Sohbet Xiaomi Almamanız İçin Geçerli Sebepler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MahmutDeveSürenOğlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Affederssiiiniizz ammmaaa Xiaomi'nin hangi kullanıcı kesimine hitap ettiğini bilmeyenler gelmişler kötü diyorlar.
Ben bu işin altında bir reklam çalışması seziyorum. Türkiyede son zamanlarda Xiaomi'nin yükselişe geçerek diğer markaların pazar paylarını küçültmesinden korkan bir yaklaşım var diğer firmalarca.
Daha MIUI nedir bilmeyen adamlar gidip Xiaomi alıyorlar 3 ay geçmeden "ay bu telefon berbatmış ya ne diye alırsınız bunu" diye konu açıyorlar.

Türkiyede onbinlerce kişinin kullandığı. DH'de bile sayfalarca konusu olan Xiaomi telefonlarını bir tek kendileri sorun yaşadılar diye yerden yere vuruyorlar.

Var bu işte bir bit yeniği farkında mısınız ???

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
cantara hocam, ben bu konuyu genel olarak markaya saldırı gibi buluyorum. Mi5s için eleştirel söyledikleri ortada biri olarak, xiaomi ye genel olarak bir karalama olacak gereksiz konu en başlarda durup duruyor. Haksız bir durum bu. Bence konuyu silinmesi lazım. Tarafsız biri olarak talep ediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dünyanın en kaliteli telefonlarını yapan htc ve Nokia bu yüzden battı. Xiaomi bu konuda bir fp yolu açtı ve gidiyor. Gerçekten çok komik bir başlık. J7 ye a5 e verilecek paraya millet mi mix alıyor.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14

aynen katılıyorum redmi note 5a prime kullanıyorum on ay olmadı alalı.3 günde şarza takarken şimdi her gün şarza takıyorum.sadece wp ve instagram var
Ya sizde sanki kendi kullanimlariniz tek standart bu dünyada arkadaş biraz sizde hata arayın kendinizde. Programlar nedir kac program indirmissiniz neler calisiyor o cihazda her gece sarja takip uyuyorsunuz adamlar yapma diyor yapiyorsunuz. Telefonu herseyimize bi sekilde batirdigimiz icin sürekli telefondan şikayetçiyiz arabadan hep para verdiklerimize ağzımız açılıyor. Ya doğru kullanmasına rağmen 8 ayda berbat bir deneyim vermisse cidden üzücü ve haklısınızdir ama ifade ederken de çok taraf görünüyorsunuz ortaya uzaksiniz.

* Hala F/P markası olduğu tartışılmaz.
* Telefonlarına yazılım desteği vermesidir önemli olan, hemen vermesi değil, uzaya bir ay aha geç gidersiniz ne olacak!
* Benim açımdan Xiaomi'nin son zamanlardaki en büyük sorunu, stock uygulamalarını markete açıp, reklamlı hale getirmesidir. Bu konu, her ne kadar 'önerileri al/alma' ayarıyla kapatılabilsede can sıkıcı…!

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gördüğüm en iyi tespitlerden biriydi hocam süper ifade ettin.

Hhahahahah clap~~clap~~clap~~clap~~clap~~

Son düzenleme:

yusuff11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
26
Eleştiri sırf bir şeyleri kötülemek adına yapılmaz. Yapılırsa ne maksatla yapıldığı da muhakkak sorgulanır
4100 mah bataryası olan bir cihazla 4 saat ekran süresini zor alıyorum gibi bir yorumdan sonra ne bekliyordun ki?
Ben 4 saat ekran süresi alıyorum derken yalan mı söylüyorum. O yüzden haklılık payı olup olmadığına sen karar veremezsin diyorum. Güncellemeyle batarya performansı düştü, ondan bahsediyorum, sen de gelmiş hala boş laf peşindesin

WriteMortagel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi Max
Meslek
Garson
Konular
6
Xiaomi hayat kurtarir

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Yıllarca Nokia, Sonra 2007 den bu yana iPhone kullanıp en son geçtiğimiz haziran ayında da iPhone X satıp araştırmalarım sonucu Xiaomi Redmi Note 4 almaya karar verdim..İOS yazılımı 11 yıl kullandım Jailbreak olması nedeni ile,Jailbreak yok denecek kadar geriledi ve bende artık sıkıldım ve bu arayışa girdim..iPhone severler bana kızdı ''Hocam neden iPhone'yi terkediyorsunuz'' diye cevabım ben yıllarca iPhoneyi zevkle tepe tepe kullandım. Jailbreak ta sabırla uygulamaları denedim cesaretle kimi zaman uykusuz kaldım.Vs.Cihazı her yönüyle bilmeliyim ve fonksiyonlarını '' Dibine'' kadar kullanmalıyım işte bu nedenle ''MIUI OKYANUSU''nu tercih ederek tanımaya çalışıyorum.Ve bu tanıma süreci bile bana heyecan katıyor..Her düşünceye saygımız vardır..Forum yöneticileri ve üye arkadaşların paylaşımları ve destekleri ise çok ayrı bir yerde bende.Bu nedenle ve bu vesile ile yönetici ve üye arkadaşlara teşekkür ediyorum...
Sevgiler...

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Konu başlığı ne diyor? Yorumlar neden bahsediyor?

İlginç !!

Xiaomi almamanız için geçerli sebepler konusu dönüşmüş, xiaomi'yi övme veya yerme konusuna...

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Moderatör arkadaşlar şu konuyu kapatsın ya da kilitlesin bence ! zaten bir cihaz modelinin (iphone 8,samsung s8, mi 8) alma ya da almama nedenleri olur , bir markanın olmaz !

Son düzenleme:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
fp ürünü olmaktan çkkmasının sebebi çok fazla model ile piyasada olması her çıkan model ile haklı olarak fiyat farkı koyuyorlar buda fiyatların yükselmesi anlamına geliyor.
yazılım konusunda eleştirebileceğim nokta her üst miui sürümünde hatalar ile gelip bir sonraki güncellemede düzeltiliyor olması, saçmalık.
pil konusuna katılmıyorum, kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum 1,5 yıldır mi 6 kullanıyorum ve hala ilk günki seviyelerde kullanım sağlaya biliyor.
+ olarak şunuda ekleye biliriz, çin ve global olmak üzere 2 farklı telefon tek model adıyla çıkartmaları, evrensel olmaları ve bu saçmalıktan vaz geçmeleri şart çinde google play kullanılmıyor'muş e ozaman androidde kullanma xiaomi sırf bu yüzden farklı farklı telefonlar çıkarman saçma.
ve şu custom rom mevzusu, eğer ki xiaomi bizede google ve çin uygulamalarından kurtarılmış telefonlar gönderse biz isteğimize göre bu uygulamaları kurabilsek muazzam olur.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben 4 saat ekran süresi alıyorum derken yalan mı söylüyorum. O yüzden haklılık payı olup olmadığına sen karar veremezsin diyorum. Güncellemeyle batarya performansı düştü, ondan bahsediyorum, sen de gelmiş hala boş laf peşindesin
ercmaster arkadaşın dediği gibi tarihi geçmiş çikolata ve lokumlardan uzak durmanda fayda var koç.. .
Zira konuyu açmak icin bir yazdiğin yazıdan ve yaptığın lüzumsuz yorumlardan dahi bihabersin.!!!
Allah selâmet versin .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt