Sohbet Xiaomi Almamanız İçin Geçerli Sebepler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusuff11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
26
Ya beyler siz ne yer icersiniz ben 5 saati hic gecmedim. Ekrani acip karşısında telefonu izliyorsunuZ galiba
Dedim gibi xiaomi bataryaları berbatlaştırıyor. Yoksa en az 7 saat almamaız lazım

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
8 aydır redmi note 4 kullanıyorum. Aşırı pişmanım.
1)Güncelleme rezaleti
2)Garanti rezaleti
3)Türkiyeye resmi olarak girince asla değmeyecek fiyatlar
4)Telefonlar kullanıldıktan 2-3 ay sonra 4 saat ekran süresini bile zor veriyor. Batarya rezaleti
5)Telefonu stabil tutmak için rom vs ile uğraşmanız lazım ki bu işlerle uğraşmak zorunda kalmamalıyız. Ama xiaomi rezaletliğiyle bizi bu duruma iletiyor.
6)F/P diyerek milleti kekliyorlar. İçine snapdragon koyuyorlar, 80 yerinden özellik kısıyorlar. Araştırınca Huawei vs tarzı markalarda daha kaliteli telefonlar bulabilirsiniz.
Burada fikirlerimi belirttim linç atmayın.
Yedi aydır mı 6 kullanıyorum. Hiç pişman değilim.
1) Aldığımdan beri 5 kez güncelleme aldım ( En son MIUI 10 )
2) Cihazım kvk garantili ( Garantiyle işim olmadı ama iPhone ve Huawei dışında doğru dürüst garanti veren de zaten yok)
3)Xiaomi Türkiye'ye resmi olarak gelmedi. Resmi distribütörü olduğunu iddia eden firma ise bu tezden yola çıkarak fiyatları olabildiğince yüksek tutuyor.
4) Ekran süresi kişiden kişiye değişir. Ben 3350 mah ile 6.5 saat ekran süresi alıyorum. Note 4 te 4100 mah. batarya var. Yani sürenin az olması kullanımınızla alâkalı
5) Ben de rom işleriyle uğraşmıyorum ama cihazın son derece stabil.
6) Evet Xiaomi cihazlar hâlâ f/p cihazlar. Snap dragon Cualcomm tarafından akıllı telefonlar tarafından hazirlanan bir sistemdir ve sadece Xiaomi değil, Samsung, Asus, LG vs...bir çok firma tarafından kullanılır.
Huawei telefonlar da güzel cihazlardır ama arayüz olarak MIUI mı Emui derseniz tartışmasız MIUI derim
Fiyat olarak baktığınız zaman da Huawei nin giriş seviyesi bir telefonunun fiyatı Xiaomi'nin orta-üst segment bir cihazıyla eşdeğerdir.

Netice olarak....
Kullandığınız telefon bildiğım kadarıyla Oreo 8.0 güncellemesini almayacak. Yani sizin sanssızlığınız resmi note 4 sahibi olmanız. Fakat bu demek degildir ki yukarıda yaptığınız eleştirilerinizde haklılık payınız olsun.
SKORPİ hocamın kulakları çıkmasın.... Xiaomi candır MIUI canan.

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Eşime Redmi 5 plus kendime mi 5s plus kayinbiraderin eşine mi 6 kayınbabaya da Redmi 5 plus aldırdım hiç birisi bir kere bile beni gördüklerinde sitem etmediler hatta almadan önce ön yargılı olmalarına rağmen şu anda çok mutluluklar. Şahsım adına konuşayım telefonu alalı 1 seneye yaklaştı cihaz halen akıcı ve pili geçen süreye rağmen gayet iyi (sık sık rom değiştirmeme rağmen). Xiaomi ile kesinlikle akrabalık bağım yok ama bu fiyata başka böyle telefon yok!
Şu ana kadar garantilik bi işim olmadı ki ben cihazima garantisiz gözüyle bakıyorum.
Velhasıl global pazardaki pazar paylarına Bakıldığında durum ortada!
Klişe olacak ancak elektronik tamamen şans işi vesselam

xcosby

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 10 p
Meslek
Kamu çalışanı
Konular
10
Tamamı mesnetsiz...

hakikidaredevil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Günay
Cihazım
Mi 5
Konular
5
1-) 948238 tane farklı model çıkarması ve kullanıcıların aklını karıştırması.
2-) bu kadar fazla model çıkarınca dolayısıyla yavaşlayan yazılım ve güncelleme desteği.
3-) miui8 de düzgün çalışan bi şeyi 9 da bozup 9.3'te tekrar düzelmeleri gibi sürekli bazı şeylerin sürekli bozulup düzeltilmesi.
4-) apple'dan yazılım ve donanım anlamında fazlaca esinlenmesi.
5-) android veya donanım sebebiyle cihazlarının akıcı-tepkisel çalışmaması. (Bu tüm androidler için geçerli)
6-) google'ın reklam aşkı nedeniyle sizin izniniz olsa da olmasa da yaptığınız her işlemin kayıt altına alınması.

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
* Hala F/P markası olduğu tartışılmaz.
* Telefonlarına yazılım desteği vermesidir önemli olan, hemen vermesi değil, uzaya bir ay aha geç gidersiniz ne olacak!
* Benim açımdan Xiaomi'nin son zamanlardaki en büyük sorunu, stock uygulamalarını markete açıp, reklamlı hale getirmesidir. Bu konu, her ne kadar 'önerileri al/alma' ayarıyla kapatılabilsede can sıkıcı…!

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Azzemre

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz emre
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
6
S.a arkadaşlar alın size 10 saat ekran süresi (6 saat ekran + %37 şarjla 4 hatta 5 saat daha gider çünkü eve geldim wi-fi açtım 10 saat ) çoğunda da oyun oynadım eve gelene kadar 4g açıktı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Azzemre

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz emre
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
6
Ya beyler siz ne yer icersiniz ben 5 saati hic gecmedim. Ekrani acip karşısında telefonu izliyorsunuZ galiba
Oyun oynuyorum ekran süresi 10 saat veriyor ekran ışığım full ve 6 7 saatinde 4g açık sonra wi-fi

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusuff11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
26
Yedi aydır mı 6 kullanıyorum. Hiç pişman değilim.
1) Aldığımdan beri 5 kez güncelleme aldım ( En son MIUI 10 )
2) Cihazım kvk garantili ( Garantiyle işim olmadı ama iPhone ve Huawei dışında doğru dürüst garanti veren de zaten yok)
3)Xiaomi Türkiye'ye resmi olarak gelmedi. Resmi distribütörü olduğunu iddia eden firma ise bu tezden yola çıkarak fiyatları olabildiğince yüksek tutuyor.
4) Ekran süresi kişiden kişiye değişir. Ben 3350 mah ile 6.5 saat ekran süresi alıyorum. Note 4 te 4100 mah. batarya var. Yani sürenin az olması kullanımınızla alâkalı
5) Ben de rom işleriyle uğraşmıyorum ama cihazın son derece stabil.
6) Evet Xiaomi cihazlar hâlâ f/p cihazlar. Snap dragon Cualcomm tarafından akıllı telefonlar tarafından hazirlanan bir sistemdir ve sadece Xiaomi değil, Samsung, Asus, LG vs...bir çok firma tarafından kullanılır.
Huawei telefonlar da güzel cihazlardır ama arayüz olarak MIUI mı Emui derseniz tartışmasız MIUI derim
Fiyat olarak baktığınız zaman da Huawei nin giriş seviyesi bir telefonunun fiyatı Xiaomi'nin orta-üst segment bir cihazıyla eşdeğerdir.

Netice olarak....
Kullandığınız telefon bildiğım kadarıyla Oreo 8.0 güncellemesini almayacak. Yani sizin sanssızlığınız resmi note 4 sahibi olmanız. Fakat bu demek degildir ki yukarıda yaptığınız eleştirilerinizde haklılık payınız olsun.
SKORPİ hocamın kulakları çıkmasın.... Xiaomi candır MIUI canan.
Eleştirilerimde haklılık payı olup olmadığına sen karar veremezsin. Çünkü telefonu ben kullanıyorum.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Mi note 3 kullanıyorum 1500 TL ye delta garantili olarak hepsiburada dan almıştım bu fiyata bu seviyede cihaz imkansız şuan fiyatlar ciddi miktarda yükseldi ancak yine verilen donanım olarak hakkını veren cihazlar
Cihazımdan kamera, yazılım stabilitesi, batarya performansı gibi bütün konulardan memnunum diyebilirim ilgi çeken ve çok tepkisel bir cihaz anında yanıt veriyor.
Ancak gel gelelim önümüzdeki yüzyılda MIUI 10 gelir umarım diye bekliyorum. "Mi" serisi bütün cihazlarına verdi sanılır ancak mi 5s mi note 3 gibi üvey evlat gözü ile bakılan cihazlarda "aman veririz bir ara" şeklinde bir tutum var
Mi 5s i elimden çıkarıp bu sorundan kurtulurum diye mi note 3 aldım yine beni buldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt