Sohbet Redmi Note 8 Kullanıcı Yorumları

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Selamün Aleyküm. Telefonun kasmasından rahatsız olmaya başladım. Stabil bir roma geçmek istiyorum. Garantiyi devre dışı bırakmama değer mi diye düşünüyorum. Çünkü garantinin fazla yararı yok diye biliyorum. Düşünceleriniz neler?
Tamamen yararı yok diyemem ama öncelikle format atmayı düşünün hocam. Sonra lazım olursa vs. BL kilidini kapatmak kolay olmayabilir.

Garantini bozacaksanız da donanım testinden software kısmından board id kısmını kontrol edin. 1.19.0 veya 1.29.0 ise custom rom kur derim. 2.19.0 veya 2.29.0 ise cihazınız kurtarılamayacak şekilde bozulabilir hocam.

cangonulacar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Redmi 6
Konular
22
Tamamen yararı yok diyemem ama öncelikle format atmayı düşünün hocam. Sonra lazım olursa vs. BL kilidini kapatmak kolay olmayabilir.

Garantini bozacaksanız da donanım testinden software kısmından board id kısmını kontrol edin. 1.19.0 veya 1.29.0 ise custom rom kur derim. 2.19.0 veya 2.29.0 ise cihazınız kurtarılamayacak şekilde bozulabilir hocam.
Garantinin yararını bulamadım ya bir kaç örnek varsa verebilir misiniz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Garantinin yararını bulamadım ya bir kaç örnek varsa verebilir misiniz?
Hayalet ekran sorunu varda garantide ücretsiz ekran değişimi yapılıyor. Eğer cihazla düzeltilemeyecek bir sorun varsa veya teknik servis yapması gereken bir şeyi yapmıyorsa THH ile hakkınızı arayabilirsiniz.

Ekran değişimi 300-350₺ olduğunu düşünürsek basit bir ücret değil. Sırf THH ile hakkınızı arayabilme olayı da birçok kullanıcı için geçerli bir sebep.

Benim için geçerli değil, ben çok uyguna aldığım için dert etmiyorum, garantisiz aldım bu nedenden ötürü ama garantili almak için de sebepler bunlar.

cangonulacar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Redmi 6
Konular
22
Hayalet ekran sorunu varda garantide ücretsiz ekran değişimi yapılıyor. Eğer cihazla düzeltilemeyecek bir sorun varsa veya teknik servis yapması gereken bir şeyi yapmıyorsa THH ile hakkınızı arayabilirsiniz.

Ekran değişimi 300-350₺ olduğunu düşünürsek basit bir ücret değil. Sırf THH ile hakkınızı arayabilme olayı da birçok kullanıcı için geçerli bir sebep.

Benim için geçerli değil, ben çok uyguna aldığım için dert etmiyorum, garantisiz aldım bu nedenden ötürü ama garantili almak için de sebepler bunlar.
Anladım teşekkürler ne kadar aldınız siz?

cangonulacar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Redmi 6
Konular
22
Şu sıralar için normal fiyat. Ben 1200₺'den 1500₺'ye çıkmadan hemen önce aldım 2019 Şubat ayında.
Telefon 1 yıllık oldu olacak. Ben sanırım bl yi açacağım çünkü sıkıldım artık arayüz kasmasından tüm yolları denedim diyebilirim

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Telefon 1 yıllık oldu olacak. Ben sanırım bl yi açacağım çünkü sıkıldım artık arayüz kasmasından tüm yolları denedim diyebilirim
Ekran paneli Huaxing ve Board ID 1.19.0 veya 1.29.0 ise açın, rahat rahat romlayın cihazı hocam. :)

Bunlara donanım testi kısmından bakarsınız. İnternette araştırırsanız çıkar.

cangonulacar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Redmi 6
Konular
22
Ekran paneli Huaxing ve Board ID 1.19.0 veya 1.29.0 ise açın, rahat rahat romlayın cihazı hocam. :)

Teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Usta olacaksa performans artışı sağlayan rom u kurmak isterim. Şu dediğiniz hala geçerli mi "Onun dışında MoonBase kerneli öneririm."

Üst Alt