İpucu Türk Telekom Hattınızı Farklı Cihazlara Takmadan 4.5G ve VoLTE Etkinleştirme

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Hocam benim cihaza (Redmi Note 7), geçici cihaz (iPhone 7) tanımlaması yapmışlardı, dün baktım Mi A2 Lite olarak görünüyor. Gitgide Xiaomi ye yaklaştırıyorlar, yakında doğru cihazı bulacaklar diye ümit ediyorum. Hedef: Redmi Note 7. :D:D
İnşallah zorda olsa ben başaracaklarına inanıyorum. :)
hattınız 6s te takılıyken volte yazıp 5555'e mesaj gönderdiniz mi? bir arkadaşımda samsung s10e var. TT onu bile tanımıyor, ama denemekten zarar çıkmaz
Yok hocam telefon ayarlarından ve online işlemlerden denedim. Şimdi valide de dışarı çıktı gün içinde imkan olursa birde sizin dediğiniz gibi denemeye çalışırım.

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Hocam bu saate kadar bunla uğraştım ama nafile oldu. Valide gelince tekrar denedim değişen birşey yok. Bu arada saat 17 gibi tt aradı dedi ben 2.şikayeti yazınca size daha önceden yazılı açıklama yapılmış ama birde ben yapayım dedi hanım abla :) tt xiaomi nin volte sini tanımaz onun için bu servisi telefondan kaynaklı kullanamazsınız dedi. Sonra dedim geçici model tanımlayın. Onda da bir çok xiaomi kullanan müşterilerimiz bunu söylüyor ama bunda da sadece 24 saat tanımlanabilir sonrasında servisi gene kullanamazsınız dedi. Bende olsun siz tanımlayın ben birşey deneyeceğim dedim. :) o da beklemiyordu galiba bir iki geveledi sonra sizin cihaz zaten Mi6 olarak tanımlı geçici tanımlayamayız dedi. Bende validenin telefon 6s onda görmedi dedim. Gene bir durakladı :) kesinlikle görür ama siz 1 2 saat bekleyeceksiniz hattı taktıktan sonra felan dedi. Sonrasında aktif olur dedi. İyi ozaman dedim kapattım. Valla 1 1 buçuk saat beklettim 6s te hatta 5555 e mesaj attım felan ama banamısın demedi. Kısacası ben pes ettim. 2 yıldır volte siz kullanıyordum telefonu birşey kaybettiğimi düşünmüyorum. Ha ilerde bir zamanlar gene şansımı denerim artık. :)

ykaptan41

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
Redmi note7
Konular
2
bende ekteki görüntüleri gönderdim bakalım sonuç ne olacak

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-26-03-43-41-371_com.tmob.AveaOIM.png
    Screenshot_2019-07-26-03-43-41-371_com.tmob.AveaOIM.png
    142,3 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2019-07-26-03-44-10-599_com.android.phone.png
    Screenshot_2019-07-26-03-44-10-599_com.android.phone.png
    135,2 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_2019-07-26-03-44-22-554_com.android.phone.png
    Screenshot_2019-07-26-03-44-22-554_com.android.phone.png
    49,4 KB · Görüntüleme: 60

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Hocam bu saate kadar bunla uğraştım ama nafile oldu. Valide gelince tekrar denedim değişen birşey yok. Bu arada saat 17 gibi tt aradı dedi ben 2.şikayeti yazınca size daha önceden yazılı açıklama yapılmış ama birde ben yapayım dedi hanım abla :) tt xiaomi nin volte sini tanımaz onun için bu servisi telefondan kaynaklı kullanamazsınız dedi. Sonra dedim geçici model tanımlayın. Onda da bir çok xiaomi kullanan müşterilerimiz bunu söylüyor ama bunda da sadece 24 saat tanımlanabilir sonrasında servisi gene kullanamazsınız dedi. Bende olsun siz tanımlayın ben birşey deneyeceğim dedim. :) o da beklemiyordu galiba bir iki geveledi sonra sizin cihaz zaten Mi6 olarak tanımlı geçici tanımlayamayız dedi. Bende validenin telefon 6s onda görmedi dedim. Gene bir durakladı :) kesinlikle görür ama siz 1 2 saat bekleyeceksiniz hattı taktıktan sonra felan dedi. Sonrasında aktif olur dedi. İyi ozaman dedim kapattım. Valla 1 1 buçuk saat beklettim 6s te hatta 5555 e mesaj attım felan ama banamısın demedi. Kısacası ben pes ettim. 2 yıldır volte siz kullanıyordum telefonu birşey kaybettiğimi düşünmüyorum. Ha ilerde bir zamanlar gene şansımı denerim artık. :)
Türk Telekom evlerden ırak bir operatör. punch~~

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
hadi sizin cihaz yeni, xiaomi'yi tanımıyor vs. ama geçmiş zamanlarda tanıdığı cihazı tanımaması çok ilginç. anlaşılan TT'ye hiç bulaşmamak gerekiyor...

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
An itibariyle Redmi Note 7 cihazımı kendi ismiyle tanımayı kabul ettirdim. VoLTE desteklemiyor diyor yine. haha--haha--

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu da şikayet metnim... haha--

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-26-12-25-17-229_com.tmob.AveaOIM.png
    Screenshot_2019-07-26-12-25-17-229_com.tmob.AveaOIM.png
    142,7 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_2019-07-26-12-27-59-204_com.android.browser.png
    Screenshot_2019-07-26-12-27-59-204_com.android.browser.png
    326,6 KB · Görüntüleme: 53

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
iyi gunler,
bende bu yöntemle Mi Mix 2s için başvuruda bulunmuştum, Onayınız ile düzeltme uyguladık dediler, tamam dedim şimdi girip baktıgımda telefonun Model Apple iphone 7 olarak görünüyor :)) bu nasıl bir mantık...

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
iyi gunler,
bende bu yöntemle Mi Mix 2s için başvuruda bulunmuştum, Onayınız ile düzeltme uyguladık dediler, tamam dedim şimdi girip baktıgımda telefonun Model Apple iphone 7 olarak görünüyor :)) bu nasıl bir mantık...
Türk Telekom öyle. Adamlar relax. haha--

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam mi 8 se kullanıyorum sonny ericsson eski cihaz imeisi var faturalıya geçince dün 4.5G desteği gitti cihaz desteklemiyor olarak görünüyor bu yolla halledebilir miyim

Ufuq759

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi mi 8 SE
Konular
1
Bende başvuruyu yaptım arkadaşlar, sonucu sizlerle paylaşacağım.

Üst Alt