Sohbet Xiaomi Almamanız İçin Geçerli Sebepler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Ben anlamıyorum sizi herkes beklentisi doğrultusunda alır alacağı telefonu bütçe, kullanım tarzı bunlar önemli etken. Burda tartışmak bana manasız geliyor. Hoşlandığınız cihazı alırsınız ya da almazsınız olay bu kadar basit.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakikidaredevil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Günay
Cihazım
Mi 5
Konular
5
işsiz demeyelim de telefonda sürekli yenilik bekleyen biri için. :D
İşsizi kötü anlamda söylemedim zaten. ben de arada yenilik diye değil de değişiklik olsun diye farklı romlar yüklüyorum. tabii rom işleriyle uğraşan kullanıcılar %'1 e anca tekabül ediyordur. xiaomi'nin de 4-5 yıl aynı telefonu farklı romlar kurarak kullanıp yeni tutmaya çalışan kullanıcılar peşinde olduğunu sanmıyorum. :D

MahmutDeveSürenOğlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Xiaomi custom romlarıyla meşhurdur zaten. Rom işleriyle uğraşmıyorsanız Xiaomi almanız en başından hata !
Xiaomi üst seviye kullanıcılara hitap eder. Donanımsal olarak iyidir cihazları ama yazılımına para harcamaz çünkü sürekli bir geliştirme olacağından maliyeti yükseltir diğer markalardan farkı kalmaz. Bunun yerine ne yapar Xiaomi ? Cihazların bootloaderlarını kolayca açıp çeşit çeşit rom yüklemenize izin verir ki üst seviye dediğimiz hitap ettiği kullanıcılar cihazdan istedikleri performansı alabilsinler.

Siz zaten Huawei alın bilginiz yoksa hata sizde böyle bir durumda..

Soneryol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Mi note 3
Konular
6
Band 20 ..Bu kadar önemli olabileceğini tahmin etmemiştim..Telefonu almadan önce (mi note 3, Türk Telekom hatlı), yazıp çizilenlerden vodafone hatlarda , o da kırsalda sıkıntı yaratabileceği, en kötü halde 3g ile güzelcene idare edilebileceğini sanmıştım..Kazın ayağının öyle olmadığını,kaz dağlarında :), yaz başında istanbul dışına çıkınca anladım..İlk önce ayvalık-edremit - akçay-altınoluk, yani körfez bölgesinde ilçe merkezleri hariç, merkezden kastım da ptt binalarının üzerine kurulu baz istasyonları,bunların dışındaki Türk Telekomum vericilerinin de band 20 dan oluşması..İşin kötüsü buralrda 3 g nin de ,belki yaz kalabalığından en fazla 0.5 mbps hız verebilmesi,,Ama band 20 li telefonlarda operator ayırt etmeksizn çok rahat 10-15 mbps hızları görebiliyorsun.. Aynı dert fethiye, ölüdeniz, kaş bölgesinde de vardı. Vel hasıl, bu telefonlar yazlıkçı, tatilci telefonu değilmiş :) şöyle şezlonga uzanayım, efes maltımı yudumlarkan 2 dk. Sözlüğe bakayım, instagrama gireyim olayı işkence..zehir etti tatilimi şayomi:))

MahmutDeveSürenOğlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
1
Band 20 ..Bu kadar önemli olabileceğini tahmin etmemiştim..Telefonu almadan önce (mi note 3, Türk Telekom hatlı), yazıp çizilenlerden vodafone hatlarda , o da kırsalda sıkıntı yaratabileceği, en kötü halde 3g ile güzelcene idare edilebileceğini sanmıştım..Kazın ayağının öyle olmadığını,kaz dağlarında :), yaz başında istanbul dışına çıkınca anladım..İlk önce ayvalık-edremit - akçay-altınoluk, yani körfez bölgesinde ilçe merkezleri hariç, merkezden kastım da ptt binalarının üzerine kurulu baz istasyonları,bunların dışındaki Türk Telekomum vericilerinin de band 20 dan oluşması..İşin kötüsü buralrda 3 g nin de ,belki yaz kalabalığından en fazla 0.5 mbps hız verebilmesi,,Ama band 20 li telefonlarda operator ayırt etmeksizn çok rahat 10-15 mbps hızları görebiliyorsun.. Aynı dert fethiye, ölüdeniz, kaş bölgesinde de vardı. Vel hasıl, bu telefonlar yazlıkçı, tatilci telefonu değilmiş :) şöyle şezlonga uzanayım, efes maltımı yudumlarkan 2 dk. Sözlüğe bakayım, instagrama gireyim olayı işkence..zehir etti tatilimi şayomi:))
Ekşi mi ?

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
8 aydır redmi note 4 kullanıyorum. Aşırı pişmanım.
1)Güncelleme rezaleti
2)Garanti rezaleti
3)Türkiyeye resmi olarak girince asla değmeyecek fiyatlar
4)Telefonlar kullanıldıktan 2-3 ay sonra 4 saat ekran süresini bile zor veriyor. Batarya rezaleti
5)Telefonu stabil tutmak için rom vs ile uğraşmanız lazım ki bu işlerle uğraşmak zorunda kalmamalıyız. Ama xiaomi rezaletliğiyle bizi bu duruma iletiyor.
6)F/P diyerek milleti kekliyorlar. İçine snapdragon koyuyorlar, 80 yerinden özellik kısıyorlar. Araştırınca Huawei vs tarzı markalarda daha kaliteli telefonlar bulabilirsiniz.
Burada fikirlerimi belirttim linç atmayın.
Abi sakın yanlış anlama haklısın söylediğin herşey doğru eyvallah zaten olay da bu yani açık konuşalım çünkü miui arayüzü ve kullanıcıya yaşattığı kaliteli deneyimden dolayı bu bir çoğumuz için fedakarlık gibi geliyor bu sayede gelisimi birebir onun verdigi kadar algilayabiliyoruz yani bu benim seçimim ama sende kusurlari görerek genel güzeli kaçırıyor da olabilirsin. Bana şimdi ne verirsen ver ben gene mix2 s diyecem çünkü kendimi onunla senkronize ediyorum. Saygılar

DSOTO

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
8 aydır redmi note 4 kullanıyorum. Aşırı pişmanım.
1)Güncelleme rezaleti
2)Garanti rezaleti
3)Türkiyeye resmi olarak girince asla değmeyecek fiyatlar
4)Telefonlar kullanıldıktan 2-3 ay sonra 4 saat ekran süresini bile zor veriyor. Batarya rezaleti
5)Telefonu stabil tutmak için rom vs ile uğraşmanız lazım ki bu işlerle uğraşmak zorunda kalmamalıyız. Ama xiaomi rezaletliğiyle bizi bu duruma iletiyor.
6)F/P diyerek milleti kekliyorlar. İçine snapdragon koyuyorlar, 80 yerinden özellik kısıyorlar. Araştırınca Huawei vs tarzı markalarda daha kaliteli telefonlar bulabilirsiniz.
Burada fikirlerimi belirttim linç atmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen katılıyorum redmi note 5a prime kullanıyorum on ay olmadı alalı.3 günde şarza takarken şimdi her gün şarza takıyorum.sadece wp ve instagram var

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Malesef xiaomi beni tatmin etmedi. Eskiden çok adi Çin mallar vardı. Bence şimdinin Çin mallarda demek böyle. Malzeme, kalite, ergonomiklik, bence zayıf. Turkcell den bugün g6 aldım.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bu konuyu açan arkadaş, dünyanın en sağlam batarya ve en stabil aleti olan , inşaatlarda , köyde kullansın diye millete tavsiye ettiğim note 4 e dayanıksız mı demiş, bana mı öyle geldi.
Yani xiaomi yi en çok eleştirenlerden biri olarak ben bunu komik buluyorum.
Bence tarihi geçmiş çikolata yiyip, lokumlardan kaçmamanız lazım.

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Katıldığım tek nokta fiyat konusu... popülerliği arttıkça fiyatlar artmaya başladı... Dolarda malumunuz ama artık Xiaomi bile 4000 tl den cihaz satıyor... Bize 2000 tl lerde amiral gemi muadili cihaz sunan firma olmaktan hızla çıkıyor... Sözün özü Samsung Galaxy S9 4000 tl, Xiaomi mi8 4000 tl nerde kaldı fp.... Xiaomi yide kaybediyoruz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt