Ana Başlık Redmi Note 10S - Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Bu telefon neden tutmadı, çok fazla kullanan yok sanki
Merhaba bende 2 adet redmi note 8 vardı biri benimdi memnundum fakat redmi not 10 Serisini Çok beğendim 2.250 TL çok araştırıp buldum yurt dışı kayıtlı Oyun Oynayan Kuran Biride Değilim redmi note 10 tercihimdi fakat RSA IMEI Olayından Mecbur Note 10S Aldım bende snapdragon 1 Tercihimdi Ama Garantili pahalı olunca MTK işlemcileri Pek tercih etmiyordum Ama IME RSA Kilidi olmadığından Bu Tercihi yaptım farkları 64 MP Kamera İşlemci Ve NFC Benimkinde çıkmıyor M2101K7BG Burdaki arkadaş yok demiş Ama Hiç Sorun çıkarmadı Yağ Gibi Akıyor ve bataryayıda sömürmüyor yazılımda önemli tabi Bence Biraz Ön Yargımızı değiştirmek gerekebiliyor sonuçta buda bir işlemci çöp olsa MTK İşlemcilerin pazarı biterdi1 Haftadır geçmiş bulunmaktayım 2 gün oldu bootloader kilidi başvurum doldu ve açıldı.bakalım kullandıkça görüş yazanlar olur.telefon çok güzel önce maviyi alacaktım gidip görünce şok oldum resimlerdeki gibi masmavi çıkmadı yarısı mavi yukarı doğru beyaza mat bir renkde oluyor.Griyi hiç tercih etmiyordum ama görselden çok farklı alaca bulaca değil çok hoş hemen bunu aldım iyikide almışım dahada güzel göründü gün geçtikce hafif büyük ekranlı telefonları pek sevmiyorum buda 6.43 İnch Tam ele geliyor NFC De olsaydı tadından yenmezdi.birde arkadaş yazmıştı evet bende sarımtrak ekranı sevmiyorum note8 de bem beyazdı.bunda Ayarlar Renk Şemasından Doyguna Ayarladım beyaz gibi oldu.bide endonezya romunu V12.5.3.0.RKLIDXM yükledim 1.2 gün sonra V12.5.4.0. geldi sonra türkiye romu geldi tekrar kurmadım TR olanı Google Kişiler msj olayın sevmiyorum o yüzden endonezya romunu note 8 de kullandım.Kadıköyden Aldım Aldığımda istersen 50TL Başarıda Hemen IMEI Atıyorlar dedi.Gerek yok dedim nasılsa 4+4 ay kullanım hakkım var zaten 1.2 gün sonra msj geldi bootloader açıldı umarım yakın zamanda ENG Rom çıkar 1.2 sitede Redmi Note 10S IMEI Repair Dosyaları vardı.Note 10S Da File-Note 10S Preoloader Box la atılıyor bakalım herhalde bunuda çözümü yakında çıkar RSA Olayı olmadığından umarım.aklımda olanlar şu an bu bence daha çok alacaklarda olacaktır

Son düzenleme:

afaruky

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Afaruk
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
Poco X3 almayı kafaya koymuştum fakat güneşte LCD ekran performansı düşük kaldığı için AMOLED almak istedim. 3.5 kulaklık jakı, NFC ve AMOLED ekran olan birkaç telefondan biri 10S olduğu için istedim fakat sanırım satış sayıları çok düşük kaldı. Hal böyle olunca yarın bir gün rom bulmak da sıkıntılı oluyor. Kronik sorunlara çözüm bulunamıyor. Bir de kamerası Poco'dan daha kötü diyorlar. Zaten Gstok kameraların hepsi kötü de donanımsal olarak kötü olunca Gcam de fayda etmiyor. Alternatif tavsiyesi olan var mıdır?

mucahidtras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahid
Cihazım
Xiaomi MiMax
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba bende 2 adet redmi note 8 vardı biri benimdi memnundum fakat redmi not 10 Serisini Çok beğendim 2.250 TL çok araştırıp buldum yurt dışı kayıtlı Oyun Oynayan Kuran Biride Değilim redmi note 10 tercihimdi fakat RSA IMEI Olayından Mecbur Note 10S Aldım bende snapdragon 1 Tercihimdi Ama Garantili pahalı olunca MTK işlemcileri Pek tercih etmiyordum Ama IME RSA Kilidi olmadığından Bu Tercihi yaptım farkları 64 MP Kamera İşlemci Ve NFC Benimkinde çıkmıyor M2101K7BG Burdaki arkadaş yok demiş Ama Hiç Sorun çıkarmadı Yağ Gibi Akıyor ve bataryayıda sömürmüyor yazılımda önemli tabi Bence Biraz Ön Yargımızı değiştirmek gerekebiliyor sonuçta buda bir işlemci çöp olsa MTK İşlemcilerin pazarı biterdi1 Haftadır geçmiş bulunmaktayım 2 gün oldu bootloader kilidi başvurum doldu ve açıldı.bakalım kullandıkça görüş yazanlar olur.telefon çok güzel önce maviyi alacaktım gidip görünce şok oldum resimlerdeki gibi masmavi çıkmadı yarısı mavi yukarı doğru beyaza mat bir renkde oluyor.Griyi hiç tercih etmiyordum ama görselden çok farklı alaca bulaca değil çok hoş hemen bunu aldım iyikide almışım dahada güzel göründü gün geçtikce hafif büyük ekranlı telefonları pek sevmiyorum buda 6.43 İnch Tam ele geliyor NFC De olsaydı tadından yenmezdi.birde arkadaş yazmıştı evet bende sarımtrak ekranı sevmiyorum note8 de bem beyazdı.bunda Ayarlar Renk Şemasından Doyguna Ayarladım beyaz gibi oldu.bide endonezya romunu V12.5.3.0.RKLIDXM yükledim 1.2 gün sonra V12.5.4.0. geldi sonra türkiye romu geldi tekrar kurmadım TR olanı Google Kişiler msj olayın sevmiyorum o yüzden endonezya romunu note 8 de kullandım.Kadıköyden Aldım Aldığımda istersen 50TL Başarıda Hemen IMEI Atıyorlar dedi.Gerek yok dedim nasılsa 4+4 ay kullanım hakkım var zaten 1.2 gün sonra msj geldi bootloader açıldı umarım yakın zamanda ENG Rom çıkar 1.2 sitede Redmi Note 10S IMEI Repair Dosyaları vardı.Note 10S Da File-Note 10S Preoloader Box la atılıyor bakalım herhalde bunuda çözümü yakında çıkar RSA Olayı olmadığından umarım.aklımda olanlar şu an bu bence daha çok alacaklarda olacaktır
Hocam merhaba hayırlı olsun. Endonezya Romunu nasıl kurdunuz?

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Hocam merhaba hayırlı olsun. Endonezya Romunu nasıl kurdunuz?
Merhaba Sağolun.bootloader kilidi açılınca istediğiniz stock romu fastboot MiFlash yükleyebilirsiniz.
Hafta içi TR Stock romunu deniyeceğim V12.5.1.0.RKLTRXM Google uygulamaları varsa tekrar Endonezya V12.5.4.0 RKLIDXM Geçerim
Birde Redmi Note 10S Cpu-Z Kurdum MediaTek Helio G95 MT6785 olması lazımken MediaTek Helio G90 Çıkıyor hardwere infododa MT6785 gözüküyor
Birde Bu Xiaomi İşlerini anlamıyorum NFC Bazı bölgelerde var yazıyor arkadaş bu modelden 2.3. model niye çıkarıyorsun Hepsine NFC Koysan ne olur Herkes benim gibi NFC var zannediyor Alıyor.Ama BU Modelde M2101K7BG Yokmuş bu kötü bir Durum
Bildiğim kadar Redmi Note 8 Pronunda işlemcisi MediaTek Helio G90 Heryerde Note 10S işlemcisi MediaTek Helio G95 MT6785 Anlamış Değilim İNŞALLAH MediaTek Helio G90 İçinden Çıkmaz Bu Kullanıcıyı Kandırmak Anlamına Gelir

Son düzenleme:

mucahidtras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahid
Cihazım
Xiaomi MiMax
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba Sağolun.bootloader kilidi açılınca istediğiniz stock romu fastboot MiFlash yükleyebilirsiniz.
Hafta içi TR Stock romunu deniyeceğim V12.5.1.0.RKLTRXM Google uygulamaları varsa tekrar Endonezya V12.5.4.0 RKLIDXM Geçerim
Birde Redmi Note 10S Cpu-Z Kurdum MediaTek Helio G95 MT6785 olması lazımken MediaTek Helio G90 Çıkıyor hardwere infododa MT6785 gözüküyor
Birde Bu Xiaomi İşlerini anlamıyor NFC Bazı bölgelerde var yazıyor arkadaş bu modelden 2.3. model niye çıkarıyorsun Hepsine NFC Koysan ne olur Herkes benim gibi NFC var zannediyor Alıyor.Ama BU Modelde M2101K7BG Yokmuş bu kötü bir Durum

BL açık. 12.5.4.0 Endonezya Rom iniyor şu anda. Ben de Google uygulamalarından nefret ediyorum. MTK cihazlarla ilgili de pek tecrübem olmadığı için henüz kurulum denemedim. Mevcutta 12.5.11 Global RKLMIXM rom var. Ota üzerinden Endonezya'ya geçemiyoruz heralde.

Bu arada bende de aynı işlemci görünüyor maalesef.

Son düzenleme:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
BL açık. 12.5.4.0 Endonezya Rom iniyor şu anda. Ben de Google uygulamalarından nefret ediyorum. MTK cihazlarla ilgili de pek tecrübem olmadığı için henüz kurulum denemedim. Mevcutta 12.5.11 Global RKLMIXM rom var. Ota üzerinden Endonezya'ya geçemiyoruz heralde.
Bildiğim kadar redmi note 8 de bootloader kilidi kapalıyken XiaomiTool v2 Tool'la Geçiş yapılıyor ben bu yöntemle globalden endonezya romuna geçtim.
Aklınıza takılan birşey olursa çekinmeden sorabilirsiniz.ben telefonu çok beğendim ince zarif hafif hızlı açılıp kapanıyor.birde Xiaomi ADB Fastboot Tools la bayağı temizlik yaptım batarya daha iyi gidiyor ve takılma kasma yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar nfc var mı bu telefonda. (Kimi yerde var kimi yerde yok denmiş) Bir de çok sorunlu bir cihaz gibi yorumlar yapılmış bazı yerlerde. Kullanan arkadaşlar sorun yaşadılar mı? Kullananlar cevap yazarsa memnun olurum.
M2101K7BG bu modeldense yok Benimkindense.M2101K7BNY Bu modelde Varmış.Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım yağ gibi akıyor hemde MTK işlemci

Son düzenleme:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Bildiğim kadar redmi note 8 de bootloader kilidi kapalıyken XiaomiTool v2 Tool'la Geçiş yapılıyor ben bu yöntemle globalden endonezya romuna geçtim.
Aklınıza takılan birşey olursa çekinmeden sorabilirsiniz.ben telefonu çok beğendim ince zarif hafif hızlı açılıp kapanıyor.birde Xiaomi ADB Fastboot Tools la bayağı temizlik yaptım batarya daha iyi gidiyor ve takılma kasma yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

M2101K7BG bu modeldense yok Benimkindense.M2101K7BNY Bu modelde Varmış.Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım yağ gibi akıyor hemde MTK işlemci
Merhaba herhangi bir kronik sorunla karşılaştınız mı cihazda?

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Merhaba herhangi bir kronik sorunla karşılaştınız mı cihazda?
Merhaba Hiçbir sorun yaşamadım seneler sonra MTK İşlemcili telefona geçtim.sonunda herkes Önyargılı davranıyor benim gibi o kadar bence büyütecek bir sorun yok snapdragon olmasaydı MTK İşlemciler alınmıyacakmı.NFC Olayı ile Birde MediaTek Helio G95 Değilde Helio G90 olması biraz saçma geldi.
Helio G90 redmi note 8 pronun işlemcisi bildiğim kadar.şu anki apk proğramların MediaTek Helio G90 MT6785 göstermesi

cobra06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kaan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
Teşekkür ederim hocam, yorumlarıniz için. X3 ile bunun arasında kaldım. Bakalım

Üst Alt