Soru Poco x3 pro rom tavsiyesi

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
çıkış yapıp tekrar denedim hiçbir şekilde ne telefondan görüyor ne de bilgisayardan görüyor
backup kısmından yedek al hem sd karta hem internal storage a fark etmez ne yedeği olduğu yedek alıp telefonu yeniden başlatıp twrp ye girersen pc görüyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam kernel kurarken farkettim twrp menüsündeyken bilgisayar telefonun hafızasını görmüyor. telefon simgesi var ama içi boş. ayrıca twrp içinde de telefon hafızasına erişemiyorum. 0 mb yazıyor dahili bellekte.
3 farklı twrp testi yaptım.wipe kısmından dosya türünü ext4 olarak değiştirdim, twrp de boyut kısmı düzeldi ama hala ne twrp den nede pc den dahili hafızaya erişemiyorum.
gece gece format atmak zorunda kaldım sıfırlandı komple şimdi. baya uğraştım ama nafile çözemedim. bunun bir çözümü varmıdır böyle olmaması lazım.
ek olarak format attıktan sonra mi hesabım şifre istedi, formattan önce çıkış yapmamıştım onun bir etkisi olur mu acaba. aklıma başka yol gelmedi ya kronik yada bende yapamadım
yani bende de aynı şekil ben hep sd kart kullanıyorum hala da öyle dün bile rom değiştim yani sd karttan devam ediyorum açıkçası mi hesabı ile ilgili sıkıntı yok bende de soruyor çıkış yapmadan rom değişirsem bildiğim kadarı ile miui tabanlı romlar arası değişim yaparsan istiyo mesela bende pixel romda istememişti

m3tinkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
gravity kernel kullanın hocam başta size miuimixi ben önermiştim.sevindim çok sizi üzmediğine ayrıca şuan yeni fark ettiğim gladiator os un 12.5 sürümdeyim en en en iyisi şuan bu bence poco x3 pro için yani 13 tabanlı miui yok elite rommuş falan hikaye 12.5 tamamen stabil olarak en iyi gladiator os ve güzel miuimix den sıkılırsanız ona da bi göz atın derim
gladiator os mükemmel bencede android 11 kullanılacaksa o rom dan başka düşünülmemeli

değil
Teşekkür ederim. Şu an kurmam gereken bütün program ve ayarlamaları yaptıpım için kritik bir sorun çıkmadıpı sürece bu rom ile devam etmek istiyorum. Yanlız iki gündür sebebini anlamadığım bir şekilde 90 hz olan yenileme hızım 120hz ye çıkıyor. Sebebi ne olabilir. Sürekli 120 ile kullanıp pil performansını düşürmek, 60 ile kullanıp akıcılık işlevini kısıtlamak istemiyorum.
Acaba game turbo ile alakalı olabilir mi Değil hocam 120 seç 90 seç ekrani kapat aç geliştirici seçenekleri nden kontrol et 90 olmuşmu bu kadar

ibrahim198131

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
69
Bende cihazımı unlock ettim daha önceden mi 8 se ile yapmadığım işlem kalmamıştı bu telefon için benimde gözüme çarpan miuimix oldu sizce kurmalımıyım reklamlardan aşırı derecede sıkıldım ve temasını beğendim oyunla pek işim olmuyor kamera tarafında zaten gcam kullanıyorum üzüleceğimi zannetmiyorum yinede tavsiyelerinizi almak isterim

varmı çözümü ?
Hocam sorununuzla alakalı değil ama twrpyi nerden hangi adımlar izleyerek kurdunuz söyleyebilirmisiniz cihaz yeni yanlış yol izlemek istemiyorum diğer telefonlarımda biliyordum fakat bunda dediğim gibi yanlış bi sürüm kurmak istemiyorum

Son düzenleme:

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
gladiator os mükemmel bencede android 11 kullanılacaksa o rom dan başka düşünülmemeli

değil

Bende cihazımı unlock ettim daha önceden mi 8 se ile yapmadığım işlem kalmamıştı bu telefon için benimde gözüme çarpan miuimix oldu sizce kurmalımıyım reklamlardan aşırı derecede sıkıldım ve temasını beğendim oyunla pek işim olmuyor kamera tarafında zaten gcam kullanıyorum üzüleceğimi zannetmiyorum yinede tavsiyelerinizi almak isterim

Hocam sorununuzla alakalı değil ama twrpyi nerden hangi adımlar izleyerek kurdunuz söyleyebilirmisiniz cihaz yeni yanlış yol izlemek istemiyorum diğer telefonlarımda biliyordum fakat bunda dediğim gibi yanlış bi sürüm kurmak istemiyorum
Tam performans için miui 13 altı kullanmalısın ama miuimix de iyi poco x3 pro var bende şu zamana kadar 0 sıkıntı ayrıca xiaominin kamerası var miuimix de

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3

Forumda konusu var tek program ile twrp kurma başlıklı onu yükledim. Versiyon 2 olan

miuimix kullanan arkadaşlar 2 parmak hareketi ile ekrandaki resimleri yakınlaştırabiliyor musunuz ? Ben şu an ne instagramda ne google da resimleri iki parmak hareketi ile büyütemiyorum. Bunun bir ayarı varmı ben bulamadım.

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
son sürüm kaynaklı bir hata olabileceğini düşüyorum öncelikle format atmadan önce miuimix 13.0.4.0 ve 12.9.0 sürümlerini indirip sırayla 13.0.5 , 13.0.4 ve 12.9 sürümlerinde test yapacağım eğer üçünde de bu sorun ile karşılaşırsam önceden yüklemiş olduğum endonezya sürümüne geçiş yapacağım.
yinede mesajımı gören arkadaşlar için belirteyim. miuimix kullananlar mesela instagramdaki fotoğrafları iki parmak hareketi ile büyütebiliyor musunuz ?
bende instagram hiç çalışmıyor aynı şekilde whatsappdaki resimleri de çift çıklayarak belirli miktarda yakınlaştırabiliyorum.
google haritaları denedim iki parmak ile yakınlaştırma konusunda istediğim hassiyet yok, geç algılıyor gibi çalışıyor. mesela yaptığım yakınlaştırma hareketi ile bir il haritasını tek seferde yaklaştırabilirken şu an yarısına gelmiyor. hoş olmadı bu sıkıntı umarım benim yaptığım ayarlardan kaynaklıdır.

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
son sürüm kaynaklı bir hata olabileceğini düşüyorum öncelikle format atmadan önce miuimix 13.0.4.0 ve 12.9.0 sürümlerini indirip sırayla 13.0.5 , 13.0.4 ve 12.9 sürümlerinde test yapacağım eğer üçünde de bu sorun ile karşılaşırsam önceden yüklemiş olduğum endonezya sürümüne geçiş yapacağım.
yinede mesajımı gören arkadaşlar için belirteyim. miuimix kullananlar mesela instagramdaki fotoğrafları iki parmak hareketi ile büyütebiliyor musunuz ?
bende instagram hiç çalışmıyor aynı şekilde whatsappdaki resimleri de çift çıklayarak belirli miktarda yakınlaştırabiliyorum.
google haritaları denedim iki parmak ile yakınlaştırma konusunda istediğim hassiyet yok, geç algılıyor gibi çalışıyor. mesela yaptığım yakınlaştırma hareketi ile bir il haritasını tek seferde yaklaştırabilirken şu an yarısına gelmiyor. hoş olmadı bu sıkıntı umarım benim yaptığım ayarlardan kaynaklıdır.
dostum bende bir sıkıntı yoktu ben şuan gladiator ostayım istiyosan miuimix yerine gladiator osa geç bu sorunun ile alakalı bir dosya var elimde link olarak atabilirsem sana atacağım dokunma hassasiyeti ile ilgili

şuan şahsen kendim gladiator os tayım miuimix olsun eu romlar olsun miui 12.5 olanlar arasında en iyi rom gladiator os oyuncular için bir rom yani performans mükemmel batarya da iyi gidiyor dediğim gibi bu roma da bakabilirsin xiaominin kendi telefon uygulaması gladiator osta da var

hocam dosya bu bunla bi deneyin düzelir mi bilmiyorum ayrıca size gladiator os u tavsiye ediyorum miumixin diğer sürümleri yerine bi bakın derim şuan gladiator os: 12.5 21.9.5 sürümü sorunsuz hiç bir sorun yaşamadım indiricek iseniz bu sürüme bakın

dokunmatik için dosya linki:

magisk modülüdür dosyayı ben yükledim virüstotal de taratabilirsin şüphen var ise :)

Son düzenleme:

Alo_Azrail

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
poco x3 pro
Konular
3
sorunu çözdüm no gravity kernel i twrp den flashlayınca istediğim özellik devre dışı kalıyor.
hatayı bulana kadar belki 10-15 kere rom flashladım. en sonunda her işlemden sonra test etmeye başladım ve sorunu çözdüm.
burdaki önemli nokta da kerneli flasladıktan sonra twrp üzerinden format atsanız dahi düzelmiyor temiz kurulum yapmanız gerekiyor. 2 günde 150 gb veri indirdim bi hata yüzünden :D bu nedir ardakaş ya.
ek olarak şunu da belirtmek istiyorum eskiden bir hata veya problem olduğu zaman internet üzerinden kolayca doğru kaynağa ulaşabiliyorduk. şimdi bakıyorum youtube da sırf 10 dk süreyi doldurmak için ve izlenme oranı için o kadar saçma videolar yükleniyor ki araki bulasın.
yaw en kötü bi uygulamanın nasıl yükleneceğini araştırıyorum denyo herşeyi yapmış önceden, açmış videoyu bunu böyle yapacaksınız bunu indireceksiniz ben daha önceden yapmıştım o sebeple şimdi geçiyorum. aşırı bir bilgi çöpü var. bu bahsettiğim problemi reddit dışında hiçbir yerde bulamadım. orada da arkadaş problemini yazmış cevap alamamış.
son olarak miflash programı üzerinden telefonuma fastboot ile yazılım yükleyemedim. sağolsun izlediğim 10-15 video sahibi yukarda belirttiğime benzer işlemler kullanmış bende alternatif bir videoya denk geldim. komut sistemi üzerinden yükledim videoyu da buraya bırakayım lazım olur belki mesajımı gören nasiplenir :D
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

şu an miuimix 13.0.4 sürümü kullanıyorum. 13.0.5 sürümünü yüklemekte kararsızım. telegram grubunda 13.0.4 sürümü fastboot olarak, 13.0.5 sürümü recovery olarak paylaşılmış. eksiği felan olabilir mi,
ikinci sorum no gravty kernelin içerisinde touch ile alakalı bir bölmeye denk gelmiştim. ordaki butonu açtım kapattım. muhtemelen onunla alaklı bir problem var. butonu açtıktan yada kapattıktan sonra telefonu yeniden başlatma gerekiyor mu acaba bu problemi nasıl çözebilirim. fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Üst Alt