Ana Başlık Redmi Note 10 Pro [Global] Tüm Özellikleri [ Kullanıcı Yorumları ]

aliyurdkl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi 10 pro
Konular
0
Çekirdek boyutu küçüldükçe kullandığı voltaj seviyesi de düşer. Haliyle hem daha az ısınır hem de pil tüketimi daha az olur :)
Yazılım konusunda söylediklerinize katılıyorum. MIUI 13 ile bir iyileşme görürüz umarım.
benim düşüncemin tam tersiymiş, o zaman bizim cihazlar avantajsız, snapdragon orta alt seviyeye baya üvey evlat muamalesi yapmış, 2021 yılı içinde çıkmış cihaza 8nm işlemci koyulduğuna göre :) ben telefonların en verimli zamanının çıktığı sürüm ile yaşadığını düşünüyorum, haliyle bu cihazı da 12 den 13 e geçirmem eğer büyük şeyler olmazsa ki sanmıyorum, dilerim 12 süresince de cihaz en staibl halini alır, benim cihaz ve büyük kısmımız 12.5.1 de ve sanırım son gelen 12.5.6, bu hızla gidersek işimiz var, bu güncellemeler aylar sonra gelecek galiba bize
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çekirdek boyutu küçüldükçe kullandığı voltaj seviyesi de düşer. Haliyle hem daha az ısınır hem de pil tüketimi daha az olur :)
Yazılım konusunda söylediklerinize katılıyorum. MIUI 13 ile bir iyileşme görürüz umarım.
hocam bu arada sizi bulmuşken sorayım, şimdi biz tr cihazı kullanıyoruz , bootloader kilidi açmadım, rom root işlerine girmeyeceğim için, şimdi c.mi.com üzerinden note 10 pro global veya eea rom indirip kurabilir miyim, kurarsam bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
benim düşüncemin tam tersiymiş, o zaman bizim cihazlar avantajsız, snapdragon orta alt seviyeye baya üvey evlat muamalesi yapmış, 2021 yılı içinde çıkmış cihaza 8nm işlemci koyulduğuna göre :) ben telefonların en verimli zamanının çıktığı sürüm ile yaşadığını düşünüyorum, haliyle bu cihazı da 12 den 13 e geçirmem eğer büyük şeyler olmazsa ki sanmıyorum, dilerim 12 süresince de cihaz en staibl halini alır, benim cihaz ve büyük kısmımız 12.5.1 de ve sanırım son gelen 12.5.6, bu hızla gidersek işimiz var, bu güncellemeler aylar sonra gelecek galiba bize
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bu arada sizi bulmuşken sorayım, şimdi biz tr cihazı kullanıyoruz , bootloader kilidi açmadım, rom root işlerine girmeyeceğim için, şimdi c.mi.com üzerinden note 10 pro global veya eea rom indirip kurabilir miyim, kurarsam bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Bootloader kilidini açmadan diğer romları yükleyemezsiniz hocam.Tr romu nasıl bilmiyorum ama Global romda çok fazla sorun var. Kayan pencereler düzgün çalışmıyor, oyundayken WhatsApp'tan mesaj gelince cevap yazamıyorum bazen.
Miuipro romunu deneyeceğim. Memnun kalmazsam Endonezya romuna geçeceğim.

aliyurdkl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi 10 pro
Konular
0
tamamdır tr kalayım o zaman hocam problem yok, bir yerde okumuştum, resmi siteden imeiden baktığında global ise telefon, dışarıdan dosya ile global rom yüklenebiliyor diye, bu arada kayan pencerenin mantığını pek anlamadım, samsungda tarayıcıdan twitch youtube vs açıp, onu küçültüp , whatsapp vs takılabiliyordum bu cihazda onu başaramadım henüz, vardır bir ayarı da ben bulamadım diye umuyorum, yoksa işimiz var :D teşekkürler bilgiler için hocam iyi forumlar

jemjem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Mi6
Konular
1
Arkadaşlar cumartesi günü mi storedan 128/8 olan modelini aldım. Normal yüksek ekran ışığında YouTube da 720 netlikte bir video 6 ila 6 buçuk dakikada %1 pil düşüyor. Yine yüksek ekran ışığında bir uygulama açıp kapatıp başka bir uygulama açıp kapatıp aktif olarak sürekli hareket halinde ortalama 4 dk da %1 düşüyor.. bu veriler normal mi? Bana hızlı düşüyor gibi geldi.Lütfen deneyen bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum. Normal değil ise servise geri götürceğim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
jemjem, Servise vermeden güncelleme yaptıysanız hard reset atıp sıfırdan kurulum yapıp deneyin olmaz/düzelmez ise servise verin ama onlarda rom atıp geri gönderecek...

jemjem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Mi6
Konular
1
jemjem, Servise vermeden güncelleme yaptıysanız hard reset atıp sıfırdan kurulum yapıp deneyin olmaz/düzelmez ise servise verin ama onlarda rom atıp geri gönderecek...

Serdar bey ben telefonu aldım açtım bir yazılım güncellemesi hazır bekliyordu onu kurdum ve suan 12.5.1 kararlı durumda..yaptıgım tüm işlemler bu kadar..demek istediginizi üzgünüm tam anlayamadım. Bataryam servise vermeli durumda sıkıntılı mı demek istediniz? Ve hard reset nedir? Bu 2 kısmı anlamadım özür dilerim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
jemjem, Yeni sürüm olduğu için hard reset atıp sıfırdan kurulum yapmak en güzeli ve kurulumdan sonra minimum 1 hafta ,ideal 15 gün,tam oturması 1 ayı bulur romun ve pilin stabil olması. Bunu uygulayın 1 ay sonunda düzelmezse servise verirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

jemjem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Mi6
Konular
1
jemjem, Yeni sürüm olduğu için hard reset atıp sıfırdan kurulum yapmak en güzeli ve kurulumdan sonra minimum 1 hafta ,ideal 15 gün,tam oturması 1 ayı bulur romun ve pilin stabil olması. Bunu uygulayın 1 ay sonunda düzelmezse servise verirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Peki hard resetten sonra 12.5.1 kararlıyı yine kurmamı isticek mi? İsterse kuracak mıyım?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
jemjem, En son ne yüklü ise o kurulur yani tekrardan 12,5 gelmez...

jemjem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Mi6
Konular
1
jemjem, En son ne yüklü ise o kurulur yani tekrardan 12,5 gelmez...
Ama sonucta sürekli güncelleme alıyor miu yani en son yüklü olana da güncelleme gelecek ilerleyen günlerde. Yada ben anlayamadım.. mesela misal 12.1.1 oldu diyelim yeni güncelleme geldiginde kurdurmak isticek anlayamadım ben :(

Üst Alt