Sohbet Redmi Note 8 Kullanıcı Yorumları

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Miui rom 1 ay gecikir mi arkadas? Simdilik pixel plus ui kullanıyorum. Cihazdan en iyi sekilde faydalanmak isteyenler aosp kursun miui romlarin hepsi berbat. Pixel kullaninca net anlıyorsunuz
Hangi romdasınız hocam

halilcansoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
3
Telefona sahip olalı 3 aya yakın bir zaman oluyor gayet memnunum. Android telefonları zamanında çok kurcaladım rom konusu olsun root konusu olsun. Fakat bu cihazda nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim şimdiden teşekkürler :)

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hayırlı uğurlu olsun hocam.. İnşallah memnun kalırsınız. öncelikle telefonunuzun bootloader kilidi açık olması lazım. Bootloader kilidi açik değil ise kendiniz de yapabileceğiniz gibi teknik servis desteği ile de yapabilirsiniz. Xiaomi dünyası için bl kilidi kalp gibidir, damar gibidir. Cihazınız hakkında tam bilgiye sahip olmadan yapacağınız işlemler cihaza zarar verir. Dikkat ediniz.

Bootloader kilidi açtıktan sonra telefonunuzda rom atmak için twrp yazılımına sahip olmalısınız. Bunun da konuları forum içerisinde mevcuttur. :)

Rom yükleme isteğiniz aslında şöyle, yüklediğiniz romdan beklentiniz nedir? Arayüz ? Pil performansı? Ozellestirmeler? Kendi istekleriniz dogrultusunda forum içerisindeki custom romlardan istifade edebilirsiniz.

Herhangi bir yardıma ihtiyaciniz olduğunda arama butonu üzerinden cihaz modeli ve problemin ufak detayını yazar iseniz forum içerisinde bununla ilgili gönderiler bulabilir, bulamaz iseniz cihazın ana konusunda konu açabilirsiniz.

Cihazimiz ile ilgili forum alani linktedir. Tekrar hayırlı olsun, mutlu günlerde kullanın. :)

Telefona sahip olalı 3 aya yakın bir zaman oluyor gayet memnunum. Android telefonları zamanında çok kurcaladım rom konusu olsun root konusu olsun. Fakat bu cihazda nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim şimdiden teşekkürler :)

halilcansoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
3
Hayırlı uğurlu olsun hocam.. İnşallah memnun kalırsınız. öncelikle telefonunuzun bootloader kilidi açık olması lazım. Bootloader kilidi açik değil ise kendiniz de yapabileceğiniz gibi teknik servis desteği ile de yapabilirsiniz. Xiaomi dünyası için bl kilidi kalp gibidir, damar gibidir. Cihazınız hakkında tam bilgiye sahip olmadan yapacağınız işlemler cihaza zarar verir. Dikkat ediniz.

Bootloader kilidi açtıktan sonra telefonunuzda rom atmak için twrp yazılımına sahip olmalısınız. Bunun da konuları forum içerisinde mevcuttur. :)

Rom yükleme isteğiniz aslında şöyle, yüklediğiniz romdan beklentiniz nedir? Arayüz ? Pil performansı? Ozellestirmeler? Kendi istekleriniz dogrultusunda forum içerisindeki custom romlardan istifade edebilirsiniz.

Herhangi bir yardıma ihtiyaciniz olduğunda arama butonu üzerinden cihaz modeli ve problemin ufak detayını yazar iseniz forum içerisinde bununla ilgili gönderiler bulabilir, bulamaz iseniz cihazın ana konusunda konu açabilirsiniz.

Cihazimiz ile ilgili forum alani linktedir. Tekrar hayırlı olsun, mutlu günlerde kullanın. :)
Yardımınız için teşekkür ederim.Sizinde note 8 kullandığınızı gördüm sizin önerebileceğiniz bir rom var mıdır? romda istediğim özellik eski performansını kaybetmeden şarj süresini artırmak istiyorum,ekran süresi ve android sistemi şarjımı çok tüketiyor. Ortalama bir şarjla 1.5 gün falan kullanıyorum(bu diğer cihazlara göre mükemmel bi süre) fakat arttırabilme şansımız var mıdır ?

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Değerli hocam, Her ne kadar Eu Beta rom seviyor olsam da cihazımız için bulunan MiRoom Beta 20.3.26yi deneme aşamasındayım ve gerçekten şarj olarak mükemmel. 22.30 dan beri telefon sürekli elimde ve ekran süresini paylaşıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bahsetmiş olduğum ilk adımlardan sonra denemek isterseniz rom linkini veriyorum.

Başka rom kurmak isterseniz romlari inceleyebilirsiniz:

Rom kurma için de en güzel anlatım bu linkte:

Rica ederim, keyifli forumlar olsun. :)
Yardımınız için teşekkür ederim.Sizinde note 8 kullandığınızı gördüm sizin önerebileceğiniz bir rom var mıdır? romda istediğim özellik eski performansını kaybetmeden şarj süresini artırmak istiyorum,ekran süresi ve android sistemi şarjımı çok tüketiyor. Ortalama bir şarjla 1.5 gün falan kullanıyorum(bu diğer cihazlara göre mükemmel bi süre) fakat arttırabilme şansımız var mıdır ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Değerli hocam, Her ne kadar Eu Beta rom seviyor olsam da cihazımız için bulunan MiRoom Beta 20.3.26yi deneme aşamasındayım ve gerçekten şarj olarak mükemmel. 22.30 dan beri telefon sürekli elimde ve ekran süresini paylaşıyorum.

Bahsetmiş olduğum ilk adımlardan sonra denemek isterseniz rom linkini veriyorum.

Başka rom kurmak isterseniz romlari inceleyebilirsiniz:

Rom kurma için de en güzel anlatım bu linkte:

Rica ederim, keyifli forumlar olsun. :)

Mi room bu cihaz için bambaşka happy~~

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
Hint romuda fena sayılmaz arkadaşlar..yoğun kullanımda..Not 4 saat boyunca arka planda radyo sürekli çalışıyordu..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-22-01-53-01-269_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-22-01-53-01-269_com.miui.securitycenter.jpg
    270,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2020-05-22-01-53-04-854_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-22-01-53-04-854_com.miui.securitycenter.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2020-05-22-01-54-55-411_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-22-01-54-55-411_com.miui.securitycenter.jpg
    241,3 KB · Görüntüleme: 35

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Değerli hocam,

Ekran süreniz beğeni veya takdire şayan.
Bugün custom romlara merakımdan bir de Miuimix 20.3.5 kurdum, (20.3.26 linkini bulamadim)

Pek fazla eu betadan ve miroomdan farkı yok ama ekran kasmasi çok yoğun. Klavyede yazarken sıkıntı yaşıyorum ve ekran görüntüsünü çok yavaş alıyor. Miroomdaki akıcılığı görmedim. Pil süresi fena değil ama miroomdan sonra bana sadece minik bir seviyede düşük seviyede geldi.
Ve çok dikkatimi çeken kısım: android sistemi ekrandan fazla batarya tüketiyor.

Hint romuda fena sayılmaz arkadaşlar..yoğun kullanımda..Not 4 saat boyunca arka planda radyo sürekli çalışıyordu..

Üst Alt