Rehber Redmi Note 8 Pro Stok Fastboot Rom Yükleme

burakmutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Creative Director
Konular
1
Öncelikle bu konu için çok teşekkür ederim. Normalde telefon konusunda bilgiliyim ama mtk işlemci kaynaklı mı bilemedim bu cihazda normalde yaptığım işlemlerde (twrp kurma, root, rom yükleme vs. vs.) çok sorun yaşadım. En son da rom kurarken telefon bootloop da kaldı sadece fastboot'a giriş yapıyordu. Normalde ne yaptıysam düzeltemedim. Forumdaki konuları denedim düzeltemedim. En son bu konuya girdim birebir uyguladım yine olmadı. Sonra MiFlashPro diye bir program buldum. Buradaki indirdiğim Rom'u bu program sayesinde sorunsuz yükledim ve telefon açıldı. Nasıl rahatladım anlatamam. Bu yüzden tekrar tekrar teşekkür ederim Fastboot kuruluma uygun Rom yayınladığınız için başka yerde bulamadım çünkü. Hoş Rom'u kurduktan sonra bootlader kilidim tekrar kilitlendi ama olsun en azından istediğim Rom'u yükleyip telefonu kurtarabildim :)

Bu arada forumda var mı bilmiyorum ama ekte programı paylaşayım belki işine yarayan arkadaş olur. Program içerisinde Recovery Mod, SP Flash, Mi Flash, Manage Devices ve Rom İndirme gibi özellikleri barındırıyor.

Link:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Öncelikle bu konu için çok teşekkür ederim. Normalde telefon konusunda bilgiliyim ama mtk işlemci kaynaklı mı bilemedim bu cihazda normalde yaptığım işlemlerde (twrp kurma, root, rom yükleme vs. vs.) çok sorun yaşadım. En son da rom kurarken telefon bootloop da kaldı sadece fastboot'a giriş yapıyordu. Normalde ne yaptıysam düzeltemedim. Forumdaki konuları denedim düzeltemedim. En son bu konuya girdim birebir uyguladım yine olmadı. Sonra MiFlashPro diye bir program buldum. Buradaki indirdiğim Rom'u bu program sayesinde sorunsuz yükledim ve telefon açıldı. Nasıl rahatladım anlatamam. Bu yüzden tekrar tekrar teşekkür ederim Fastboot kuruluma uygun Rom yayınladığınız için başka yerde bulamadım çünkü. Hoş Rom'u kurduktan sonra bootlader kilidim tekrar kilitlendi ama olsun en azından istediğim Rom'u yükleyip telefonu kurtarabildim :)

Bu arada forumda var mı bilmiyorum ama ekte programı paylaşayım belki işine yarayan arkadaş olur. Program içerisinde Recovery Mod, SP Flash, Mi Flash, Manage Devices ve Rom İndirme gibi özellikleri barındırıyor.

Link:
Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

miroglu_emin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emin
Cihazım
5a prime
Konular
4
Telefonu Fastboot moduna alıyorum mi flash açıkken usb donanım sesi çıkıyor telefonu görmüyor telefon ardından kendine rest atıp açılıyor çözümü nedir

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Telefonu Fastboot moduna alıyorum mi flash açıkken usb donanım sesi çıkıyor telefonu görmüyor telefon ardından kendine rest atıp açılıyor çözümü nedir
Usb portunu değiştirip deneyin. 2.0 slota takin.

miroglu_emin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emin
Cihazım
5a prime
Konular
4
evet şuan yapıyor hocam şuan bitti 390 saniyede telefonun açılmasını bekliyorum açıldı şuanbölgeyi endonezya seçtim ileri dedim güncellemeler yükleniyor dedi

global android 10 kullanıyordum bir sorun olmaz deme hocam birde bu romu attıktan sonra endonezya android 10 sürümü çıkmış onuda yükleyimmi

Son düzenleme:

ceykikan066

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÇAĞRI
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
Merhabalar başarılı şekilde kurdum. Android 10 için tekrar mi rom atmam gerekicek

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Link:

Geçmiş olsun hocam,
Ek olarak sitemiz den Mi flashtool / Pro,Twrp dosyaları, Unlock tools vb birçok araça ulaşabilirsiniz.
İyi forumlar dilerim.

Üst Alt