdir" diye söylenmesi Türkiye'de bile mümkün değildir.

Siz yorumu farklı anlamışsınız. 2 numara da kayıtlı diye yazan arkadaş BTK kaydından bahsediyor. Burada Delta'nın yani garantör firmanın kaydı ile ilgisi yok.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

aynı problemi yaşadığımda "sizin kac adet imeiniz deltaya kayıtlı " diye yeni topic açmıştım..gelen yanıtlar "her iki imei nin de deltada kayıtlı olduğu ve problem hakkında satıcıyla görüşmem yönüneydi" ..benim satıcım problemi düzeltmedi..çünkü gittigidiyor.com haberim/onayım olmadan ödemeyi satıcıya aktarmış aksi halde ödemeyi kayıt yapılana dek askıya alacaktım

Son düzenleme:
Üst Alt