Sohbet Xiaomi Almamanız İçin Geçerli Sebepler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
İşsizi kötü anlamda söylemedim zaten. ben de arada yenilik diye değil de değişiklik olsun diye farklı romlar yüklüyorum. tabii rom işleriyle uğraşan kullanıcılar %'1 e anca tekabül ediyordur. xiaomi'nin de 4-5 yıl aynı telefonu farklı romlar kurarak kullanıp yeni tutmaya çalışan kullanıcılar peşinde olduğunu sanmıyorum. :D
yok %1 çok az olur bakın sadece kenzo için AOSP tabanlı romun 1 haftada download sayısını 5000 i geçkin gördüm, gerisini siz hesap edin.
Evet Neden XİAOMI;
özelleştirme, geliştirme ve editleme konusunda son yıllarda bazı güvenlik tedbirleri alınsada geçilmesi zor bir durum değil.
Donanım, yazılım ve servis desteğini resmi ülkemize gelmediği halde bulabilen bir üün yelpazesi.
Hatta hatırlayın bazı gayri resmi satıcılar 1 yıllık donanım desteğini Çinde yaptırıp tekrar kullanıcıya teslim edebilme cesareti ve güvenini vermiş bir satış ve destek durumu bile bulabilmiş marka, ilginç ama bunu gördük.
EEE mesela bir ustamız kıyas yaparken Xiaomi donanım ve yazılım oranı olarak 3 te biri donanım 3 te ikisi yazılım olarak yatırım yaptığını izah etmişti. Bu durum diğer markalarda tam tersi olduğu halde inanın ben xiaominin donanım olarak onları da geçtiğini söyleyebilirim.
Evet biz Şooomiciler, samseng-vayvey ve ayfon veya hayg tegno kampana cihazlarında özgür olamadığımız istediğimiz edit, yama veya full özel rom denemeleri yapamadığımız için ve Şooominin de onların verdiği "GALİTELİ, HAVALI, BİGBOSS" TADINI verdiği için kullanıyor olabiliriz. Ben yanımdakilerle beraber 6 Şooomileri aldırdığımda yaa biz şimdiye kadar neden kafa bulduk seninle de önceden almadık diyorlarsa ki onlar asla root rom işinden uzak duranlardır. Bu yeter be kardeşim.
"BU NEDENLE BİLE OLSA ŞOOOMİ ALMALIYIZ DİYOM BEN" haaa Şooomide burnu kalkar F/P ürünü olmaktan çıkar ve biz ORD leri üzmeye başlarsa babamın oğlu değil o zaman başka bir köy bulurug bizde... SELAMETLE

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
valla bende alalı 1 seneyi geçti 3/32 versiyonu. gayet memnunum. benim için önemli olan stabil çalışması ve pil performansı idi bu ihtiyaçlarımı karşıladı. daha önce lg ve asus kullandım. özellikle asus da güncelleme sıkıntısını çok yaşadım. şu anda Xiaomi de 9.5.11.0 versiyonunu kullanıyorum. 1gün 9 saat boyunca şarj ihtiyacı olmuyor. bu süre sonunda hâlâ %10-15 şarj kalmış oluyor.
kullanım senaryom senkronizasyon sürekli açık ve 4G. kamera zaten çok çok elzem değil benim için. sosyal medyada paylaşıyorum buda yetiyor.
eşimin ve kızımın fotosunu çekersem zaten Google fotoğraflarda saklıyorum. 1gün 9 saatlik şarj süresi bana 4 saat 40dk gibi bir ekran süresi veriyor ki bana yetiyor.
1gün altında sarj süresi olunca 8-9 saat ekran süresi veriyor. bu konu birazda bir telefondan ne beklediğinize bağlı. benim tüm ihtiyaçlarımı karşıladı. güncelleme bende istiyorum ama sadece nasıl olacak diye merak ettiğim için. belki beğenmez isem yine 9.5.11.0 versiyonuna dönerim.
dediğim gibi ihtiyaçlar göreceli bir kavram.
şahsi fikrimdir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Affederssiiiniizz ammmaaa Xiaomi'nin hangi kullanıcı kesimine hitap ettiğini bilmeyenler gelmişler kötü diyorlar.
Ben bu işin altında bir reklam çalışması seziyorum. Türkiyede son zamanlarda Xiaomi'nin yükselişe geçerek diğer markaların pazar paylarını küçültmesinden korkan bir yaklaşım var diğer firmalarca.
Daha MIUI nedir bilmeyen adamlar gidip Xiaomi alıyorlar 3 ay geçmeden "ay bu telefon berbatmış ya ne diye alırsınız bunu" diye konu açıyorlar.

Türkiyede onbinlerce kişinin kullandığı. DH'de bile sayfalarca konusu olan Xiaomi telefonlarını bir tek kendileri sorun yaşadılar diye yerden yere vuruyorlar.

Var bu işte bir bit yeniği farkında mısınız ???
benimde aklıma geldi valla :) hatta hissettiğimi söyleyeyim.
isim vermicem hani şu Türkiye de şu anda 1. sırada olan marka.
Hu ie başlıyor ei ile bitiyor :)

Son düzenleme:

10lion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ney
Cihazım
mi 8
Konular
4
Çok kullanışlı kullanıcı dostu denilen miui nin tam bir balon olması.

Yazılımı düzeltmeden geliştirmeden kimse kusura bakmasın xiaomi alınmaz. He boş zamanın vardır seviyorsundur rom mom root uğraşmayı en güzel telefondur senin için, alırsın. Ama son kullanıcı için daha çok işi var xiaominin.

Bir kaç örnek,

Özelleştirme ayarlarının çok kısıtlı olması. Ufak basit ayarların bile deveye kırk takla attırılarak yapılması.

Hemen hemen yaşadığınız her sorunun çözümünün twrp, root, rom gibi son kullanıcıyı aşan sistemlerle çözülmeye çalışılması. Bu forumda bile whatsappı nerden yükleyebilirim diye sorsan twrp kur ordan root yap ordan şu romu kur filan diye cevap verilmesi.

Tek tuşla ulaşman gereken bir ayar için 35 menünün içine girmen gerekmesi.

Hiç bir medya ya da uygulama açık değlken ses kısma tuşunun telefonun zil sesini değil medyanın sesini kısması. Telefonun zil sesi için menüye girmek zorunda olmanız.

miui 10 geldiğinden beri simge bildirimlerinin hep 2 göstermesi gibi de bir ton düzeltilmeyen yazılımsal hata olması.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Yahu arkadaş, ben mi başka dünyada yaşıyorum. Xiaomi nin ince ayarları eksik ya da yetersiz diyorlar. Arkadaşlar 1 Nisan şakası mı bu konu?

10lion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ney
Cihazım
mi 8
Konular
4
Yahu arkadaş, ben mi başka dünyada yaşıyorum. Xiaomi nin ince ayarları eksik ya da yetersiz diyorlar. Arkadaşlar 1 Nisan şakası mı bu konu?

Miui 10da bana ana ekrandaki simgeleri 5x6 gridli yapar mısınız? Kullandığım çoğu telefonda sadece 2 tıklama bilemedin 3 tıklama ile yapabiliyordum

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Miui 10da bana ana ekrandaki simgeleri 5x6 gridli yapar mısınız? Kullandığım çoğu telefonda sadece 2 tıklama bilemedin 3 tıklama ile yapabiliyordum
İphone da istediğiniz mp3 ü zil sesi yapar mısınız? Size bir gün süre.....
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizin sorunuza gelince , play store dan bi launcher indir istediğini yap. Orijinal istiyorsan twrp yükle 20 dakika sonra bulaşık yıkama haricinde keyfine göre kullanabileceğin onlarca yetenekli romlardan birini yükle....

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
8 aydır redmi note 4 kullanıyorum. Aşırı pişmanım.
1)Güncelleme rezaleti
2)Garanti rezaleti
3)Türkiyeye resmi olarak girince asla değmeyecek fiyatlar
4)Telefonlar kullanıldıktan 2-3 ay sonra 4 saat ekran süresini bile zor veriyor. Batarya rezaleti
5)Telefonu stabil tutmak için rom vs ile uğraşmanız lazım ki bu işlerle uğraşmak zorunda kalmamalıyız. Ama xiaomi rezaletliğiyle bizi bu duruma iletiyor.
6)F/P diyerek milleti kekliyorlar. İçine snapdragon koyuyorlar, 80 yerinden özellik kısıyorlar. Araştırınca Huawei vs tarzı markalarda daha kaliteli telefonlar bulabilirsiniz.
Burada fikirlerimi belirttim linç atmayın.
xiaomi değil de android'e geçtiğim için çok pişmanım ben de :)

1) yazılım konusunda çok kötüler, arayüz olarak miui çok başarılı ama bir o kadar da eksik.
2) garantiyle hiç işim olmadı, olacağını da sanmıyorum, bu konuda katılmıyorum.
3) türkiye fiyatları da tamamen ülkenin genel vergi politikası vs. o kısımlara girmeye gerek yok. diğer telefonlar da değmeyecek fiyatlara satılıyor çünkü.
4) batarya da yine tüm telefonların genel sorunu. batarya süresinde azalma olmayan telefon daha görmedim ben.
5) birinci maddeyle ilgili zaten, katılıyorum.
6) fiyatı düşük tutmak için kısılan bazı özellikler gerçekten fazla geliyor bana da. suya toza dayanıklı olmayan telefonların devri kapanması gerekiyor en basitinden.

son not olarak ilk cümlemi tekrar etmek istiyorum. ağrımayan başımı ağrıttım android'e geçerek.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam, ben bu konuyu genel olarak markaya saldırı gibi buluyorum. Mi5s için eleştirel söyledikleri ortada biri olarak, xiaomi ye genel olarak bir karalama olacak gereksiz konu en başlarda durup duruyor. Haksız bir durum bu. Bence konuyu silinmesi lazım. Tarafsız biri olarak talep ediyorum.

Elbette hocam markaya saldırı konusu :) Konu sahibi arkadaş kendi cihazında yaşadığını iddia ettiği sorunları genele yayarak markayı karalama amacı güden bir konu açma gereği hissetmiş ancak şu an konudaki 58. mesajı yazıyorum ve konudaki hemen hemen tüm mesajların ortak özelliği ilk mesajdaki yanlışları belirtmesi, "neden alınmamalı" sorusuna verilen cevapların hatalarından bahsedilmesi...

Daha önce Xiaomi almamış biri arama ile bu konuya geldiğinde eğer ki okuma ve araştırma engeline sahip ise ilk mesajı okuduğunda "almayayım o zaman" diyerek vazgeçecektir. Eğer okuyabilen ve birazcık düşünebilen biri ise diğer mesajları ve gerçek kullanıcı tecrübelerini okuyarak kararını verecektir. Açıkçası benim tercihim ikinci kullanıcıdan yana. Hemen her kullanıcının en az 8 saat ekran süresi aldığı cihazda 4 saat ekran süresi almasının sebebini kendisinde değil de cihazda arayabilme kapasitesine sahip kullanıcı ilk gruba girer ki bu kişilerin Xiaomi kullanmaması bence hepimiz için daha hayırlı olacaktır. :)

Bu arada konu sahibi yusuff11 size forum kurallarımız 2.2'yi hatırlatmak istiyorum.
  • 2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.
Konu içerisindeki mesajlarınıza, diğer üyelerimize karşı takındığınız üsluba dikkat edin, tekrar etmeniz halinde ikinci bir uyarıda bulunmayacağım.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
"Her fikir bir olaydı, kurtla kuzu yan yana gezerdi" (Aşık Veysel) 8=)

Takılma derim naçizane.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt